Rada jaký Hires přehrávač(HiBy, Shanling) + sluchátka �

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Luky Rs 4. 1. 2021 14:28

Zdravím přátelé,
Už delší dobu vybírám Flac přehrávač, jako náhradu mého telefonu Samsung galaxy s10 plus.
Líbí se mi HiBy R5 či verze R5 Saber, Shanling M6. Mám rád větší display.
Mám velkou sbírku cca 200gb Flac - Hires hudby,poslouchám různé styly hlavně, hip hop, elektro, klasiku, taneční.. Zkrátka na co je nálada..
Sluchátka mám Sony hi-res wh-1000xm4 které používám s kabelem ovšem neříkám že jsou vhodné a plně využiji přehrávač, vím že určitě ne.
Četl jsem na fóru že přehrávač HiBy R5 Saber vyžaduje vysoce kvalitní koncový převod, což znamená přesně co prosím?
Líbí se mi tam to doladění zvuku.

Se sluchátky Sony co teďka vlastním jak to vidíte, půjde to dohromady?
Popřípadě můžete mi nějaká sluchátka doporučit do budoucna? Uricte drátová..koukal jsem po Audeze LCD-1
Hudbu mám rád a vždy sebou ale úplný bůh �nejsem.
Dekuji za odpověď..
Luky �
Luky Rs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 4. 1. 2021 16:08

Ahoj, co se přehrávačů týče, tak ten Shanling je podle mě dobrá volba, byť má trošku nižší výkon zesilovače. R5 jsem slyšel a moc mě zvukově neoslovil. Ale je malý a výkonný. Verzi Saber jsem neslyšel. Ještě bych do výběru zařadil FiiO M11 a iBasso DX160 (mám ho), oba taky dostatečný výkon. Každý z těch DAPů zní jinak, je jinak velký a těžký, prostě nejlíp to zkusit. A především se zamýšlenými sluchátky, jestli je spolehlivě utáhne a sedne si to tonalitou. Protože velká sluchátka jsou trošku náročnější na výkon zesilovače a nemuselo by je to naplno rozehrát a využít potenciál sluchátek (platí pro drát, u těch Sony přes BT to bude jedno, tam si jen pohlídej, aby DAP uměl LDAC kodek). S in-eary problém nebude.
Co se těch Audeze týče, nejsem si jist, jestli je to pro tvoje styly to pravé ořechové. Zvuk je neutrální přesný, technicky na výši, ale zrovna u tohoto modelu tě neohromí basem. Což nemusí znamenat, že se ti nebudou líbit, neznáme tvoje zvukové preference. Každopádně proti Sony to bude zvukově posun. Ale opět není nad to napřed si to vyzkoušet. Když nesedne tonalita, nebude tě to bavit, když nesednou sluchátka, můžeš mít hlavu jak ve svěráku. A poslední věc, mají otevřenou konstrukci. Na ven absolutně nevhodná, lidi slyší co posloucháš, ty slyšíš motor autobusu.
U Sony jak už jsem napsal si pohlídej aby DAP uměl LDAC kodek a hraj přes BT, ale co se vlastního zvuku týče, nebude mít přehrávač prakticky vliv, vše obstará převodník a zesilovač přímo ve sluchátkách.
Pokud by ses rozhodl po drátová (např ty LCD-1), pořiď k nim symetrický kabel (jack 4,4mm nebo 2,5mm). Všechny ty uvedené přehrávače mají symetrický výstup, zvuk je kvalitnější a hlavně to má vyšší výkon než u klasiky 3,5mm.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luky Rs 4. 1. 2021 17:03

Ahoj díky za odpověď všehno to chápu a beru na vědomí..
Dlouho jsem koukal na iBasso DX160...
Taky se mi líbí.. A klidně bych ho vzal..
Popravdě už mě to nějak nebaví řešit, chci jen náhradu na telefon, mám ty bezdrátové Sony a časem koupím drátové
Sony Hi-Res MDR-1AM2 a bude to, chci jen na domácí použití..
Luky Rs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 4. 1. 2021 17:28

O iBasso ti toho můžu napsat dost. Výhody i nevýhody.
Jen si nejsem úplně jistý, jestli ty sluchátka budou přiměřený parťák pro kvalitní DAP.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luky Rs 4. 1. 2021 18:39

Nemám a ním problém už jsem na něj hodně koukal, takže za nějaké ty postřehy a negativa a pozitiva budu velmi rád..ta Dx160 se zámlouvá.
Myslíš ty bezdrátové nebo drátové sluchátka?
Není problém vzít jiná, budu rád když mi nějaká doporučís..
Jak jsem psal poslouchám více stylů tak nějaké takové prostě aby byly fajn, jednoduše řečeno..
Mám v telefonu 52gb kartu a něco přes 200gb zaplněno, hudbu mám vážně rád..
Je mi 32 let to jen že se tady bavíme na úrovni..
Luky Rs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 4. 1. 2021 19:17

S velkýma ti asi moc nepomůžu, s přenosnýma velkýma už vůbec. Dělám spíš do in-earů.
Jinak DX160 podle mě nejlepší zvuk v té kategorii. Slyšel jsem z nich teda Hiby R5, R6, FiiO M11, DX160. Zvuk je opravdu paráda, průzračný s velkým prostorem. Parádní displej.
Nevýhody - má to slabý procesor, takže prostředí není nejrychlejší. Prostě když spustíš aplikaci, není to rychlý jak moderní mobil. Startuje to třeba 1 sekundu. Na hudbě ani listování na kartě apod. to nepoznáš. Dál u hodně citlivých in-earů slyšíš ruch z displeje a wifi. Takové jako by šustění. Ale to musí být opravdu velice citlivá sluchátka. Dělá mně to jen u Solaris. No a za poslední je to fakt velká těžká cihla. Ale mám pocit, že z toho o čem se bavíme je po R5 druhý nejmenší a nejlehčí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 4. 1. 2021 21:28

Aky mas cenovy strop na sluchadla?
Kedze mas XM4 a podla hudby, co pocuvas, basovejsie sluchadla ti asi nevadia.
Tiez ich chces pocuvat na DAP alebo mobile, takze by mali byt lahsie vybuditelne.

Tie Sony MDR-1AM2 stoja okolo 200€. Z toho co som pocul by som do 200€ na pouzitie s DAP alebo mobilom mohol urcite odporucit Meze 99 Neo a v cene okolo 300€ Meze 99 Classic.

Ale samozrejme je viacej sluchadiel, ktore by stali za kupu a hraju dobre. Naozaj zalezi na subjektivnych preferenciach - aky zvuk sa paci tebe.
Napr. 32 ohmove verzie Beyerdynamic 770, 880 alebo 990. Neutralnejsie Sennheiser HD 560S. S vykonnym DAP-om DX160 by si kludne mohol uvazovat aj o planaroch - Hifiman He-400i alebo drahsie Hifiman Sundara.
To je asi vsetko, co som pocul cene do 400-500€ a v pohode by sa dalo prevazkovat s DAPom alebo telefonom...
Co sa tyka LCD-1, odporucam pred kupou vyskusat. Mne sa ako fanusikovi Audeze nepacili, ale mozno som prilis ovplyveny zvukom vacsich Audeze sluchadiel.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luky Rs 5. 1. 2021 00:04

Cenová relace sluchátek je pro mě cca kolem 450€..
Dekuji každopádně za zainformace..
Může se ještě zeptat když bych měl koupil kvalitní hifi sluchátka a chtěl poslouchat pouze hi res flac muziku pouze doma bez přenosného přehrávače je nějaký přehrávač či něco tomu podobnému?do kterého jen píchnu sluchátka a utáhne je? Nebo se to řeší pouze přenosným Hires přehrávačem?
Dekuji
Luky Rs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 5. 1. 2021 01:03

Jsou různé DAC/Ampy - FiiO K5 Pro, různá AudioGD, RME ADI 2 DAC FS, Chord Mojo, Chord Hugo2, Cambridge Audio DAC Magic, iFi, Schiit atd. Nejčastěji se to připojuje přes USB k počítači, nebo optikou k CD přehrávači a podobně. Řekněme od tří do sto tisíc (i víc), výběr je tam daleko lepší jak u přenosných, výkon obvykle daleko vyšší. Jen záleží co požaduješ, jak to má hrát, jaký to má mít výkon, jaké funkce, k jakým sluchátkům atd.
Doporučuju narvat co nejvyšší možnou částku do sluchátek a k tomu pak koupit odpovídající zesilovač, ale sluchátka mají zdaleka největší vliv na zvuk, tam šetřit co nejmíň. Taky je dobré třeba počkat a došetřit. Záleží na náročnosti. A hlavně si to vyzkoušet, jak sluchátka, tak zesilovač. Obraz taky nebudeš vybírat se zavřenýma očima.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 5. 1. 2021 02:09

Prenosnym prehravacom sa domaci posluch riesi vacsinou vtedy, ked ho chces brat aj mimo domu. Inak v tom nevidim zmysel.
Uvazovat o desktopovom DAC/Amp ma zmysel aj z toho pohladu, ze sa potom nemusis obmedzovat vo vybere sluchadiel. V cenovej hladine 200-300€ sa da urcite vybrat DAC/Amp, ktory utiahne aj narocnejsie sluchadla v cene do 500€.
Napr zosilovace Topping L30 alebo IFI Audio Zen Can maju vykonu na rozdavanie a stoja 140-160e. K tomu DAC - IFI Audio Zen Dac alebo Topping E30 a mas peknu a vykonnu zostavu na domace pocuvanie.
Ale samozrejme moznosti je vela.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luky Rs 5. 1. 2021 18:55

Děkuji všem za odpovědi, už mám tak nějak jasno do budoucna..

Mám poslední otázku..
Na cesty si nechám svůj smartphone Samsung galaxy s10 plus, sluchátka mám zatím jen Sony hi-res wh-1000xm4 + časem koupím čisté jen drátové..
Jaký by jste mi k tomuto setu doporučil přenosný sluchátkový zesilovač?
Koukal jsem na Fiio Q3 či Q5s, Bluetooth není podmínka ale může být..
Dekuji
Luky Rs
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků