FiiO m3k, Shanling M0, Qngee X2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Wakizashi 7. 10. 2019 14:52

Ahoj,

přečetl jsem pár vláken ohledně levnějších přenosných přehrávačů, ale stejně jsem se nedočetl, co by bylo asi ideální pro moji situaci. Před nějakou dobou jsem začal chodit do fitka zvedat nějaké to železo a používal svůj 180g Honorfoun + Senn. CX300. Samozřejmě telefon je moc velký a má tendenci vypadávat odkudkoliv, je poměrně těžký, takže to odnesl konektor u sluchátek, který jsem nahradil Neutrikem a sluchátka frčí dál.

Rád bych tak sehnal rozumný přehrávač s cenou okolo dvou litrů (M0 je za tři, ale to by se asi dalo), který nebude moc velký, bude vážit o dost méně, než ta moje cihlička na volání. Ideální bude, když baterka negrcne po půl roce nebo se hned nezasekne firmware (případně půjde jednoduše hodit do továrního nastavení nějakým více-hmatem), proto mám maličko skepsi k totální Číně, i když ohlasy a cena je luxus (X2), a nejdůvěryhodněji mi asi vychází to FiiO, od kterého mám léta (cca deset) nějaký malý zesilovač, u kterého jsem teda moc rozdíl ve zvuku nepoznal (taky jsem nepoužíval s vysokoimpedančními sluchátky ale), ale funguje pořád. Jde mi především o spolehlivost, abych to pak nikam neposílal, nebo nemusel čekat, než to dorazí z druhé strany planety.

Zvukově toho moc na srovnání nemám, ale před lety jsem měl něco od Creative (sympaticky na 2x AAA) a pak iRiver E30, u kterého jsem byl unesený z doby výdrže cca 30h-40h reálně. Vše by asi tak byl velký skok dopředu.

Přehrávač budu připojovat i hodně doma k audio monitorům Tannoy Reveal. U muziky preferuju čisté cinkavé výšky (sterilita a chlad nevadí, měl jsem to i na domácí nahrávání muziky, proto výběr těch Tannoy), než třeba vyloženě mohutné basy ( třeba KRK Rokit). Typickou hudbu, kde činely vynikají a kterou velmi rád poslouchám, jsou alba Exercise of Futility nebo teď Age of Excuse od MGŁA, případně Apocalyptists od KRIEGSCMASCHINE, případně pak (pro většinu) chaos jako u alba The Dreaming I od AKHLYS. Žánry tedy převážně extrémní metal, sem tam rock a klasická hudba, ambient.

Když by se dalo použít zařízení i jako DAC k ntb a píchnout to pak na ty Tannoye, bez nějaké latence bylo by to taky fajn pro hudbu, film, sem tam hru. Mám ještě doma externí zvukovku od mAudio, ale tu používám jen k připojení nástrojů.

Pokud by na výše zmíněné přehrávače nestačily ty moje Senny, nechám si doporučit klidně něco v podobné cenové kategorii s ohledem na cvičení, ještě lépe. Možná by byl ideál polootevřené? Měl jsem dříve Porty, ale velikost in-earu se mi líbí, i když kvůli změně tlaku v uších na silové cvičení asi nejsou ideál. Drát by nevadil. Hlavní je teď ale pořešit ten přehrávač, klasicky pro Mp3 320kbps a FLAC u mých oblíbených alb.

Předem moc díky a sorry za dlouhý elaborát. Věřím, že více vstupních dat pomáhá k lepším výstupním. :)
Wakizashi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ládínek76 7. 10. 2019 15:41

Ahoj.Za mně jednoznačně M0.Dobrý zvuk,bt.kodeky a možnost použití jako zvukovky.Docela i funkční a přínosný equalizer.Mam ho rok a baterka drží stále stejně a to na něj jedu denně.M3k šlo do světa.Krom výdrže ve všem horší.Jako osobní nostalgii a dárek ke 40tinam jsem si nechal původní M3.Používám v práci přes kabel s reprackem a výdrž stále stejná.
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod f1sker.com 7. 10. 2019 20:50

Este si tam mozes zaradit aj Fiio M5 ;)
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wakizashi 11. 10. 2019 08:13

Tak děkuju. :) Četl jsem nějaká srovnání, hlavně těch FiiO vs Shanling a prý M3K oproti Shanlingu mu má supr výšky (moje milované činely?) a solidnější basy, Shanling je prý víc uhlazený, asi příjemnější/teplejší - nevyhledávám nutně. Ohledně výšek by měl být dobrý i ten M5, který prý ale postrádá vyšší výšky. Každopádně do fitka by byl lepší jeden z těch posledních dvou. M5 má navíc i plastové pouzdro s klipsnou, ale to asi není priorita. Hrát to vydrží asi všechno tak nějak stejně. Ohledně BT, jak to je s M5? U shanlingu to prý dost často vypadává, pokud na sebe zařízení nevidí a jsou bez překážek (není priorita). Všechny přístroje jdou propojit s NTB a pak píchnout do těch Tannoyi?
Wakizashi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 11. 10. 2019 08:19

Pokud seš milovník výšek, tak by od Shanlingu mohl vyhovovat M1. Oproti M0 má docela ostrý světlý zvuk.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wakizashi 11. 10. 2019 09:07

No, bylo by to třeba fajn, ale už je to celkem mimo limit. Dost možná už by to pak chtělo i lepší sluchátka... :)
Wakizashi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 11. 10. 2019 09:10

Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wakizashi 11. 10. 2019 15:19

No safra, to je o dost nižší cena...Při letmém hledání jsem našel obvykle obvykle okolo 3900...
Wakizashi
Kolemjdoucí