Novinka Shanling M6 Pro

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Luliš 13. 2. 2022 16:42

-- 13. 2. 2022 16:42 --

pseudomagick píše:Luliš:
Ty UM Mest II jsou od VycuratAspat, že?
Myslel jsem, že se nakonec zde v bazaru
rozhodl, že je neprodá a nechá si je.
Divné. :shock:

Přiznám se, že jsem po nich taky "mlstně" pokukoval, ale zrovna jsem u sebe neměl "drobných"
28k. :D


jj, chvilku jsme si psali a nakonec z něj vypadlo, že mi je teda prodá, po předchozím poslechu, jsem je koupil.
Luliš
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 2. 2022 18:14

Luliš:
Dobrá volba a koupě. :tleskani
Společně v combu s Astell&Kern A&futura SE200 se už teď moc vysoko do hi-endu
neposuneš. :D :pozor
Pokud ano, tak pro další upgrade budeš potřebovat několik tisíc EUR. :oboze
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luliš 13. 2. 2022 18:41

Pseudomagick:
No, teď řeším jenom káblík k mestům, co bys doporučil?
Líbí se mi Dunu blanche (stříbro)
Nebo Vermilion MKII? (měď)
Co Ty na to?
Luliš
Junior

Odeslat příspěvekod cb490763 13. 2. 2022 19:01

Ja můžu doporučit fiio lc-re. Perfektni kabel.
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luliš 13. 2. 2022 19:05

Ten nedělají 2pin 2,5mm. Pokud se nepletu.
Naposledy upravil Luliš dne 13. 2. 2022 19:17, celkově upraveno 1
Luliš
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 2. 2022 19:13

Luliš: Kam chceš posunout zvuk? Já mám Dunu Blanche k CA Solaris a nemůžu si ho vynachválit. Chtěl jsem jiskru na výškách a s Dunu to přišlo. Měď dělá zvuk takový hutnější, stříbro naopak vzdušnější, víc to cinká.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luliš 13. 2. 2022 19:19

martas38:
Tohle jsem chtěl slyšet, jak moc to změní charakteristiku zvuku? To cinkání :D
Luliš
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 2. 2022 19:31

Já to slyším dost výrazně. Oproti značkovému kabelu Alo Super Smoky Litz (200USD), který je přibalen u Solaris byl zvukový posun hodně velký. Rovněž kvalita provedení je naprosto špičková.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luliš 13. 2. 2022 19:46

Díky, mám horkého kandidáta.
Kupoval jsi na Penon?
Luliš
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 13. 2. 2022 20:29

martas38 píše:Já to slyším dost výrazně. Oproti značkovému kabelu Alo Super Smoky Litz (200USD), který je přibalen u Solaris byl zvukový posun hodně velký. Rovněž kvalita provedení je naprosto špičková.

Jak bys srovnal Dunu Blanche a Tripowin C8 ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 2. 2022 20:44

Luliš píše:Pseudomagick:
No, teď řeším jenom káblík k mestům, co bys doporučil?
Líbí se mi Dunu blanche (stříbro)
Nebo Vermilion MKII? (měď)
Co Ty na to?



Vermilion MKII je určitě výborný pokud chceš ještě více rozšířit prostor.
Dunu Blance jsem neslyšel, tak nemohu porovnat.
Každopádně je známo, že stříbro projasňuje zvuk a vytahuje výšky.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 13. 2. 2022 22:06

introvert: Asi jako Fabii a Mercedes po všech stránkách. Tripowin C8 po roce úplně zezelenal. Asi se do té bezkyslíkaté mědi pustil kyslík a trošku nám to zoxidovalo.
Ne vážně, Tripowin C8 byl výrazný zvukový upgrade proti tomu, co se přikládá k čínským IEM řekněme do osmi tisíc. Zlepšilo se podání prostoru, zvuk je takový hladší, obecně lepší.
Ovšem Blanche, to je jiná káva. Pravda nesrovnával jsem to s Tripowinem, ale s tím ALO kabelem, který sám o sobě stojí víc, než kolik je většina lidí investovat do IEM. Pocit z toho je, jako když máš dvě dioptrie a nasadíš si brýle. Dojde k okamžitému zostření a zpevnění zvuku napříč celým pásmem. Zejména zpevní basy a výšky začnou cinkat. Ovšem způsobem, který žádným PEQ nedosáhneš. Jsou zvýrazněné, ale nepůsobí to ostře, sykavě a podobně. Prostě kabeláž funguje jinak jak ekvalizéry, nebo nástavce (což je třetí způsob, jak ovlivňovat zvuk a každý z těch tří funguje jinak a navzájem se nejsou schopni úplně nahradit). Dál jestě větší nafouknutí prostoru do všech stran a zlepšení separace nástrojů. Já moc vážnou hudbu neposlouchám, ale u houslových koncertů mi to otevíralo hubu (mám nějakýho testovacího Vivaldiho). Další stránka věci je provedení toho kabelu. Jednak je symetrický a má všechny v současnosti používané konektory, takže ideální věc, na porovnávání vlivu symetrika vs klasika u DAPů a podobně. A hlavně kabel je velice měkký a neuvěřitelně příjemný. ALO je tuhý a motá se, Tripowin je tuhý a tlustý jak pendrek, Dunu působí v ruce vyloženě hebce. A jeho zářivá bílá barva s perleťově stříbrným nádechem taky působí víc než luxusně, je prostě nádherný. Jediné co působí lacině jsou konektory. Nejsou zlacené, patrně aby to nenarušovalo bílostříbrný vzhled. Ale jsou potaženy paladiem, což je kov cca o 30% dražší než zlato a chemicky stálejší :D
Jinak kabel jsem objednával na Shenzhen Audio a asi tři měsíce čekal na nějakou akci a vyšel mě na 260USD. Clo se mi vyhnulo:
https://shenzhenaudio.com/products/dunu ... aded-cable

-- 13. 2. 2022 22:13 --

Tripowin, starý tuším tři roky, z toho leží dva roky v šuplíku:
Přílohy
IMG_4202.jpg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 13. 2. 2022 22:59

@martas38: Díky. Já jsem si na základě Tvých informací před více než rokem koupil ten Tripowin C8. Zatím ještě nezezelenal, ale kdoví, co předvede v budoucnu. Proč jsem se na to ptal - mám IEM 7 Hertz Timeless, koupil jsem je se symetrickým kabelem. Pak jsem ho ale potřeboval nahradit nesymetrickým, tak jsem použil C8 (mám ho s MMCX, původně jsem si ho kupoval k T800). A přišlo mi, že potlačil u Timeless vyšší frekvence - originální kabel, se kterým se Timeless dodávají, vypadá jako stříbrný - takže asi bude postříbřený, a zesvětlující zvuk. Tak mě pouze zajímalo, zda jsi tento efekt (potlačení výšek) u C8 pozoroval, nebo ne.
Ale když o tom tak přemýšlím, vlastně je to jedno. To se dalo čekat, že vliv C8 na frekvenční charakteristiku zvuku Timeless bude jiný, než toho postříbřeného kabelu. A pokud jsi pomocí Tripowin C8 nahradil kabel měděný, tak jsi tento efekt vlastně třeba ani pozorovat nemohl, tam mohl mít C8 vliv možná opačný :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 2. 2022 00:48

No k T800 i TSMR3, ke kterým jsem kupoval Tripowin byly originální kabely tak mizerné (TSMR dvojpin, T800 MMCX), že ti asi nepotvrdím, že to žralo výšky, ale obecně se tak měď chová. Pravda Tripowin inzeruje, že je to směs měděných a měděných postříbřených vláken. Postříbřená měď, co mám zkušenost ty výšky taky posiluje, ale ne tak razantně jako stříbro.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 14. 2. 2022 19:20

Ja som kedysi uvažoval nad Dunu Blanche pre NT6, ale nakoniec som si to rozmyslel. Totiž mám jeden hybridný kábel a už ten sa mi nezdá byť vhodný. Niektoré piesne, kde boli počuť napr. sykavky, tak hybrid kábel to robil ešte horšie. Čisto strieborný by bol asi už moc. Ale teraz som o ňom zase začal uvažovať pre Monarch MKII. Hlavne potom ako som si všimol, že môj oblúbený Linum G2 SuperBaX sa mi rozpadá...
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků