Shanling M0 / FiiO M5 pro DAC použití

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Wakizashi 15. 10. 2019 08:46

Hoja,

před pár dny jsem nahazoval vlákno ohledně pomoci s kompaktním přehrávačem. Nakonec jsem rozhodoval mezi FiiO M5 a Shanling M0. Kromě fitka byl požadavek i připojení k NTB jako DAC. V recenzích u M0 jsem našel mnohokrát problémy s opožďováním zvuku oproti obrazu. Je dnešní verze přehrávače/SW v pohodě, nebo je to na video/ počítačové hry (DOTA2 - zvuk hry + komunikace) se zapnutou muzikou nepoužitelné kvůli "desyncu"? M5 by tyhle problémy mít neměla dle ohlasů, ale rád si přečtu a poprosím někoho se zkušenostmi, či kdo to může vyzkoušet. Kdyby někdo mohl podat i hlášení ohledně prostoru z těchto dvou přehrávačů, budu taky rád.

Přijde mi, že najít přehrávač, který splňuje všechno, co chci, je nemožné. Bylo by pro mne lepší raději koupit 5m USB A-B kabel pro mou mAudio fast track II, vést NTB přes to a koupit radši M0 na fitko a ven? DAC převodník v těch přehrávačích bude ale asi lepší, než u té staré externí zvukovky, hádám. :/

Ještě jednou díky všem.

M0
+
asi neutrálnější zvuk (o něco)
80mW/32 Ohm (plánoval jsem v budoucnu na doma koupit AKG 702 s 64 OHM, asi by je to líp utáhlo)
lepší výdrž baterie

-
DAC opoždění?
chybí klipsna (na Ali za 5€)
skepse pro značku (asi neopodstatněné)
horší BT (slabý dosah)

M5
+
Bez DAC prodlevy (snad)
přidaná klipsna
stabilnější BT

-
asi o něco barvitější zvuk
-menší výdrž baterie
-42mW 16 Ohm (zajímalo by mne, co to utáhne za sluchátka...)
Wakizashi
Kolemjdoucí