Přenosová rychlost kbps v mp3 přehrávači?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BOD STRACHU 10. 11. 2005 15:34

Samo že to de 320kbps variable....
Všechno nějak dopadne, ještě se nestalo že by něco nějak nedopadlo
BOD STRACHU
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vendlik 10. 11. 2005 18:09

BOD STRACHU píše:Samo že to de 320kbps variable...../quote]

Tak aby bylo jasno, 320kbps VBR nejde, protoze to uz neni VBR!!! Jestlize dosahnes maximalniho mozneho bitrate-u, pak sotva mas kam jit jeste s variabilni slozkou.

Jinak co se toho kodovani tyce, osobne bych doporucoval 192kbps VBR to je jeste rozumne(jedna se preci jen o mp3 a ne CD) a kvalita je uz slusna. 128kbps je dle meho tak minimum, ktere se da jeste snest, ale rozdil oproti 192VBR uz je znacny. Existuji na to nejake (i poslechove) testy nebo si to zkus sama, uvidis, ze to snadno poznas. Mimochodem, dulezity aspekt, ktery tu mozna nebyl zminen: SLUCHATKA!!! Muzes mit sebelepsi bitrate, ale pokud nemas dobra sluchatka pozitek z hudby stejne mit nebudes.

No a pokud mas noznost a netrapi te spatna kompatibilita, pak jeste lepsi nez kodovat do mp3 je zkusit OGG nebo AAC. Tyhle "kodeky budoucnosti" maji to nejlepsi teprve pred sebou a mp3 uz dnes jasne(alespon v nizkych bitratech) porazi.
vendlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luis009 13. 9. 2010 18:31

Jen se zeptám a navážu na diskuzi starou 5 let :-D
Proč je lepší kódovat do OGG? Má to snad nějaké výhody, když chci stejně snižovat kvalitu zvuku...
Luis009
Junior

Odeslat příspěvekod slipknot27 13. 9. 2010 22:22

Tuto temu ked citam zozaciatku, tak sa mi nozik vo vrecku otvara. MINUMUM 320 KBPS...
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 16. 9. 2010 16:15

slipknot27 píše:Tuto temu ked citam zozaciatku, tak sa mi nozik vo vrecku otvara. MINUMUM 320 KBPS...

Přesně tak :-) od jisté doby výhradně 320 kbps, když se nedá sehnat tak se musím smířit. Ale
128 a 192 - propastný rozdíl
192 a 320 - propastný rozdíl
Ale je pravdou že 320kbit si zaslouží celkem málo nahrávek :-|
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ScRyX 16. 9. 2010 16:21

Nejde len o bitrate, ale aj o enkóder :). 256 v pohode stačí, od 320 to nerozoznáte, pri použití LAME už vôbec nie.
Apple iPhone 4/Apple iPhone 3G 16GB Black / Sony Vaio F11ZE + Unique Melody Miracle
Sony VAIO VGN-TX2XP(Foobar2k) + Hifiman EF2 + AKG K701 (left at home)
Phonaky obcas akurat tak do mhd :)
ScRyX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luis009 16. 9. 2010 19:49

No tak nevím, jestli na Porta Pro poznám rozdíl mezi 192 a 320kbs...
Luis009
Junior

Odeslat příspěvekod slipknot27 16. 9. 2010 19:55

na porta pro asik ne...ale ja si chcem teraz kupit nieco ako phonak alebo IE8, takze tam to asi bude treba 320, ale mne je to jedno, ja mam vsetko vo FLAC, a to mam prekonvertovane na 320 kbps, takze nahravky mam v suchu, no kebyze mam 192, nedaj boze 128, tak na takych sluchatkach uz sa to pocut v pohode da, viem o com hovorim, isteho casu som mal shure se 530...
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kubas.4Mi 17. 9. 2010 16:31

Já musím říct, že stejně jako slipknot27 konvertuju z FLACu na 320 kbps mptrosky, protože můj přehrávač bohužel FLAC nepodporuje. V dnešní době jsou přehrávače už s dostatečnou pamětí a pokud někdo není odříznutej od PC na strašně dlouhou dobu, nevidím důvod šetřit nějaký MB navíc. Stejně je potřeba občas pozměnit muziku v paměti a těch pár minut, co to zabere... :-P To bude dýl trvat všechno upravovat na požadovanej bitrate :-D
Každopádně ale souhlasím s tím, že záleží na kvalitě přehrávače a sluchátek.
Kubas.4Mi
Junior

Předchozí stránka