Hifi přehrávač do 15tis. + bezdrátové sluchátka

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod KajuleM 28. 6. 2020 14:18

Ahoj,
uvažuji nad koupí přenosného hifi přehrávače do cca 15tis. Kč pro audiofila, ale v tom množství přehrávačů je těžší se zorientovat. Mohu poprosit o radu co nejlépe dnes pořídit v poměru cena/kvalita zvuku? :-)) Využívat se bude i tidal (i offline). Dále poprosím ještě o tip na bluetooth kvalitní uzavřená sluchátka za dobrou cenu (kvalitní basy), tak aby se využil potenciál příp. přehrávače? Díky. :twisted:

Zatím mám v seznamu:
Fiio M9
HiBy R5
FiiO M11
iBasso DX160

Pak z těch už dražších:
FiiO M11 PRO
Astell&Kern A&norma SR15
HiBy R6 Pro
KajuleM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 28. 6. 2020 15:24

Takto kvalitní přehrávač doufám neplánujete používat pouze s BT sluchátky? To by byla zbytečná investice ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KajuleM 28. 6. 2020 15:29

Určitě ne :-) na cesty a sport s bluetooth a s klasickými normálně... zatím se mi nejvíce zamlouvá v té levnější kategorii HiBy R5, co myslíte vhodná volba pro hudbu spíše basovější?
KajuleM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 28. 6. 2020 16:32

Nejzábavnější přednes z první skupiny bude mít DX160, ale pohybuješ se už v cenové hladině, kde je přednes víceméně neutrální. Z těch čtyř má pro mě HiBy R5 nejnudnější zvuk, ale zase má myslím největší výdrž na baterku a celkem dobré prostředí. Prostě každý z nich má nějaké výhody a nevýhody M9, bych vyloučil.
Nejbasovější zvuk ti udělají nabasovaná sluchátka na kterémkoliv z nich.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KajuleM 28. 6. 2020 17:07

Díky moc O:-) když by si měl vybrat nehledě na můj seznam, do čeho by si šel?
KajuleM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 28. 6. 2020 17:27

Já už mám rozhodnuto a jdu do DX160. Ještě ti tam vypadlo HiBy R6 ne Pro verze. A na Normu teď byla v Audigu hodně zajímavá sleva, možná ještě trvá. Musíš vybírat podle toho na co to chceš. Krom zvuku tam hraje roli výbava, někteří extrémisti zohledňují i použité DAC chipy. Dál to bude svižnost prostředí, tam DX160 trochu ztrácí. Pokud to bude na cesty určitě bych zohlednil rozměry a váhu. M11 a DX160 jsou velice podobné stroje výbavou, stejné chipy, podobná cena. M11 vede v rychlosti prostředí. Ale má světlejší analytičtější zvuk, nemusí to vyhovovat každému uchu a především každým sluchátkám. Chce to prostě vyzkoušet, pokud máš možnost a nejlépe se zamýšlenými sluchátky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KajuleM 28. 6. 2020 17:52

Díky a v porovnání DX160 vůči HiBy R6 či R6 PRO příp. NORMĚ bude zvukově stále nejzábavnější?
KajuleM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 28. 6. 2020 18:00

Říkám, zajdi do Audiga, spoustu věcí mají i v Luxusní elektronika ve Zlíně (l-e.cz) a vyzkoušej to. Co se líbí mě, nemusí se líbit tobě, co považuju já za zábavné nemusíš považovat ty.
Netuším ani, jaká sluchátka chceš používat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KajuleM 29. 6. 2020 07:11

Díky snad se mi povede časově někde dostat a vyzkoušet...přemýšlím nad Sennheiser Momentum Wireless 3
KajuleM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 29. 6. 2020 11:21

Pro stroje v těchto cenových hladinách bych považoval bezdrátová sluchátka za nouzovku. Bude to srážet zvuk DAPu. A nejsem si úplně jist, jestli je nejlepší nápad k DAPu za 15 kupovat sluchátka za deset (navíc bezdrátová), větší logiku by to dávalo naopak, protože kvalitu výsledného zvuku ovlivní nejvíc sluchátka a do nich bych investoval nejvíc.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KajuleM 29. 6. 2020 11:43

Sennheiser Momentum Wireless 3 mají i kabel, ale předpokládám, že kvalita klasických sluchátek s kabelem to nebude, ikdyž připojím tyto sluchátka přes kabel? Nejsem profi, takže nevím zdali tam rozdíl uslyším..
KajuleM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 29. 6. 2020 12:19

Ono je pravda, že v ceně kolem 10 tis moc uzavřených drátových sluchátek není. Navíc aby byla dobře vybuditelná DAPem. Těžko říct. Předpokládám, že to má být na ven a že to mají být velká sluchátka přes hlavu? Nakonec možná budou ty Senn správnou cestou. Ještě bych zkusil taky bezdrát Audio-Technica ATH-DSR9BT a Beyerdynamic Lagoon. Podle toho co bude vyhovovat zvukem. Ale k tomu líbivému zvuku budou mít nejblíž asi ty Senn.Ale určitě to zkoušet i se zamýšleným zdrojem a hudbou co znáš. Nejlíp asi opravdu návštěva toho Audiga.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KajuleM 29. 6. 2020 12:58

Jen ten vzhled na Senn je trochu mínus, ale asi bych si zvykla...a BOSE Headphones 700 horší volba?
KajuleM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 29. 6. 2020 13:09

Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KajuleM 7. 7. 2020 16:04

Můžu se zeptat, zdali už si iBasso DX160 pořídil? Budu teď asi objednávat, tak jak si spokojený :twisted: Díky
KajuleM
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron