Něco o mini disc walkmanu?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Earthworm 15. 10. 2005 19:29

Dá se na českých stránkách najít vůbec něco o technologii mini disků a přehrávačích MD a Hi-MD? Hledal jsem dost, ale kromě modelové nabídky na Sony jsem nic nenašel.
Life is Worm!
Nejsem závislý na internetu, i když to tak občas vypadá...
Earthworm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davidak 15. 10. 2005 19:52

O MD jsem se poměrně dlouho zajímal, ale po dlouhym hledání jsem zjistil, že v ČR nic moc.. Nakonej jsem zakotvil na http://www.minidisc.org/ což je naprosto skvělej web, všechny technologie tam jsou to mrtě rozepsaný, popis všech MD produktů, software, hardware.. No prostě všechno. Dobrý je taky související fórum http://forums.minidisc.org/ kde jsem se často dozvídal hodně věcí o řešení problémů. Oboje je ovšem v AJ, ale stojí zato. Kdybys potřeboval něco konkrétního, třeba budu moct odpopvědět i já:)
davidak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davidak 15. 10. 2005 19:57

Ještě asi před rokem fungoval jakejsi MD portál v češtině, ale teď jsem ho zkoušel hledat a už ho zrušili:(
davidak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Earthworm 15. 10. 2005 20:08

No dík! Kdybych něco potřeboval, tak dám určitě vědět.
Life is Worm!
Earthworm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndrewJ 15. 10. 2005 21:00

jj, taky něco o MD vím... nějaký MD mám doma a neměnil bych za mp3 player
AndrewJ
Junior

Odeslat příspěvekod Earthworm 16. 10. 2005 13:10

A v čem myslíte, že je MD lepší a horší než obyč MP3 player?
Life is Worm!
Earthworm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davidak 16. 10. 2005 20:21

Výhody:
+dálkový ovládání
+můžeš mít doma 50MDisků a pořád je točit, aniž bys připojoval ke kompu
+lepší výdrž
+lepší kvalita nahrávání z line in- většinou maj analogovej i optickej vstup i výstup+ vstup na mikrofón
+kvalita zvuku je subjektivně lepší, porovnával jsem hudbu ze stejnýho zdroje
+jsi originálnější, MD přehrávače většinou jsou krásný stroje
+2. generace Hi-MD už přímo podporuje formát mp3(ne jen ATRAC, což je ale IMHO lepší než mp3) i zpětnej upload nahrávek do PC přes USB

Nevýhody:
-velikost je omezená velikostí MD média
-starší typy neuměj USB a mp3(tu pak uměj jen po převodu to ATRAC formátu)
-můj měl dost malej výkon
-pořád jsem se bál, že ho někde roztřískám:)
-debilní SonicStage software
-proti flashům jim většinou chybí FM
-sice mi ani jednou nepřeskočil, ale přesto jsem měl strach z jeho mechanickejch součástí, kvůli běhání a tak..
-nemaj integrovanej mikrofon
-Sony nedávno ohlásilo, že pomalu začnou pohřbívat MD

další mě teď nenapadaj, ale možná si ještě vzpomenu:)
davidak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 27. 10. 2005 10:10

Ted budu vypadat jako zastance mp3 prehravacu... ale vyhody ktere jsi popsal neplati u lepsich mp3 prehravacu. Mam 20GB, takze se pripojovat na comp stale nemusim, mam dalkovy ovladani... vydrz - myslis na baterky? Mam analogovy i opticky vstup i vystup.
Pravdou je, ze kvalita zvuku se mi taky zda lepsi u MD.
Svuj MD jsem prodal a poridil mp3 prehravac, protoze jsem nechtel tahat MD media.
Adam Bernau
Junior

Odeslat příspěvekod odklizec 27. 10. 2005 10:34

Ja uz jeden MD mel a mel i radio. Kvalita prehravani byla super, stejne tak vynikajici vydrz 1 tuzkove baterky! Na to, ze tam byla jen jedna a jednalo se prehravac s pohyblivymi castmi, byl cas kolem 25hodin uzasny. Pak jsem ho ale prodal, protoze mne zabijelo pomale uploadovani/konverze skladeb, ktere jsem mel v MP3 na compu.

Ted co jsou ty nove HiMD jsem o nem zase zacal uvazovat, protoze 1GB medium je v pripade MD velice levne a daji se pouzit i na prenos dat. Kde dneska koupis 1GB flash pamet za cca 5USD + postovne?..odpovim si sam, nikde :D Bohuzel, diky debilni politice Sony s jejich otravnym DRM se nedaji pisnicky jen tak pretahnout z kompu na MD bez prislusneho sw (zatimco normalni data ano). Druhe minus je, ze ani nejnovejsi HiMD zarizeni nema podporu USB2.0, ale jen 1.1. Tim padem u mne zatim nemaji sanci. A posledni hrebicek do rakve bylo jisteni, ze klasickou tuzkovou baterku jako zdroj nahradili nejakym proprietarnim akumulatorem. Sice bych chtel nejaky solidni rekorder zvuku na cesty, ale museli by minimalne pridat USB2.0, abych prekousnul zbyvajici dva problemy. Takze vyckavam ;)
odklizec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davidak 27. 10. 2005 16:31

Adam Bernau píše:Ted budu vypadat jako zastance mp3 prehravacu... ale vyhody ktere jsi popsal neplati u lepsich mp3 prehravacu. Mam 20GB, takze se pripojovat na comp stale nemusim, mam dalkovy ovladani... vydrz - myslis na baterky? Mam analogovy i opticky vstup i vystup.
Pravdou je, ze kvalita zvuku se mi taky zda lepsi u MD.
Svuj MD jsem prodal a poridil mp3 prehravac, protoze jsem nechtel tahat MD media.

no hele já se snažim jen objektivně zhodnotit MD systém a řeč byla hlavně o běžnejch flashích. souhlasim s tebou ve všem, já MD taky prodal a koupil irivra, ale zas na druhou stranu kámoši co hrajou v kapelách nenajdou lepší řešení amatérskýho nahrávání.
davidak
Mírně pokročilý