iBasso dx160 vs Shanling M6 vs Fiio M11 (pro)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod blackwhit 6. 9. 2020 18:23

Zdravím,

vybírám hi-res prehravac z mid range. Poslouchat chci primarne pres Tidal, vcetne offline. Flac sbirku nemam, maximalne si umim predstavit, ze si vyhledove prevedu z CD svoji sbirku. Posloucham hlavne rock, metal a trosku klasiky. Jako sluchatka /zatim/ mam oriveti basic a sehnheiser momentum 2.

Jaka doporuceni byste mi dali?

diky
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 9. 2020 18:43

Já jsem vybíral mezi FiiO M11, HiBy R5 a DX160 a vyhrálo to DX160. HiBy nejmenší, ale nemastný neslaný zvuk, neviděl jsem tam zvukově moc rozdíl oproti HiBy R3 za polovinu. M11 příliš sterilní ostřejší digitální zvuk, či jak to popsat, navíc už obrovská a těžká cihla. Vyhrálo iBasso, které mně zvukově sedlo nejlíp. Výborná dynamika, prostor, neutrální, ale muzikální ladění, zvuk je oproti chladnému projevu M11 teplejší. Zpracování opravdu dobré. Symetrika má velký zvukový přínos. Na druhou stranu nemá nejrychlejší systém, ale nijak extrémně to nevadí. Prostě když chceš vyhledávat na Tidalu, tak se klávesnice neobjeví okamžitě jak u mobilu, ale za půl vteřiny. Ale na přehrávání hudby (např reakce přehrávače na play/pauza, skákání, vyhledávání skladeb ve složkách apod.) to vliv nemá. Bývá mu vytýkán slabý BT (bohužel BT sluchátka nemám, tak nemůžu posoudit) a slabá wifi, s tím problém nemám, ale mám dobrý router. Jinde jsem wifi nezkoušel, hudbu stáhnu offline doma.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 6. 9. 2020 19:04

já bych ti doporučil si je někde porovnat, tady se to určitě nevyřeší :)
tady se probíral DX160 s výsledkem nejasným... https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=726&t=1305488

já mám FiiO M11 a jsem spokojen, takže ti ho klidně doporučím. je rychlý, vše šlape v pohodě, velikost mi nevadí - no ale neměl jsem možnost přímého srovnání s DX160
poslouchám přes Tidal Hifi (hodně toho mám i na kartě, ale Tidal vyhrává)
zkusil jsem klasický výstup 3,5mm a taky přes USB do DACu, ale zůstal jsem u BT (LDAC) - pro mě nejlepší a hlavně nejpohodlnější volba
sluchátka mám Hifiman Deva a ještě Beoplay H4, ale ty už nyní nějak nedokážu poslouchat...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 6. 9. 2020 19:10

Dva týdny staré iBasso DX160 je teď v bazaru za slušných 9.500,- Kč
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 6. 9. 2020 19:19

Zdravím ja 160tku vratil,na mne přebasovany a světlý. Bez vyzkoušení nic neber,,i kvůli synergii se sluchatky.Měl jsem Shanlingy, m2s na pohodu a teď m5s.M5s je mňamkozni;-)..M6 vyzkoušej první v Alze,shanlingy by ti mohly laděním sedět..poslouchám podobné styly jako ty.. Když tak vrátíš a pak invaze se sluchatky do Audiga.A vidíš mně se R5 zase líbila.Co uši,to jiné chuti a záleží i na symbioze se sluchatky.Takže modely máš vybrané ok, ale bez reálného poslechu nebrat!!!
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 9. 2020 19:20

Nechci ti do toho leroj kecat, ale když hraješ přes BT, obejdeš obvody v DAPu a výsledek je úplně stejný, jestli to provozuješ na DAPu za sto tisíc a nebo na telefonu za tři litry. Tudíž vůbec neposoudíš zvukové kvality přehrávacího zařízení, ale toho na straně přijímače, ve tvém případě Deva. Jde jen o to, přes jaký BT kodek to frčí.
Jinak taky poslouchám podobné styly jako blackwhit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 6. 9. 2020 19:36

ale jen si klidně kecej :D
- když přepnu AptX HD a LDAC, tak rozdíl neslyším (tím netvrdím, že není)
- píšu nahoře, že jsem vyzkoušel i kabel i USB výstup a zůstal u BT (symetriku zatím ne)
vyzkoušel jsem taky mobil (za 8 litrů) s AptX HD, ale tam se mi to nelíbilo a hraje to určitě hůř, než Fiio se stejným kodekem
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 6. 9. 2020 19:48

Za mně je blutooth poslech o nás bez nás..sice nemám bt sluchatka..ale když to poslouchám ze Shanlingu přes projekt box e nebo na np yamaze v obyvaku je to oproti usb nebo cedu vopruz.Flacy a hires občas jakž takž.A přes flešku ok, takže pro mne je to jen technologie do koupelny nebo pro lidi co nesnáší kabel,ale kvalita pofiderni.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 9. 2020 19:51

leroj: To bych se opravdu divil, předpokládám, že algoritmus který zkomprimuje jedničky a nuly ze záznamového média na signál pro BT je nějak standardizovaný, bude to dělat nějaký zákaznický chip. Takže buď se pletu a nebo ve tvém případě zafungovalo placebo. Hlavně mě přijde zbytečné kupovat hi-res zařízení a pak používat ztrátový kodek, protože i to LDAC je ztrátový přenos stejně jako mp3.

-- 6. 9. 2020 20:55 --

brodus: on ten BT přenos je svým způsobem o nás bez nás, protože se obejde DAC a zesilovač v DAPu (tedy to co dělá DAP DAPem, čím se jednotlivé modely od sebe liší a co je know-how výrobců) a využije se převodník a zesilovač až v přijímacím zařízení.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 6. 9. 2020 20:06

takhle silné placebo být nemůže, ten rozdíl je opravdu velký (a to jsem ještě nepsal o hlasitosti, která na mobilu jede skokově, což je na pytel)

BT přenos je v pohodě (i podle recenze na Devy, jen nemám odkaz), ale možná u vás při něm funguje to placebo :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 9. 2020 20:13

Samozrejme že je to tak, prevod z digitálneho zvuku na analógový prebieha až v sluchátkach. Na kodeku záleží tiež, čím je kodek kvalitnejší, tým viac dát sa "zabalí" do prenosu (SBC << AAC < aptX < aptX HD/LL < LDAC Sony ) .
Ale nesúhlasím ani s tvrdením, že nemá zmysel kupovať hi-res zariadenie a používať moderné kodeky ako LDAC a UAT, tiež porovnávať stratovosť bluetooth týchto kodekov s mp3 je trochu od veci :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 9. 2020 20:21

_daRK: pokud zařízení umí LDAC, tak je jedno jestli stojí tisícovku a nebo stokrát tolik. Záleží na přijímači. Po zvukové stránce to přes BT smysl nemá. Po té uživatelské samozřejmě ano. Ty velké peníze tam neplatíš za lepší BT (když opomeneme licenční poplatky za LDAC apod), ale za řešení převodníkové a zesilovací části, za prostředí, provedení case a za značku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 9. 2020 20:33

aha, ja som asi zle pochopil, samozrejme som myslel sluchatka, nie zdroj. Na strane DAPu naozaj stačí čokoľvek ten kodek LDAC/UAT vie poslať do sluchatiek.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 6. 9. 2020 22:43

dx160 je pro me zatim favorit (nez to vyzkouším), realne se bojim tech sumu pri pouzivani wifi, protoze tim, ze pojedu Tidal, wifi bude casto v provozu...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 6. 9. 2020 22:47

Jakejch šumů? WiFi nemá přece se šumem nic společného .. WiFi používám na řadě zařízení, a nikde žádný šum nezpůsobuje. Asi proto, že jde o signál o frekvenci několika GHz? ;-)

-- 7. 9. 2020 00:01 --

leroj píše:ale jen si klidně kecej :D
- když přepnu AptX HD a LDAC, tak rozdíl neslyším (tím netvrdím, že není)

Tak to jsme na tom stejně :-) Krom toho záleží ještě na osobních preferencích, mně se například líbí původní kodek AptX víc, než oba uvedené 8-D 8-)
Naposledy upravil introvert dne 7. 9. 2020 06:15, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků