DAP s podporou MQA

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 30. 1. 2020 17:22

Ahojte,
mám menšiu dilemu. Ide o DAP. Momentálne počúvam cez Xduoo X10 a chcel by som ísť vyššie. Momentálne som zachytil tézu, podľa ktorej formát MQA by mal byť kvalitou vyššie za klasickými lossless formátmi.

Prvá otázka - vie niekto podľa subjektívneho názoru a skúsenosti porovnať kvalitu formátu MQA s 24bit Flacom, alebo iným formátom? Je naozaj MQA formát na úrovni master recordu, alebo ide o obchodný blud?

Druhá otázka - viac menej sa rozhodujem medzi novým DAPom, ktorý by podporoval Tidal (ak by som chcel fičať na MQA formáte), alebo si ponechám Xduoo X10 a dokúpil by som Chord Mojo (nevadí mi nosiť dve krabičky). Chord Mojo by bola lacnejšia alternatíva - posun by bol určite vyšší v kvalite zvuku, len či sa to oplatí za takú cenu v porovnaní s iným DAPom.

Vďaka za názory a rady.
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 30. 1. 2020 17:46

Murder_Inc píše:Momentálne som zachytil tézu, podľa ktorej formát MQA by mal byť kvalitou vyššie za klasickými lossless formátmi.

Blbosť. MQA je stratový formát. Ako môže byť nad bezstratovými?
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 1. 2020 17:51

Nejaký pokec nájdeš tu: viewtopic.php?f=1724&t=1295364
A opatrne s týmito vyhláseniami, čo je lepšie, lebo to tu bude ako v úle.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 30. 1. 2020 17:53

lithrai píše:
Murder_Inc píše:Momentálne som zachytil tézu, podľa ktorej formát MQA by mal byť kvalitou vyššie za klasickými lossless formátmi.

Blbosť. MQA je stratový formát. Ako môže byť nad bezstratovými?


https://www.whathifi.com/advice/mqa-aud ... you-get-it

Je to strátový formát, ale mal by byť kvalitou vyššie ako flac a iné lossless formáty

-- 30. 1. 2020 17:55 --

_daRK píše:Nejaký pokec nájdeš tu: viewtopic.php?f=1724&t=1295364
A opatrne s týmito vyhláseniami, čo je lepšie, lebo to tu bude ako v úle.


Preto mi to vŕta v hlave a ja sám to nemôžem posúdiť :hm
a na základe toho sa chcem rozhodnúť pre DAP
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 30. 1. 2020 20:43

lithrai: MQA je sice ztrátový formát, ale je to tak, že MQA se vzorkovací frekvencí 192kHz sice není tak kvalitní jako Flac 192, ale je kvalitnější, než Flac 96.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 30. 1. 2020 21:00

Murder_Inc: nejlepší rada je to sám vyzkoušet... Zaplať si tidal na měsíc (možná je tam i měsíc zdarma na vyzkoušení) a porovnej nějaké nahrávky co máš naposlouchané.
Použij x10 jako transport z PC/notebooku a udělej si test svých 24bit Flaců vs Tidal MQA a hned budeš vědět...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Palpat 31. 1. 2020 08:42

No, v první řadě je potřeba si uvědomit, že z pohledu počtu dostupnmých alb je MQA stále naprosto minoritní záležitost.

A k té kvalitě: MQA se vyrobí tak, že se vezme hi-res záznam a ten se ZTRÁTOVĚ zkomprimuje. Šly určité zvěsti o tom, že se v procesu komprimace se zvukem ještě nějak manipuluje, aby zněl lépe (ekvalizace, expanze dynamiky atd.). Vzhledem k tomu, že je ale MQA uzavřený formát, nedá se to potvrdit ani vyvrátit. V čistě faktické rovině je MQA VŽDY kvalitou horší než původní záznam. Jestli a jak moc je to slyšet při poslechu, je druhá otázka.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 31. 1. 2020 10:27

Vlastne otázku s kvalitou MQA som vyriešil a zameriam sa na normálny DAP, ktorý nemusí podporovať MQA. Nebudem ďalej vysvetľovať dôvod, pochopil som.

Teraz len zostáva, či investovať do Chord Mojo, alebo už rovno vymeniť celý DAP a tam sa môj budget pohybuje do úrovne 400€.
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 1. 2020 10:40

Abys dosáhl zvukové kvality Chord Mojo, musel bys sáhnout po hodně drahém DAPu. Počítej tak trojnásobek tvého budgetu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 31. 1. 2020 11:11

Ještě se tu nenapsalo s čím to poslouchá, jaká sluchátka?
Aby nakonec nebylo lepší ponechat x10 (popř. pořídit nějaký novější dap) a spíše investovat do sluchátek.
Aby to mojo nebylo zbytečné a nedegradovala ho ta sluchátka...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 31. 1. 2020 13:28

Počúvam teraz cez Oriveti OH500.
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků