Bezobsluhové přehrávání videa ve smyčce po nahození elektrik

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pkuhn 10. 2. 2021 13:00

Zdravím všechny s prosbou o radu

V rámci expozice v muzeu (pevná otevírací doba 9-17hod) bych rád vyřešil přehrávání jednoho videa ve smyčce s tím, že bych potřeboval přehrávač, který po nahození pojistek a tím přísunu el. energie se automaticky zapne, probudí projektor a začne přehrávat ve smyčce na přehrávači uloženou videosekvenci (cca 6min). Nechci spoléhat na někoho s ovládáním, vše by mělo běžet automaticky.

Zároveň bych potřeboval vyřešit přes dálkové ovládání možnost přepnutí z režimu přehrávání videa na výběr složky s fotografiemi a jejich fullscreen přehrání - posouvání ideálně také ovládáno dálkovým ovladačem. Po této vstupce lektorského programu ideálně snadné přepnutí zpět na smyčku videa.

Projektor mám Optoma ZH406
vše je ve výšce cca 3m, bez přístupu internetu, přehrávač/e u projektoru (malé, lehké) a ovládáno na dálku

Řešení, které by mělo být funkční a částečně mám na půjčeném přehrávače ozkoušené je:
Na androidím přehrávači nainstalováno https://www.42gears.com/products/surevi ... l-signage/ tam je první část úkolu splněna, ale přepnout na ty fotografie moc jednoduché není. Navíc přehrávač není můj a stejný už neseženu. Pro fotografie bych tedy volil asi druhý přehrávač a na projektoru přepnutí na jiný vstup.

nemáte někdo prosím nápad na existující řešení do 5tis bez nutnosti externího programu nebo tip na jiný program placený najednou a ne paušálem? Za radu vedoucí k řešení věcná odměna dle vašeho výběru z https://www.ucitele.tonda-obal.cz/ :-)
Pkuhn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 10. 2. 2021 15:45

Já bych to postavil na Raspberry Pi. Jede to z MicroSD karty. Dokonce by to mělo být i ovladatelné přes HDMI CEC dálkou k projektoru.
Tady koupíte sadu, kterou zvládne sestavit i technicky průměrný jedinec:
https://rpishop.cz/85-sady-s-raspberry-pi

A tady jsou nějaké návody, ale těch budou stovky:
https://cs.sanchezsalvador.com/585943-h ... deo-PXUINE
https://www.vodnici.net/community/elekt ... prehravac/
https://www.raspberrypi.org/forums/view ... p?t=191942
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 2. 2021 21:10

Loni jsem dělal, také pro muzeum, podobné řešení do expozice. Podmínka byla smyčka videa a odolnost proti tvrdému vypínání/zapíná expozice.
V expozici je jeden okruh, kde jsou obrazovky se smyčkami videa (monitor s reproduktory > HDMI > Raspberry Pi) a druhá část, kde byla požadovaná interakce (výběr filmových dokumentů a fotogalerie).
Interaktivní část jsem postavil na PC/Win, ovládání je před dotykovou obrazovku a výstup je na velkou televizi (ve Vašem případě projektor).
Raspberry Pi bylo potřeba upravit do podoby, kdy přehrává video opakovaně, neusne a nezobrazí kurzor (ve výchozím stavu byl celou dobu na středu obrazovky). Nebylo to složité, ale nějakou znalost linuxu to přeci jen vyžaduje.
Interaktivní část jsem udělal jako HTML/JS aplikaci, která běží v prohlížeči na full screen. Windows je potřeba na dané použití upravit, aby nikdo nevyvolal systémové nabídky.
Výsledek je OK a odolá i zlobivému školákovi :)

Raspberry Pi má přímo modul dálkového ovládání a bylo by tedy možné vytvořit konfiguraci, které přepne video a galerii. Na mikropočítač lze nainstalovat OS jako mediální centrum (například OSMC) a upravit domovskou obrazovku, aby nabízela jen video o obrázky. Sada RPi 3B+/1GB (PC, krabička, zdroj, HDMI kabel a SD karta) vyjde na 1800 + dálkový ovladač OSMC za 530 Kč.

Každopádně je vždy rozdíl, jestli to bude ovládat návštěvník, nebo průvodce. Průvodce skousne i méně ergonomické řešení, ale návštěvník potřebuje naprosto neprůstřelnou záležitost.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 2. 2021 22:45

Emil: Myslím, že Rpi například s Kodi, (tedy nějaký LibreELEC, OSMC a podobně) neusne během přehrávání nikdy (pravda v tomto využití je Kodi trošku kanon na vrabce, na druhou stranu je intuitivní a blbuvzdorné) a smyčka tam nastavit lze naprosto bez znalostí linuxu, stejně tak v přehrávači VLC. Navíc umí Kodi HDMI CEC, tedy základní bezproblémové ovládání přes ovladač k projektoru (pro průvodce samozřejmě).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 11. 2. 2021 02:03

Daj si hladat "Looping Media Player" - existuju jednoucelove krabicky s HDMI vystupom a so slotom an SDkartu, alebo USB, ktore ti zacnu po zapnuti elektriky automaticky prehravat obsah nahraty na mediu...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 11. 2. 2021 02:31

Ještě poznámka - projektor není vhodné vypínat tvrdým odpojením. Měl by se dle využití vždy nejprve vychladit.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pkuhn 12. 2. 2021 10:09

Díky za tipy, to Rapsberry byl první tip, který jsem dostal i mimo toto fórum, tam jako úskalí vidím to pouštění fotek dálkovým ovladačem. To bych asi musel řešit druhou mašinkou.

Druhý počítač s win by byl už pro položení na projektor asi dost těžký.

Looping media player se zdá být jak dělaný na smyčku videa, ale nějaký nápad na to pouštění fotek dálkovým ovladačem?

Ten projektor je laserový, takže by nějaké horší zacházení měl ustát, ale má taky automatické vypnutí, tak počítám, že ho nastavím na 8,5hod a měl by být problém vyřešen.

jinak myslím, že odměnu si zasloužíte všichni tři, takže si můžete něco vybrat. Zprávu co a adresu na poslání do PM díky
Pkuhn
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků