Výběr nového DAPu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 2. 12. 2022 18:59

jiri.filip: ještě pořád mají DAPy Sony to otřesný omezení hlasitosti, díky kterýmu jsou se spoustou sluchátek nepoužitelný?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 12. 2022 19:45

Ano, stále. :grr:
Stačí si přečíst začátek recenze o Sony Walkman WM1ZM2. :-)

Zde: https://avmania.zive.cz/recenze-prehrav ... i-dokonaly
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 2. 12. 2022 19:56

Zdravím. na Head-fi jsem četl že na japonských stránkách sony se dá stáhnout firmware který to odblokuje, nicméně UK zastoupení prý varovalo že to ještě není plně odladěno. Blíže jsem to nezkoumal tak nemohu potvrdit.
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 2. 12. 2022 19:59

Čili si tam práskneš nějaký firmware a pak z toho třeba máš cihlu za skoro padesát litrů u které ti dost možná neuznají reklamaci. Tyhle kejkle chápu u čínských hraček za pětinu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 2. 12. 2022 20:04

Ano může být.
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 2. 12. 2022 20:21

martas38 píše:Ono to není o hlasitosti, ale o tom, jak to ty sluchátka vybudí po stránce dynamiky. A u těch sluchátek záleží nejen na impedanci, ale i na citlivosti. Samozřejmě pokud daný sluchátka neslyšíš na ničem jiném, tak ani nemusíš tušit,

Vzhledem k tomu ze ty moje sluchatka hrali i s mobilem celkem nahlas, tak verim ze Astell by je mel v pohode utahnout. Nejhorsim pripade, muzu stale dany player proste vratit se slusnou omluvou ze mi to bohuzel nehraje s tim co pozaduji :) Zase do vyssi tridy uz nema pro me smysl jit, nemam na to ani zdroj a ani music co bych na tom chtel vic poslouchat. U me je to uz tak overkill a spis o tom, co mi vyhovuje.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 12. 2022 21:33

Tak jinak. Co si od toho slibuješ? V této ceně jdou sehnat lepší, byť méně značkový stroje.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 12. 2022 01:32

martas38: ani si nic neslibuju, jelikoz Astell jsem nikdy nemel. Jedine mozna kvalitu tj provedeni sasi, otocne kolecko dle nejake te foto a pripadne dostupny servis (po zaruce asi moznost posilat do Nemecka). Jako plus ze to ma taky LDAC, kdyz bych casem mel i bezdrat sluchatka, tak ze to bude umet toto.
Vzhledove na me Astell pusobi celkem zajmave proti tem "mp3 DAP telefonum".

Jake lepsi znacky - modely, co nejsou vylozene Cina (servis v EU), bys mohl do ceny 16 000czk rict? :)
Pozadavky... vyhoda duraz na basy, mam i basova sluchatka, takze elektronicka music je prim. SD karta aby mi tam sla moje 1TB.
vydrz cca 10h a vic
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 12. 2022 02:02

Zrovna kolečko beru jako nejslabší část tohoto stroje, co se mechanické stránky týče. Je docela vachrlatý a jestli něco odejde, bude to právě kolečko. No a vzhledem k tomu, že světu DAPů vládne prakticky výhradně Čína, tak ti toho moc nenabídnu, protože Krom AK a Sony je to všechno Čína. Takže bych ti nabídl FiiO, Shanling, HiBy v této relaci, všechno bude mít lepší zvuk. Sám budu SR25 prodávat a už jsem rozhodnut jít do Lotoo Paw 6000, což je sice taky Čína, ale taková trošku lepší :)
Co se týče důrazu na bas, obvykle už má většina DAPů v této relaci neutrální zvuk. Basovější, nebo spíš teplejší je iBasso, který bych rozhodně nedoporučoval a zrovna SR25 má spíš ostřejší míň basový zvuk. Samozřejmě tomu lze dopomoct EQ, ale SR25 má tak malý a mizerný displej, že je nastavování EQ očistec a to mám ruce jak ženská.
Takže bych ti doporučil Shanling M6 Pro, FiiO M11 Plus a podobně, případně HiBy R6.
AK dělá skvělé stroje, ale zrovna u tohoto entry level modelu je to podobné, jako bys kupoval BMW 1 a anebo Mercedes A. Čili ani ne Octávku kupuješ za cenu Superba, protože platíš za to logo A&K.
Pokud chceš solidní cenu, mrkni na nabídky polských eshopů, třeba mp3store.pl
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 3. 12. 2022 11:38

martas38 píše:jiri.filip: ještě pořád mají DAPy Sony to otřesný omezení hlasitosti, díky kterýmu jsou se spoustou sluchátek nepoužitelný?


U SONY DAP s OS Android (NW-A105; NW-ZX507; NW-WM1AM2 a NW-WM1ZM2) je omezení hlasitosti pouze na modelech určených pro členské státy EU + Velkou Británii.
Modely určené pro zbytek světa toto omezení nemají.
Stačí tedy koupit DAP mimo EU.

U SONY DAP s OS SONY (NW-A55; NW-ZX300; NW-WM1A a NW-WM1Z) lze toto omezení hlasitosti softwarově odstranit. Trvá to cca 10 minut a je k tomu potřeba jen PC s přístupem na Internet a nebýt BFU, pokud jde o práci s PC.
Lze tedy koupit i DAP určený pro EU a VB. V tomto případě to nehraje žádnou roli.

Takže ta nekonkrétní pohádka ovčí babičky o "spoustě sluchátek, která jsou kvůli omezení hlasitosti nepoužitelná", už vypadla z hitparád.

Za prvé je to otázka impedance a citlivosti sluchátek. Některá sluchátka přes uši s velkou impedancí a nízkou citlivosti mohou mít problém. Sluchátka s velkou impedancí jsou ale obecně určena pro používání se stolní sestavou, příp. sluchátkovým zesilovačem, ne přímo s DAP.

Za druhé lze omezení hlasitosti buď odstranit, nebo koupit DAP bez tohoto omezení. Možnosti řešení tedy jsou. Stačí jen chtít to vyřešit. �

-- 3. 12. 2022 11:53 --

pseudomagick píše:Ano, stále. :grr:
Stačí si přečíst začátek recenze o Sony Walkman WM1ZM2. :-)

Zde: https://avmania.zive.cz/recenze-prehrav ... i-dokonaly


Jak jsem psal ve své předchozí odpovědi, i u SONY DAP s Androidem je lze pořídit bez omezení hlasitosti.

Tou rádoby recenzí bych se na tvém místě raději moc neoháněl. �
Jak jsem o ní psal nedávno v jiném vláknu tohoto fóra: "Čistě ze zvědavosti mne zajímá, jestli je zbytek recenze stejně tak nesmyslný jako její viditelná část. A to DAP s Androidem (ani od SONY) opravdu nemusím.
Napsat ale o "recenzovaném" DAPu, že "výdrž baterie není zrovna dlouhá", je buď známkou nulového přehledu o tomto parametru u konkurenčních DAP, ignoranství, nebo zlého úmyslu ať již z jakéhokoliv důvodu.

Kde jsou ty časy, kdy třeba na předchozí generaci "bratříčka" tohoto DAP zde napsal fundovanou recenzi František Bína (https://avmania.zive.cz/sony-nw-wm1a-re ... ravac-test)."
 

-- 3. 12. 2022 12:01 --

Martin_Vanek píše:Zdravím. na Head-fi jsem četl že na japonských stránkách sony se dá stáhnout firmware který to odblokuje, nicméně UK zastoupení prý varovalo že to ještě není plně odladěno. Blíže jsem to nezkoumal tak nemohu potvrdit.


Týkalo se i skutečně SONY DAP s Androidem? Ve kterém diskusním vláknu na Head-Fi to bylo? To, které se týká NW-WM1Z/A M2, čtu ze zájmu průběžně, ale nic takového jsem tam nezaznamenal. Předem díky za zaslání odkazu.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod inkvizition 3. 12. 2022 13:17

martas38 píše:u tohoto entry level modelu je to podobné, jako bys kupoval BMW 1 a anebo Mercedes A.


Martas, na BMW 1 mi nesahej, dodnes na F21 s láskou a slzou v oku vzpomínám, nahradila ji trojka a ještě teď bych si nafackoval. A kromě toho BMW M1 (ostřejší verze) je jedno z nejlépe hodnocených BMW vůbec. :-P
Naposledy upravil inkvizition dne 3. 12. 2022 20:20, celkově upraveno 1
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 3. 12. 2022 16:08

-- Jiří Filip. Týkalo se to NW-WM1Z M2 ale pán to musel smazat takže to byl buď nesmysl a nebo pravda a nemaj to ješťe připravené. Co jsem to pročítal dál tak by to naopak nemělo jít odstranit žádným přepsáním firmwaru tak nevím.
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 12. 12. 2022 09:37

martas38: Ja se rozhodl pro toho Astella 25 MK2, proste ze ho zkusim. Jednak designove me padl do voka, nebude to tak velka cihla. Cina ti je pak nanic, kdyz ti odejde player treba i nejaky za 20,30 tisic a nebudes mit servis, tak za 2 roky to hodis leda do kose.
Navic Astella chci slyset, neni ale kde, takze jedina moznost koupe v CR s moznosti 14dnu vraceni a 2 roky zarukou je asi nejlepsi volba.
Dival jsem se i na ty drazsi napr ten silnej jako vykonem KAN MAX nebo Alpha. Kdyz pominu cenu, tak co me tam nejvic zabolelo je ze je to sakra cihla do kapsy plus vydrz jen 13 hodin a to je dost malo. Treba i to ibasso vecne dokola jsem dobijel. Neumim si predstavit, ze budu mit dnes player za 20tisic co da jak uvadej krasnych 9hodin!
Proste to je pak zarizeni totalne na dve veci at je to kvalitni jak chce, tak je to leda na doma na elektriku.

jiri.filip: designove se me zatim teda vetsina Sony co jsi napsal nelibi. Kvalitu neznam abych mel zrovnani. Mozna nejlepsi byse dala takto odhadem posoudit dle prevodniku?
Jestli to chapu tak nejlepsi je ES9038 Pro jako prevodnik ze?
Cirrus Logic tu uz bude asi vniman jako horsi.
At je to tak nebo jinak, zapomel jsem upozornit, ze ty DAP od Sony, co jsi vypsal, jsou trochu cenove az moc rozdilne.
Ten nejlevnejsi NW-ZX507 a kolem toho, to je tak cenove 6000czk, to zase vylozene nehledam. Potom skokove nekde za 25 000, 30 nebo dokonce nad 50 000czk je pro me DAP na nic :( Nemam na to sluchatka. Sluchatka mam v cene tak 13 000czk (prodavany v CR takto) napr Sennheiser HD 630. Vzhledem k music co na tom pustim, to ani nema prilis velkou cenu, jit do tak vyssich cen a napr pak nasledne porizovat velka sluchatka jako je treba Fostex TH900 Mk2 (nekdo psal v zahranici ze je bral na techno, elektronickou music).
Tudiz optimalni je tak DAP za cca kolem 15 000czk :) Coz dobre splnovalo vse ibasso dx90 (v CR hodnotou asi 14tisic), ktery je lepsi nez dx50, ale zase se rychlejsi vybijelo a taky z toho prehralo :D
Jeste proto popremejslim do budoucna, zda bych alespon nejaky od SONY DAP zkusil ale s moznosti vraceni do 14dnu, kdyz nevim zda by me vyhovoval. Uz i to, ze tam nejde menit baterie, je dost minus. Je to proto, ze i kdyz to nepouzivas, tak casem baterie degraduje a musis menit v servisu. U Astell nebo jeste Sony to asi bude v poho. U Ciny casem reknou ze to nedelaj nebo ze je tam neco a papa.

U DAP za nejakych 6000 co lidi koupi do kapsy mp3, je to asi jedno a hodi to do kose. U DAP ale za 30 000 a vic, bych asi cekal ze kdyz vyhovuje, tak neni duvod menit a bude to dotycny drzet treba 15 let :)

Co se tam tak meni? Usi se meni posluchaci na netopejra? :D Ja teda jak starnu, tak mi prijde, ze sluch nebo zrak je vic degradovan a potom daleko hur poznam rozdilny DAP, prevodnik stejne asi jako 4K a 16K film ze jo :D
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 12. 2022 10:52

Čína mi není na nic, protože se prodává v Evropě, třeba v Polsku, odkud jsem koupil i tu SR25 asi o pět litrů levněji než u nás a kde samozřejmě zajišťují i servis.
Mně SR25 nesedí zvukově a prostředím.
A co se u DAPů mění? Třeba ty s Androidem lidi kupují skrz streamovací služby. No a ono to jednoho dne přestane fungovat, protože na to nejde dát novější Android a například Tidal přestane starého klienta v DAPu podporovat a nového klienta na starou verzi Androidu nenainstaluješ. No a samozřejmě jde dál i vývoj toho ostatního, převodníku, atd. Je to třeba menší, výkonnější atd
Co se týče ceny, tak bohužel za těch 15 tisíc je to o kompromisech. U toho SR25 bych ti jich pár mohl vyjmenovat. No a některá sluchátka jsou skrz vysokou citlivost se spoustou levnějších DAPů nepoužitelná
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 12. 12. 2022 13:48

martas38: ten Polsky eshop (mp3store pl) ten ma i vlastni servis kdyz u nich koupis DAP? Jde o to, ze jasne ze zaruka tam lze uplatnit v PL napr u toho Astellu 25. Po zaruce je to ale o to dulezitejsi, jestli treba i lze se zaplacenim opravy, tam dat i Cinsky DAP? Spravuji treba ibasso? :)

Pravda... u nas Astell 25 za 21k klidne, tam v prepoctu za 13k. Nebejt toho ze jsem ho nemel nikdy v ruce, ani ho neslysel, tak rovnou ho koupim klidne v PL nez abych za to daval i tech 16 500. Preci jen, nechce se me to pak vracet do PL, proto tento nakup takto.
Drazsi jak rikam, uz asi nebude pro me mit moc smysl. Musel bych pak jedine vzit k tomu spravna sluchatka napr Fostexi 900. Citlivost by problem byt nemel, pokud narazis na tuto skutecnost. Dle udaju 25 ohmu a 100db asi dost dnesnich DAP zvladne rozehrat.

Jo tomuto rozumim, mel jsem ale vzdy zato ze zdejsi Hifisti toto spis nezajma, ze jim jde hlavne o music, aby to umelo nejlepe po kabelu prehrat poradnou nahravku.
Mensi ti nevim, co jsem koukal tak me prislo ze se to zacalo spis zvetsovat ty playery :(
Kdyz srovnas ibasso dx90 velikost vs neco co vypada uz jako mobil i kdyz to ma vetsi displej napr 5 palcu.

Ten vykon bych radeji zabrzdil, je fajn ze to bude mit super vykon, ale jak vidim tak to zase malo vydrzi. Kdyz chci prenosne veci, tak hledam player co vydrzi na jedno nabiti uz vzhledem k pevne namontovate baterii :(

To urcite, nerikam ze tam kompromis neni, ale ja mam i probem s vyberem sluchatek k takovem masinam. Uz jsem se tu driv radil, kdy jsem chtel poradit joo klidne i draha sluchatka a pak masinku. Bohuzel skoncil to vse u in earu tj do usi, namisto mnou hledanych skladacich sluchatek pres usi.
ripper6
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků