iBasso DX160

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rendyG 11. 3. 2020 09:11

Neřekl bych že je to vadný kus, dočetl jsem se o EMI i od pár jedinců na headfi, prý je to z displeje, ale je to opravdu tak tiché že to člověku může vadit jen s velmi citlivými špunty. Jak jsem psal, slyším to pouze s TSMR5 při tichém večerním poslechu. S T800 i Solaris bezproblému, navíc když člověk nahraje firmware od Lurkera, který vrací možnost zapnout pouze MangoOS (jako na DX2x0), velká část tohoto zvuku zmizí.
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 11. 3. 2020 16:41

Dobrá dobrá.

rendyG píše: ...firmware od Lurkera, který vrací možnost zapnout pouze MangoOS (jako na DX2x0)...

A pučuvajtě Kefalín, čo vy si predstavujete pod tým slovom MangoOS?
DX160 umí nabootovat mimo androidu i do vlastního systému?
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rendyG 11. 3. 2020 21:21

Přesně tak, viz zde ve spodní části recenze:
https://headfonics.com/2019/04/ibasso-dx220-review/3/
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rendyG 19. 3. 2020 16:44

V tabulce na konci recenze je zajímavé srovnání od někoho kdo slyšel většinu DAPů střední třídy :)
Jen za mě teda má DX160 rozhodně lepší prostor než M11..


https://www.antdroid.net/2020/03/sony-n ... r.html?m=1
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalik7 28. 4. 2020 14:51

Přehrávač opět dostupný na Audigo - verze Black, Silver, Blue a Red
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 4. 2020 15:27

Docela by mě zajímalo, jestli je to verze 2020. Protože u přístrojů vyrobených před rokem 2020 je podle ohlasů přenos wifi a BT katastrofa na hranici použitelnosti.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalik7 28. 4. 2020 15:53

Dobrý den,
všechny kusy DX160 jsou nyní na cestě z továrny a skladem u nás budou každým dnem. Jedná se tedy určitě o verzi 2020. Audigo
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 4. 2020 16:12

Jojo, právě jsem četl odpověď na svůj dotaz na Audigu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod goelr 18. 5. 2020 09:08

Ahoj, mám z Audiga cca 3 týdny iBasso DX 160 a wi-fi je naprosto v pořádku. BT nevím, to jsem nezkoušel. Případně napište někdo, co chcete testnout...

Dotaz k majitelům - prosím nemáte nějakej tip/link na vhodnou a dobrou fólii/sklo na toto iBasso? Ta přiložená je katastrofa...
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 18. 5. 2020 10:41

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli v pořádku funguje Tidal offline, pokud používáš?
Jak je na tom s rychlostí prostředí? Bývá mu vyčítána pomalost. Jde mně především o reakce na start/stop, přeskakování skladeb, vyhledávání v seznamu skladeb.
Případně jestli bys mohl popsat jeho silná a slabá místa. Bývá velice pozitivně hodnocen zvuk a vyčítána ta wifi (což se mělo u modelů vyrobených v letošním roce změnit) a pomalost prostředí.
S jakými sluchátky posloucháš?
Dá se v pohodě nosit v kapse? Přeci jen je to už docela macek.
Je možnost instalace jiných app například přehrávačů? Pokud ano, přes Google Play, nebo nějaký speciální postup?
Předem díky za odpovědi!
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod goelr 18. 5. 2020 19:25

Ahoj,
Tidal nepoužívám - kupuju origo a grabuju do FLAC, ale co vím, tak funguje i offline. Momentálně jsem moc nezkoušel ani instalace appek, ale je tam vlastní "store" APKPure přes který nainstaluješ Google play a jedeš. Tidal jsem teď zkusil nainstalovat a jede v pohodě.

Rychlost prostředí je dostačující, ale žádný zázrak, reakce není úplně okamžitá. Boot DAPu trvá snad 30 sekund, je to dosti otravné, ale dá se na to zvyknout.
Nicméně start/stop procházení složek apod. v Mango přehrávači je svižné a ok. Mango je zde jako appka a je to výborný přehrávač. Možná přes víkend zkusím firmware od Lurkera, který přidává i dual boot přímo do Mango OS, pokud to bude zcela funkční a bezproblémové, tak pro mne jasná výhra.
Díky Covid jsem momentálně dost zahlcenej prací, tak jsem si s tím ještě moc nehrál a jen jsem na tom poslouchal - cesty do práce a v práci.
Poslouchám to prozatím s Master & Dynamic MH40, který jsem sehnal velmi výhodně (recenze zde) a používám je hlavně k PC při práci (@ Schiit Stack 2 Uber).

Před vypuknutím Covidu jsem docela pečlivě výbíral DAP do 13tis a byl pro mne alfa a omega zvuk. Všechny DAPy jsem zkoušel v Audigu na svých MH40. Jel jsem na všech DAP 7 vybraných písní. Nicméně poznámky jsem si přímo nedělal, takže tady toho moc nevypíšu originálního.
Za mne jsem to měl takto: IBasso DX160 > Hiby R3 Pro > Hiby R5 > Fiio M11. R3 Pro mne moc mile překvapil zvukem, velikostí a cenou. Naopak M11 absolutně nesedla zvukem (ale byl nejvíce neutrální ze všech), velikostí (fakt velká těžká cihla) a vlastně cenou. DX160 lze v pohodě nosit v kapse, M11 již rozhodně ne. R5 zase měla snad horší zvukové podání než R3 Pro - vyloženě subjektivně, co si pamatuju, asi budu jediný, ale opravdu R3 Pro sedlo více. IBasso zvukově mi vyšlo naprosto top. Dynamický, pohlcující, uvěřitelný zvuk s mírně teplejším vyzněním, přesto stále dosti neutrální (nejsem basshead). Navíc poslouchám celou škálu stylů a DX160 si dokázala poradit i s touto různorodostí dá se říci nejlépe. Rozhodně si ale DAP zaslouží ještě lepší sluchátka, než momentálně vlastním...
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 7. 2020 19:53

Ahoj, chtěl bych se zeptat majitelů tohoto přehrávače, zda Mango player umí cue soubory? Ve specifikaci se píše že ano, ale mně ukazuje Mango album jako jeden flac a ve správci souborů to při klepnutí na cue píše neznámý formát.
Mám nejnovější verzi oficiálního firmware.
Díky za odpověď!
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 15. 8. 2020 19:13

Odpovím si sám, problém byl v některých cue souborech. Jiné přehrávače je přečetly, ale DX160 ne. Takže Mango cue umí, ale s některými může být problém.
Jinak za mě DX160 parádní zařízení s naprosto skvělým zvukem a tichým černým pozadím. Ač jsem ho kupoval na ven, je mým hlavním zdrojem hudby i doma, protože se Solaris má lepší synergii než Mojo. Vlastně krom rozměrů mu nemám moc co vytknout.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod goelr 19. 8. 2020 07:06

BTW zrovna je akce v Audigu na iBasso a DX160 za krásných 9990,-
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 19. 8. 2020 12:03

Ty zpropadené letně - koronavirové slevy! Kde na to má jeden furt brát prachy?! :D
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků