iBasso DX160

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod boldricus 25. 2. 2020 08:32

to mě tak napadlo, že tu ještě nemáme vlákno o DX160. Tak aby se o nás neřeklo, že jsme 100 let za Head-fi, chtěl jsem jej založit, ale s překvapením zjišťuju, že sám výrobce jej na stránkách vůbec nemá? :shock:

Obrázek

Tenhle strojek mi asi nejvíc připomíná mobil, celou přední část kastle okupuje obří displej s FullHD rozlišením a samozřejmě běží na Androidu. Má stejný dva převodníky jako Hiby R5, tedy CS 43198 a společně s Fiioo M11 si jdou ti tři pěkně po krku.
Co se týče výstupu, máme tu krom obligátního 3,5mm jacku ještě 4,4mm symetriku a BT 5,0.
Trošku škoda výdrže, jen 13h, Hiby s podobnou konfigurací umí 20. Je tedy evidentní, že velkýmu displeji byla obětována výdrž.

Máte ho tu někdo?
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 2. 2020 02:14

Taky mám na něj zálusk a uvítal bych nějaké zkušenosti.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 26. 2. 2020 04:18

Ano, rozhodne stoji za poslech. Na symetrice s it04 prakticky black background, zadny sum. Vyborny prostor, zde predci i Mojo. To je sice jeste celkove o kousek lepsi, nicmene musim rict ze napr.xduoo x20 se na nej nechyta. O shanling m0 nemluve. Uz je tu opravdu znat tzv.dospelackej zvukovej projev. Snad jen krom pomalejsiho startu(android) nemam co bych vytknul. Zpracovani, display, vse perfektni. Rozhodne doporucuji a urcite stoji za vyzkouseni.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 2. 2020 04:18

Hmm...2GB RAM se mi zdá málo.
Přehrávání ISO,DSF atd. a s Androidem v plný parádě(vč. Full HD displeje+Google)...no nevím. :pozor
Osobně bych do koupě nešel. 8-)
Naposledy upravil pseudomagick dne 26. 2. 2020 04:34, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 26. 2. 2020 04:25

Me android v podstate nevadi. Spise ho beru jako nastavbu. Zatim jsem ho ale nevyuzil. Co se mi libi je intuitivni mango player. S moznosti nastaveni filtru, equalizeru...
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 2. 2020 04:36

Android mi taky nevadí,spíše naopak.
Jen mi vadí ty zbytečnosti v DAPu(Google,Video Player apod.).
Astell&Kern AK300 také běží na Androidu(minimalizovaném).

Pokud chtějí kluci v Číně vyrobit multimediální player s prohlížečem,musejí taky zvýšit RAMku(min. 4GB)
a zakomponovat lepší procesor... :D
Jenže to už by stálo více a zřejmě by nebyly takové zisky. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 27. 2. 2020 11:21

Až bude v Audigu k vyzkoušení, tak ho možná pro zajímavost omrknu, koncept žravýho displeje na přehrávači hudby "do kapsy" mi ale ňák smysl moc nedává. Tady by asi opravdu zvítězil Hiby s R5 a sedmi hodinami (!!) výdrže navíc. Navíc jako "slepejš" tady určitě narazím na "blechopísmo", se kterým sem měl potíže i na R5. Ani po zvětšení v nastavení to nebylo ono. Překvapivě neAndroidí přehrávadla jsou v tomhle aspektu mnohem přívětivější (Plenue D, R3).
Osobně zatím mám s Androidem v DAPech spíš negativní zkušenost.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rendyG 6. 3. 2020 00:22

Musim se priznat, sotva jsem prodal DX120 a R5, kterou jsem chvilku zkousel, nakonec jsem neodolal a poridil jsem DX160.
Chvili jsem uvazoval nad variantou ze bych se spokojil jen s 9038S z mobilu.. a par tydnu na to mam doma DX160 a ani nemluve o tom ze ocekavam jeste ZX300 :D Doufam ze jeden z techto prehravacu bude pro me konecne to prave..

Stejne jako nekteri z vas, nejsem fanda prehravacu s androidem, nevidim v tom zadny prinos, na co mit v kazde kapse jeden android. Ovsem rozumim tomu ze pokud nekdo vyuziva treba Tidal offline, tak je andoid ve vysledku potreba. Proto jsem se donedavna rozhodoval zda si nenechat DX120, ktere bylo krasne svizne (mangoOS), ve vysledku dokonce sviznejsi nez M11 se slavnym Exynosem (stejne se to trhalo.. a andoid 7 na kterym nerozjedu ani UAPP, kde to jsme?!.. a o tom ze sumela i s T800 ani nemluve..).

Vzhledem k tomu ze DX120 ale na symetrice trochu sumi a treba TSMR5 jsou magnety na sum, rozhodl jsem se posunout se dal.. Nebyt toho sumu na vystupu, byl by to pro me idealni prehravac, prestoze neni nejtransparentnejsi. Ted jsem moc zvedav na souboj DX160 a ZX300 a prestoze bych radsi mel prehravac bez androidu, mam takove tuseni ze zvukove bude mit ibasso navrch protoze zatim se mi dost libi co slysim :)

Kdyz ted vecer posloucham na DX160 potichu TSMR5, pozadi je celkem tiche, ale R5 na tom byla jeste lip.. Problem ibassa je ale fakt ze kdyz je zaply displej a prehravac pracuje, preteka do vystupu zvuk z elektroniky. Nevim jak to popsat, neni to sum, spis EMI, podobne jako kdyz clovek zapoji zvukovku pres zpraseny usb port v pocitaci, ovsem nastesti v pripade ibassa je to celkem potichu. I tak si toho ale clovek s citlyvymi sluchatky pri tichem vecernim poslechu vsimne.. Mluvim o 3.5mm, je mozny ze 4.4mm bude lepsi, ale ted to nezkusim, protoze k Mirai nemam symetricky kabel.

Pokud nekdo chce prehravac s naprosto tichym pozadim, R5 bude asi lepsi volbou, ale zvukove je na tom DX160 k memu prekvapeni rozhodne lip. Jak naposloucham vic, ke zvuku jeste neco napisu :)
Rozdil ve vydrzi baterie rozhodne neni tak velky jak udava vyrobce, zatim se mi zda ze DX160 snad drzi dokonce lip nez R5 na 3.5mm.
Tohle je o firmwaru.. a bavim se o vydrzi s vypnutym displejem, samozrejme ze to velke LCD v ibassu zere vyrazne vic.
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 6. 3. 2020 08:27

Dooobře ty!
Tak to sem zvědavej jak to dopadne ve srovnání se ZX300.
Jeden recenzent na ytb taktéž mluvil o lehkým šumu u ibassa, tak jsem na Sony zvědavej, nikdo u něj šum nezmiňuje. Kdyby na to bylo tak asi vemu rovnou ZX300, ale takhle to v případě upgradu vidím spíš na R5. Ten byl s Miraiema tichej jak hrob a nemusel bych kvůli němu prodávat ledvinu.
Naštěstí, teď mi Plenue D po posledním updatu poměrně sedí, takže mám asi na chvíli pokoj.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 6. 3. 2020 13:00

Mňa by zaujímalo, či Emi ničí zvuk aj keď je vypnutý display. Teda, dá sa vypnúť display?
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 6. 3. 2020 17:43

Na pozadí má ZX300 a DX160 podobný šum z 3,5mm, jakmile je ale zapnutý displej u DX160, nedejbože pokud se něco animuje, přibude k tomu o něco hlasitější EMI.
Je to zvláštní, zkusím i jiné aplikace, možná i custom firmware od Lurkera, třeba se to změní.

S T800 to EMI nejde téměř slyšet, takže nemějte strach, pokud člověk nemá špunty které jsou super citlivé na šum, je možné že to ani nezaznamená..
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 6. 3. 2020 18:19

Mňa zaujíma kombinácia s t800...vážne som o tejto kombinácii uvažoval. Porovnanie s dragonfly red by ma uviedlo do vytrženia...

Ďakujem
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 9. 3. 2020 23:13

S T800 hraje DX160 dost pekne, vynikne zejmena velikost prostoru a cink ve vyskach. Tato kombinace je dost muzikalni a pres vzdusne vysky neni vubec ostra ci unavujici :)
Stale mi ale trochu schazi kontrola nad basovou linkou ve srovnani s 9038S. Je to ale z velke casti problem konkretnich spuntu a prestoze si stale nemuzu T800 vynachvalit, chce to trefit tu spravnou synergii, coz je ale asi dost individualni vec.
Na Dragonfly Red jsem poslouchal T800 asi 5min a zvuk me uprimne dost zklamal, jelikoz je DFR celkem chvaleny prevodnik.. Ale podle me je to dnes uz zastarala a hlavne predrazena krabicka, verte tomu nebo ne.

Zajimalo me co nekteri vidi na relativne zastarale ZX300, ktera toho ve srovnani s modernimi DAPy nema snad krom dobre vydrze moc co nabidnout. No, netrvalo dlouho a sam jsem objevil to kouzlo Sony prevodniku, kdy sice prostor nevykresluje nejak vyrazne do sirky, ale za to je z nejakeho duvodu proste prirozenejsi a jakoby vice do hloubky.
Nevim jak bych to popsal, na to jsou moje zkusenosti a hlavne slovnik asi stale dost male :D

ZX300 dokaze zahrat texturovanejsi bas nez DX160, ale zase ma pomalejsi decay, takze je vhodnejsi pro neutralnejsi spunty nez T800.
Co se tonality tyce, DX160 povazuji rozhodne za neutralnejsi prehravac nez ZX300, ale to neznamena ze je nudny, ba naopak. Pridava do hudby jakousi eufonii a prostor ma opravdu krasne expanzivni. Vyse jsem psal o sumu na TSMR5 - sum (emi) je ale tak tichy ze jsem ho mel problem chytit na Solarisech a jinych spuntech.. takze bych to nevidel jako nejake vyznamne negativum. Ve vysledku sumi vyrazne min nez DX120 a M11, pouze Hiby se svou R3 a zejmena R5 ma pozadi jeste tissi.

Jak uz jsem psal, moc nefandim moc DAPum s androidem. Kdyz budu chtit poslouchat Tidal, muzu si ho pustit pres mobil s E1Dou nebo jinym prevodnickem. To je ale vec nazoru. Pro toho kdo vyuzije funkce
androidu, je to super prehravac ktery ve sve tride jen stezi hleda zvukove konkurenci. Kdyz k tomu clovek prida ten krasny displej, zpracovani a pocet vystupu, vypada to ze iBasso zamakalo. Mit jeste druhy SD slot jako u DX120, byla by to parada.

Jsem na 90% rozhodnuty ze si necham ZX300 a DX160 poslu dal. Zejmena kvuli tomu ze nebezi na androidu a ma lepsi vydrz. Pokud nekdo planuje krmit i velka sluchatka, DX160 je rozhodne dobrou volbou, ma vykonu az az, to se o ZX300 rict neda, ale nelikoz DAP pouzivam vyhradne se spunty, neberu to jako negativum.

Jako vzdy, doufam ze jsem temito par odstavci nekomu ulehcil rozhodovani, pripadne usetril penize :D
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 10. 3. 2020 06:37

Krasne napsano. Podotknu ze na symetrice a ve spojeni s it04 je prostor doslova 3d a troufnu si tvrdit i konkurenceschopny hifiman anandam. Nastroje jsou neuveritelne rozmisteny s presnosti v prostoru. Za dany peniz opravdu hodne muziky. Vydrz pro mne dostacujici, display a zpracovani skvele. Konecne me zacala opet hudba na cestach bavit.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 10. 3. 2020 23:16

Moc díky za postřehy. :-)
Mě si ZX300 získává ergonomií, zpracováním a není v ní android. :mrgreen: Ale hned musím dodat, že se zvukem Sony jsem tu čest neměl, takže bych stejně musel slyšet.
DX160 si někdy osahám, ale trošku se mi na něm (krom adroidu :mrgreen: ) nelíbí ovládání hlasitosti kolečkem. Doma asi no problémo, ale v kapse při chůzi mi to nějak neštymuje. :/ Nejen jistota kontroly, ale i případný ovládání přes kapsu, kde s tlačítkama není problém.
To přetejkání emi při zapnutým displeji bych u tak drahýho strojku nečekal, že by vadný kousek?
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků