Výběr nového DAPu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 7. 2022 17:39

martas38 píše:introvert: Pod to se jako majitel A&K podepisuju :D


Tvůj Astell&Kern A&norma SR25 ti zlobí? :shock:
Myslel jsem, že jsi měl problémy pouze s IEM CA Solaris.

-- 28. 7. 2022 18:43 --

introvert píše:
pseudomagick píše:Tak jsem SE200 zkoušel po factory resetu a už je to ok. :-)
M6 Pro už ale do prodeje nepůjde. :pozor

Proboha ! Takže jestli to správně chápu, každý majitel A&K by si měl pro jistotu pořídit ještě nějaký záložní DAP ? 8-D :D


Správný dapista a in-earista by měl mít vždy v záloze nějaký DAP či in-eary navíc. :D
To samozřejmě neplatí jen pro majitele A&K, Lotoo či Luxury&Precision... :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 7. 2022 18:26

Nezlobí. Spíš mi ten přístroj nesedl krom výdrže a rozměrů prakticky v ničem. Jsem teď na dovolené a večer poslouchám výhradně z iPadu s Lotoo Paw S1. Zvuk je PODSTATNĚ lepší, než u SR25.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 7. 2022 19:22

martas38:
Je pravda, že u A&K se entry-level DAP kupovat nevyplatí. :pozor
To samé ale platí u všech ostatních značek (např. HiBy R2).
A dvojnásobně to platí u zkušeného a náročného hifisty jako jsi ty. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 7. 2022 19:29

Já jsem hlavně skrz prostředí zjistil, že pro mě se AK vůbec nevyplácí :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 7. 2022 19:30

U A&K je docela průšvih, že u DAPu s poměrně malým displejem udělá stejné či podobné
menu a ovládání jako u DAPů s 5-ti palcovými displeji (zkoušel jsem pouze SR15).
HiBy R2 má alespoň ovládání uzpůsobené velikosti displeje.
Prostředí z HiBy R6 by asi do R2 nešlo. :pozor :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 7. 2022 19:56

Souhlasím s tím displejem. Ale asi jsem divný, mě prostě nesedí to prostředí AK jako takové. Mizerná podpora cue, blbě hraje po složkách, kostrbaté přidávání do fronty, zdlouhavá cesta ke spuštění streamovacích služeb. Pro mě je to celkově takové neergonomické. Ano benefity jsou nulový šum, u vyšších modelů zvuk. ALe pokud mě dohraje fronta někde za chůze, není pro mě nakrmení fronty dvěma třemi alby, nejlíp ze složek otázkou tří vteřin, jako tomu bylo u DX160. Možná bych si pomohl tím Onkyo Playerem, ale ten se zas bude krkolomně spouštět ze složky Services.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 7. 2022 21:35

Nyní už jen čekám a začnou dělat DAPy s ohebným displejem. :-)
Třeba se dočkáme i nafukovacího displeje. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 7. 2022 05:23

martas38 píše:Souhlasím s tím displejem. Ale asi jsem divný, mě prostě nesedí to prostředí AK jako takové. Mizerná podpora cue, blbě hraje po složkách, kostrbaté přidávání do fronty, zdlouhavá cesta ke spuštění streamovacích služeb. Pro mě je to celkově takové neergonomické. Ano benefity jsou nulový šum, u vyšších modelů zvuk. ALe pokud mě dohraje fronta někde za chůze, není pro mě nakrmení fronty dvěma třemi alby, nejlíp ze složek otázkou tří vteřin, jako tomu bylo u DX160. Možná bych si pomohl tím Onkyo Playerem, ale ten se zas bude krkolomně spouštět ze složky Services.


Když si týpci v klecích (MMA či UFC) dokáží zvyknout na mlácení, bušení a kopání do hlavy,
tak je možné si i zvyknout na prostředí Astell&Kern. :D
Člověk je tvor přizpůsobivý a zvykne si téměř na vše.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 29. 7. 2022 08:27

Proč by si člověk měl dobrovolně nechat působit násilí na vlastní nervové soustavě a přizpůsobovat se nevyhovujícímu SW prostředí, když jsou i jiní výrobci, kteří mají s výrobou DAP delší zkušenost? ;-)
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Rins 29. 7. 2022 08:36

Já jsem si chtěl koupit AK SR25 k Solarisům naslepo z Polska,díky recenzi na Audioreporteru a kladným hodnocením o párování na head-fi. Naštěstí jsem si tento Audigem vychvalovaný DAP od nich půjčil a vůbec mi nesednul. Smířil bych se se špatným uživatelským rozhraním,pokud by mě zvukově přesvědčil,ale to se ani v nejmenším nestalo. Zato později zapůjčený DAP Ibasso DX 240 mě nejen zvukově vyhovoval,až na šumění s CA. Nakonec jsem zůstal s S1 a přestal experimentovat.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod haweckO 29. 7. 2022 11:44

znova moja osobná skúsenosť: Fiio M15 na 3,5mm výstupe je “dead silent” s BGVP DM6, čo keby ste náhodou netušili, tak sú dvojnásobne viacej citlivejšie IEM ako CA Solaris.
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 7. 2022 17:49

jiri.filip píše:Proč by si člověk měl dobrovolně nechat působit násilí na vlastní nervové soustavě a přizpůsobovat se nevyhovujícímu SW prostředí, když jsou i jiní výrobci, kteří mají s výrobou DAP delší zkušenost? ;-)


A kteří? :shock:
Nemyslíš snad servilní zn. Sony, že? :D
V Japonsku už dávno neznají hrdost a cestu cti, resp. kodex (Bušidó) samurajů. :pozor
Ba spíše naopak, budou skákat vysoko či se potupně klanět k zemi...přesně tak jak jim Evropská unie nařídí.
A pokud jde o zvuk... (viz níže)

-- 29. 7. 2022 19:18 --

Není to tak dlouho a opět jsem slyšel Sony Walkman WM1ZA (který se tehdy prodával
za 34k) a takový DAP bych poslouchat nechtěl. :pozor
Tehdy, resp. před několika lety jsem si myslel, že za zvuk může volume cap, ale mýlil jsem se.
DAP je prostě za zenitem i bez tzv. volume cap omezení. :-\
Shanling M6 Pro je o 1-2 levely výše.
Dokonce i SR15 znělo zábavněji. :shock:
Poslouchal jsem WM1ZA s Oriolus MKII a 64 Audio U12t.

-- 29. 7. 2022 19:41 --

haweckO píše:znova moja osobná skúsenosť: Fiio M15 na 3,5mm výstupe je “dead silent” s BGVP DM6, čo keby ste náhodou netušili, tak sú dvojnásobne viacej citlivejšie IEM ako CA Solaris.


BGVP DM6 bych určitě nesrovnával s CA Solaris ani pokud jde pouze o citlivost. :pozor :D
A 2x citlivější určitě nejsou. :pozor
Porovnej specs a zjistíš to. :-)
Možná jsou za $199 jakýsi budget, ale již toto níže mluví za vše.
"It’s generally warm with somewhat bloomy bass, a mildly recessed midrange; in its caboose is a smallish sound stage. Highs roll away kind of quick."

Zdroj: https://headfonics.com/bgvp-dm6-review/

Impedance, citlivost atd. u různých in-earů prostě nejsou zcela vypovídající. :pozor
Záleží totiž i na tonalitě a frekvenční charakteristice.

Každopádně Fiio M15 by si zasloužilo lepší IEM. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 30. 7. 2022 08:48

pseudomagick píše:BGVP DM6 bych určitě nesrovnával s CA Solaris ani pokud jde pouze o citlivost. :pozor :D
A 2x citlivější určitě nejsou. :pozor
Porovnej specs a zjistíš to. :-)

Impedance, citlivost atd. u různých in-earů prostě nejsou zcela vypovídající. :pozor
Záleží totiž i na tonalitě a frekvenční charakteristice.


tu máš tie specs :D :-D 8-) (obrázky si je potrebné rozkliknúť) :
BGVP DM6.jpg

Solaris 2020.jpg


pokiaľ si ale myslíš, že čím nižšiu impedanciu slúchadlá májú tým sú viacej citlivejšie, tak si bohužial na veľkom omyle :pozor :!: :pozor :!: :pozor :!: :pozor :!: :pozor

pseudomagick píše:Každopádně Fiio M15 by si zasloužilo lepší IEM. :-)

- keď už máš potrebu riešiť prečo som Fiio M15 pároval s DM6 :eh :?: :roll: , tak to bolo presne kvôli tomu, že s týmito IEMs testujem background noise/noise floor všetkých svojich zariadeni :!: :lol: :twisted: 8-D
- a druhý dôvod prečo si ich nechávam vo svojej zbierkeje ten, že zo všetkých vyskúšaných IEMs mi sedia najlepšie v uchu :love: :-* :oboze o<:)
- BTW, sleduješ aj iné vlákna na tomto fóre? :hm :roll: :?: :hm :roll: :?: :hm vyzerá to že asi nie, inak by si vedel s čím párujem tú M15 :-D :D :lol: 8-)
Naposledy upravil haweckO dne 30. 7. 2022 11:12, celkově upraveno 1
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2022 10:34

A pak že se tu nadužívám smajlíky.
Na Mr. haweckO určitě nemám.

haweckO:
Jak už jsem napsal: Impedance, citlivost atd. u různých in-earů prostě nejsou zcela vypovídající. :pozor
Na srovnání jsem se samozřejmě díval, ale pouze na původní zlatou verzi Solarisů,
neboť jsi zde nepsal nic o verzi 2020, která je prý méně citlivější.
Tabulky jsem sem raději nedával, neboť o in-earech toto vlákno není. :-)

Samozřejmě všechny vlákna nesleduji. :pozor :shock:
Sleduji hlavně ty svoje vlákna a volněji ty o DAPech či in-earech, které mě zajímají. 8-)
Naposledy upravil pseudomagick dne 30. 7. 2022 10:44, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 30. 7. 2022 10:42

s těmi smajlíky jsi to zjevně nepochopil :-) :-D :D :lol:
leroj
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků