Výběr nového DAPu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 19. 5. 2024 23:40

pseudomagick píše:introvert:
To byla otázka adresovaná pseudomagickovi? :D

Ano, komu jinému ? :D Ale vidím, že je to asi mimo Tvého zorného pole, protože nejde o “první ligu” .. :hm
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 5. 2024 23:52

introvert:
Poslední DAP od FiiO, který jsem slyšel byl ten tvůj. :-)
Popravdě vůbec netuším jak FiiO M15s hraje, takže v tomto ti moc neporadím.
Vím jen, že na head-fi je dost chválený M17, ale je to docela cihla.
Zajímavý je i FiiO FiiO M23.

Zde: https://www.fiio.com/m23

Zde: https://www.head-fi.org/showcase/fiio-m23.27179/

Být tebou tak asi využiji půjčovnu v Audigu.cz.
Na srazu byl právě jeden z DAPů (HiBy R8 II) právě z půjčovny k testu.

-- 19. 5. 2024 23:59 --

Až teď jsem si všimnul, že v Audigu už DAPy od zn. FiiO nejsou. :shock:

Další možností je tedy on-line nákup v Alze.cz.
Pokud nebudeš spokojený, máš právo do 14-ti dní vrátit DAP zpět a získat tím své peníze zpět.
Alza je v tomto v pohodě a nikdy jsem s nimi neměl problém.

-- 20. 5. 2024 00:11 --

Jak jsem teď porovnával M15s vs M23, tak ten druhý bych si z mnoha důvodů vybral já. :-)
Tím samozřejmě myslím jakožto off-line hráč.
Pokud bych s DAPem chtěl streamovat, tak bych si nevybral ani jeden. :pozor
RAM 4GB je v dnešní době fakt málo. :-\

-- 20. 5. 2024 00:20 --

introvert píše:
pseudomagick píše:introvert:
To byla otázka adresovaná pseudomagickovi? :D

Ano, komu jinému ? :D Ale vidím, že je to asi mimo Tvého zorného pole, protože nejde o “první ligu” .. :hm

Nemusí jít přeci o první ligu. :-) :pozor
DAPy od FiiO jsem měl 2x a již bych se k nim nevracel.
Myslím, že jsou jiné čínské značky, které jsou na tom o dost lépe, než FiiO.
Shanling M6 Pro (který jsem prodal akburtovi) měl také 4GB RAM a pokud vím, tak akburt si ho (pokud jde o streamování) docela chválí.
Já osobně bych ale pro tento účel na DAP se 4GB RAM moc nesázel. :pozor :-)
Astell&Kern A&ultima SP3000, UM Mest Indigo, 64 Audio U12t, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-5
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 20. 5. 2024 01:53

Astell&Kern A&ultima SP3000, UM Mest Indigo, 64 Audio U12t, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-5
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 5. 2024 05:11

Slyšíš tam lampový zvuk? Ty mikroelektronky mě vždycky zajímaly. Já už bych jiný, než lampový zesilovač asi nechtěl.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 20. 5. 2024 05:29

martas38:
Já si verzi T nekoupil. :pozor
Mám starou SP3000.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 20. 5. 2024 07:56

pseudomagick píše:Shanling M6 Pro (který jsem prodal akburtovi) měl také 4GB RAM a pokud vím, tak akburt si ho (pokud jde o streamování) docela chválí.
Já osobně bych ale pro tento účel na DAP se 4GB RAM moc nesázel. :pozor :-)

Podle mého 4 GB RAM plně stačí (zatím). Minimálně u M11 Plus ano. DAP je rychlý jako blesk, nikdy jsem nepozoroval žádný problém, který bych přičítal na vrub malé velikosti RAM.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cagix 20. 5. 2024 13:07

Já mám tu plus ess a používám ji naplno teda asi na 660 mw high gain balanced. Musím říct, že to s arou a hlavně se simgot ea 1000 lítá naopak s timsok ts-316 to hraje nějak jakoby prazdne, ploše, nezabavne a divně. Nevim co je tam špatně. Ne jako ono o něco lepší prokresleni scény u timsoku mi přijde, že nestoji za tu jakousi mdlost digitalni usedlost.
Cagix
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 21. 5. 2024 06:10

pseudomagick píše:
martas38 píše:Proč myslíš? Vítěz extraligy tam je a první liga přicmrndává.

Bohužel jsou v ČR jsou v prodeji pouze 3 DAPy, které jsou v první lize, tedy SP3000, RS8 a M9 Plus.
Cayin N30LE, Cayin N8II či Luxury&Precision E7 zde asi nikdo nemá. :-\
Jejda! Zapomněl jsem na vlajkovou lodičku od Sony, že? :D

Pohanko, Pohanko, SONY NW-WM1ZM2 v tom přehledu vlajkových lodí samozřejmě chybí. �

Nemusím být za každou cenu originální.� Když někde najdu trefnou odpověď, rád ji použiji.
Toto napsal již 9.9.2020 jeden z členů Head-Fi fóra: "A&K's marketing strategy is simply just aiming for money and they release far too many players than they need to imo.
Meanwhile, 1A and 1Z are still constantly being upgraded with firmwares and mods. Such enormous potential!!!"

Když vidím záplavu nástupců jednotlivých modelů A&K, vydávaných navíc v krátkém časovém odstupu, říkám si, že se Korejci bohužel inspirovali u čínských soudruhů.
A to jsem A&K považoval na tom masovém trhu za jedinou konkurenci SONY.�

Pokud jde o DAPy, jsou moje posluchačské potřeby plně uspokojeny tím, co mám. Doufám, že mi stávající SONY DAPy vydrží co nejdéle, protože do náruče jakýchkoliv DAPů s OS Android opravdu nespěchám.

Nicméně čistě ze zájmu bych si jen pro srovnání rád poslechl ty vlakové lodi Cayin a Luxury&Precision.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 21. 5. 2024 08:25

SONY NW-WM1ZM2 má šasi z 99,99% mědi, což se podepisuje na hmotnosti a ceně. Na zvuk přístroje toto nemá žádný vliv. Zdá se, že se u Sony kdosi pomátl na rozumu .. 8-D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 21. 5. 2024 09:25

Ono možná to měděné šasi nějaký význam má.. Úplně stejné je to totiž i na Ifi Gold bar, který má taky prakticky stejný vnitřek jak obyčejný Go bar, ale celoměděné šasi a lidé se obecně shodnou, že je Gold Bar lepší. Skoro trojnásobná váha je ale na dongle docela nepříjemná.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 5. 2024 09:59

Těch 99,99% je docela úsměvných .. I když mě teď napadlo, že by v další generaci mohli použít 99,999%, to by pak byl zvuk jak víno ! :D Krom toho, ifi Go a Gold nemají shodnou elektroniku, v recenzích se uvádí, že verze Gold má na rozdíl od Go “enhanced power supply filtering”.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 5. 2024 18:45

jiri.filip:
Vlajkovou loď od Sony jsem vlastně vynechal záměrně, neboť v distribuci ČR (tedy i EU) je tento DAP díky svému volume capu nepoužitelný. :-)
S tímto DAPem bych si osobní "techno party" ve 3.00 v noci neudělal. :D :pozor

-- 21. 5. 2024 19:35 --

Tehdy, když jsem testoval DAP od Sony, tak jsem poslouchal hudbu ve FLAC a s IEM, které měly vysokou citlivost a nízkou impedanci.
Nedokáži si představit kdybych ten DAP poslouchal s IEM, které mají vysokou impedanci a nízkou citlivost a k tomu ještě hudbu v DSF, která má často nižší úroveň hlasitosti. :-)
Prostě nepoužitelné. :pozor
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 5. 2024 20:54

Ta 99,99% měď má tak možná význam u hrnců skrz vedení tepla. U DAPů netuším, k čemu by to bylo. Konkurence si vesměs vystačí bez problémů s hliníkem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 5. 2024 21:15

Samozřejmě. Co u Sony doposud nepochopili, věděl Jára Cimrman už dávno - budoucnost patří aluminiu ! :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamasu 21. 5. 2024 21:39

pseudomagick píše:jsem poslouchal hudbu ve FLAC a s IEM, které měly vysokou citlivost a nízkou impedanci.
Nedokáži si představit kdybych ten DAP poslouchal s IEM, které mají vysokou impedanci a nízkou citlivost a k tomu ještě hudbu v DSF, která má často nižší úroveň hlasitosti.

Formáty/kodeky nemají s úrovní hlasitosti nic společnýho. :pozor
Kamasu
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka