Servis Astell&Kern A&norma SR25

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod molakkk 23. 10. 2020 06:53

Dobrý den,

Mohl by mi prosím někdo poradit, kde by v Brně spravili (samozřejmě po rozvolnění opatření) USB u Astell&Kern A&norma SR25? Zkoušel jsem Audigo a tam to prý nedělají.
Díky za všechny reakce.
molakkk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DeathKarma 26. 10. 2020 16:08

Zkus se domluvit zde, je to oficialni evropsky servis, ale pripadnou opravu chteji zaplatit predem-dm@astellkernservice.de
DeathKarma
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 4. 2021 19:15

Zrovna řeším podobný problém s DAPem Astell&Kern AK300.
Začal mi vynechávat displej (někdy se rozsvítí někdy ne).
Včera jsem psal do Empetrie.cz a poslali mi adresu na německý servis sídlící ve Schwalbachu.

Přesněji:
DM Solution
Address : Ober der Roeth 4
65824 Schwalbach, Germany
Tel.: +49 (0) 6196 / 953 573 0
Fax.: +49 (0) 6196 / 953 573 3
e-mail : info@astellkernservice.de
Attn : Maria Hwang

Je to docela děsivý u tak renomované značky a jejich cenách. :shock:
Asi už do dalšího Astell-Kern raději nepůjdu. :pozor
Mám pocit, že prodejce Audigo.cz bude mít s prodejem výrobků od Astell&Kern problém. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 4. 2021 20:37

Poradí mi někdo jak nejlépe poslat malý balíček (s DAPem) do Německa?
Má někdo zkušenosti s odesíláním do Německa?
Která dopravní společnost je nejlepší?
Že by česká pošta? :D

-- 26. 4. 2021 21:42 --

molakkk píše:Dobrý den,

Mohl by mi prosím někdo poradit, kde by v Brně spravili (samozřejmě po rozvolnění opatření) USB u Astell&Kern A&norma SR25? Zkoušel jsem Audigo a tam to prý nedělají.
Díky za všechny reakce.


Poruchu USB u DAPu je taky dost velký problém (pokud jde o nabíjení). :-\
Po jaké době se ti rozbil? :shock:
Já jsem Astell&Kern AK300 kupoval srpen/2017.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 4. 2021 21:24

Nestrašte :mrgreen:
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 4. 2021 23:44

To není strašení, ale realita. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 4. 2021 23:49

No mě se taky poláme i to, co se polámat nemůže...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 4. 2021 00:09

Možná by bylo zapotřebí založení nového vlákna na DAPy s jejich dostupností záruční a hlavně pozáručních servisů v ČR. :roll:
Posílat DAP někam do "tramtárie" se jistě nikomu nechce, pokud za něj dá 25 až 100 tisíc. 8-)

-- 27. 4. 2021 01:19 --

Už jsem psal do německého servisu, tak jsem zvědav co mi (snad zítra) sdělí.
Zřejmě asi bude AK300 cestovat k opravě, neboť se to stále vyplatí.

Nicméně už nyní se poohlížím o jeho nástupci, neboť jsem tak trochu
ztratil důvěru. Snad se 30k vlezu. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 4. 2021 03:22

To by mě zajímalo, co vybereš. Z nedodělků iBasso jsem se už vyléčil, HiBy má taky hromadu kompromisů, ale třeba jsou ty jejich nový verze lepší. FiiO pro mě nic moc zvuk, Shanling nevím. Kdysi jsem měl M1 a taky hromada věcí na nic, ale neznám jejich vyšší modely. Já pokud bych nepotřeboval streamovací služby, šel bych do Lotoo Paw 6000. Ale bohužel uzavřený systém bez Tidalu, Qobuzu atd. Pořád mi nejlíp vychází to A&K. Možná ještě Cayin.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 27. 4. 2021 06:54

Neríkám,ze by mel být po ctyrech letech na vyhození,ale u mobilů by byl jiz velký starecek.Ale posílat do Nemecka není rozhodne zádná "tramtárie",ani Cína.A nemecký servis bude zcela jiste na vysoké úrovni.
Já mám ted uz tretí Astell&Kern,zádný z nich mi neodesel do kremíkového nebe.První jsem prodal,druhý (AK 300),jsem dal synovi,kterému stále dobre slouzí.Ted mám AK SE100 a jako vzdy u AK je zvuk super.
Jednu chvíli jsem mel Ibasso a rád jsem se vrátil zpet ke znacce Astell&Kern.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 4. 2021 08:12

Právě jsem dostal mail z německého servisu a napsali mi toto:

Dear Customer,
Thank you for contacting Astell&Kern Service.
We would suggest you to send your DAP to our Service Center, so that our technician can check your device and fix the problem.
Just in out-of-warranty case you will get a cost estimate after our technician has found the problem.
Attached you can find the RMA form which has to be filled in (no handwriting! Please fill in on PC!). Please send us the device with printed RMA form and in case of warranty a copy of receipt or proof of purchase (in DOA case definitely needed):

DM Solution
- Iriver Service -
Ober der Röth 4
65824 Schwalbach, Germany
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 27. 4. 2021 11:58

Pro pseudomagick: Já občas taky něco posílám - Německo tam i zpět a proto mohu doporučit zaslat.cz. Rychlost, rozumná cena a tracking balíku. Zatím jsem neměl důvod k nespokojenosti. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DeathKarma 27. 4. 2021 14:49

Neni vubec zadny problem, prijde ti cenova nabidka na servisni prace a bud s tim souhlasis nebo nesouhlasis a DM Solution ti balicek s pristrojem posle zpet.
Jediny problem je ten, ze musis platit prevodem, coz pro nekoho, kdo nema ucet muze byt ten jediny obrovsky problem.
Jinak toto evropske stredisko je bezproblemu, moje AK300 opravili do tydne a zaslali DHL.
Jinak doporucuji ti to poslat spise skrze PPL, DPD.
Je 21. stoleti a vse je resitelne a naopak bych nesiril bludy o tom, jak je neco slozite, pokud to nezkusim.
DeathKarma
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 4. 2021 17:55

Pánové samozřejmě máte pravdu. Tak velký problém s odesláním to není. :D
Zamrzí ale, že Cowon či Shanling má zde v ČR servis a Astell-Kern nikoli. :-\

-- 27. 4. 2021 19:03 --

Včera jsem si v Alze.cz objednal hodinářské šroubováčky a podíval jsem se AK300 na střeva. :roll:
Bohužel jsem se až k displeji (přes těch několik součástek) nedostal ani po odšroubování
všech vnitřních šroubků. :-\
Jelikož nemám jakési know-how, tak jsem se součástky nechtěl vyndávat silou. 8-)
Po uzavření displej DAPu nakonec začal svítit (jen se nesmím dotknou určitého místa pod displejem-to pak zhasne).
Zatím už tedy dá používat. :D

Oprava zřejmě nebude složitá. Asi za displejem nesedí nějaký kontakt či spoj.

-- 27. 4. 2021 19:16 --

akburt píše:Neríkám,ze by mel být po ctyrech letech na vyhození,ale u mobilů by byl jiz velký starecek.Ale posílat do Nemecka není rozhodne zádná "tramtárie",ani Cína.A nemecký servis bude zcela jiste na vysoké úrovni.
Já mám ted uz tretí Astell&Kern,zádný z nich mi neodesel do kremíkového nebe.První jsem prodal,druhý (AK 300),jsem dal synovi,kterému stále dobre slouzí.Ted mám AK SE100 a jako vzdy u AK je zvuk super.
Jednu chvíli jsem mel Ibasso a rád jsem se vrátil zpet ke znacce Astell&Kern.


AK300 je už tak trochu v důchodu, ale tak donedávna sloužil dobře.
Samozřejmě update či upgrade by se už asi hodil (mám ho od roku 2017).
Problém je co vybrat, neboť poslech v Audigu již nefunguje.

-- 27. 4. 2021 19:34 --

martas38 píše:To by mě zajímalo, co vybereš. Z nedodělků iBasso jsem se už vyléčil, HiBy má taky hromadu kompromisů, ale třeba jsou ty jejich nový verze lepší. FiiO pro mě nic moc zvuk, Shanling nevím. Kdysi jsem měl M1 a taky hromada věcí na nic, ale neznám jejich vyšší modely. Já pokud bych nepotřeboval streamovací služby, šel bych do Lotoo Paw 6000. Ale bohužel uzavřený systém bez Tidalu, Qobuzu atd. Pořád mi nejlíp vychází to A&K. Možná ještě Cayin.


Máš pravdu. :tleskani
Není z čeho moc vybírat. Asi to opět bude Astell-Kern.
Zvažuji Astell&Kern A&futura SE100 (slyšel jsem ho 2-krát) nebo obtloustlý Astell&Kern KANN Alpha. :D
Bohužel Astell&Kern A&futura SE100 je už také starší DAP a nikde v ČR se už neprodává, leda poslední použitý kus v Audigu.cz (žel zrovna na něj teď hned nemám).
Ideál by byl Astell&Kern A&futura SE200, ale 50k už je docela dost. :shock:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 4. 2021 19:28

KANN Alpha má kamarád k Solaris a zrovna odvařený z něj není. Prý tonalita lehce do V a hlavně trošku šumí. Asi daň za vysoký výkon.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků