Emgeton x IAudio x IRiver

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cujo 28. 11. 2005 14:27

Zdravím. Mohu utratit asi 6000 za Mp3 player. Otázka za jaký? Vybral jsem 3 firmy - Emgeton, IAudio a IRiver. Lze je seřadit podle kvality nebo jsou všechny stejně dobré? To je to hlavní, co chci - kvalitu. Pak bych bral i 1GB (lze i 516MB - v tomto směru nejsem tak náročný), dobrý servis, zdroj na baterky (nejlépe dobíjecí) a jelikož jsem v tomto směru amatér, tak něco, co by takový MP3pl. měl mít (nevím co, ale vy to určitě víte - něco,co každopádně nesmí postrádat) Naopak - může postrádat diktafon a podobné prkotiny.
cujo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davidak 29. 11. 2005 17:05

můj žebříček:
1, Iriver
2, Iaudio a Emgeton (dělá je snad i ta samá firma)

nesmí postrádat FM tuner, USB 2.0, funkci mass storage(data tam cpeš přímo a ne přes nějakej blbej soft), kvalitní zvuk, manuální equalizér, dlouhou výdrž baterky(tu ti většinou nezajistí integrovanej akumulátor, ale AA baterka), pěknej design a relativně robustní konstrukci.
Vybral sis dobrý značky, tady bys neměl moc nic zkazit, jen si vybrat model. A pokud možno, ber spíš 1024 než 512MB, časem ti to bude stejně málo..
Projdi si tady fóra a budeš mnohem chytřejší.
davidak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujo 30. 11. 2005 00:00

děkuji za answer. beru na vědomí a jdu se podle toho zařídit
cujo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 30. 11. 2005 07:17

Podle mě iRiver poslední dobou trochu ztrácí a žíje z dřívější slávy. Já bych dal na první místi iAudio.
Mimochodem iAudio je značka pod kterou prodává výrobky korejská firma Cowon (iRiver jsou taky korejci). Značku Emgeton používá dovozce pro plno různych výrobců. Mezi jinýma i pro korejskou firmu Digital Cube, která prodává svoje výrobky taky pod značkou iStation. Mimochodem přehrávač iStation/Emgeton i2 je podle mě nejlepší PMP, ale je taky dost drahej. Na druhý místo bych asi zařadil iAudio A2.
Pokud chceš přehrávač do 6000 Kč, tak už podle mě můžeš koukat po přístrojích s harddiskem. Ale ta kvalita tam nebude nic moc.
Pokud Ti stačí 1 GB paměti - volil bych mezi těmahle dvěma: http://www.mp3store.cz/kartove-mp3-preh ... light-gold a http://www.mp3store.cz/kartove-mp3-preh ... udio-5-1gb
jech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujo 1. 12. 2005 20:32

Ten IAudio5 se mi líbí. Chtěl jsem se i tak zeptat, jak moc vadí, že IRiver t20fm: http://www.mp3store.cz/kartove-mp3-preh ... light-gold nemá funkci mass storage?Je to velký problém?Kdyby ho totiž měl, tak bych ho preferoval.
cujo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sikini 1. 12. 2005 21:03

... já jsem si objednal iAudio G3 2GB + Koss Sporta Pro a už se na to strašně těším ;-) ... z těchto tří značek každopádně neuděláš asi chybu nikde
sikini
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yeenda 1. 12. 2005 21:37

No, MassStorage ti zajisti, ze jakmile prehravac zapojis do kompu, tak se sam prihlasi jako dalsi disk, pokud ovsem MassStorage nema, tak musis nejdriv nainstalovat ovladace na dany komp, na kterem chces player pouzit z cehoz plyne ze bys s sebou musel tahat CD s intalackou.
A co se tyce typu prehravace, tak bych osobne doporucil Emgeton, protoze s nim mam dobre zkusenosti. Uz vic jak rok mam IOPS MFP-350. Sice se mi asi pred 14 dny zformatoval sam od sebe, ale po roce pouzivani mu to snad ani nemam za zle.
Yeenda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidak 1. 12. 2005 22:32

Iriver má divnou strategii. Vždycky, když pustěj na trh nějakej novej model flash přehrávače, tak je to model bez mass storage. Po nějakym čase pak vydaj firmware, kterej mass storage podporuje. Takhle to zatim pokaždý bylo, proto bych předpokládal, že s tim za čas přijdou i u t20ky. Ale radši bych na to úplně nespoléhal.
davidak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x_based 2. 12. 2005 00:04

Irivery se sice vizuálně povedly, ale problémy s absencí UMS a rádia katapultovaly přehrávače na propadliště dějin(pouze EU verze), Ale starší série 79X a 89x stále patří mezi nejlepší přehrávače pro studenty, díky vychytanému mikrofonu.
x_based
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gajdik 2. 12. 2005 00:25

No ja bych chtel jenom reagovat na vetu: "Dlouhou vydrz ti nezajisti akumulator, ale pouze AA baterky"

Osobne uz par mesicu vlastnim iAudio U2 (1Gb), ma napajeni z akumulatoru (Li-Pol) a vydrzi nejakych 18 hodin provou, dobiji se samozrejme z USB a podporuje Mass Storage, takze spolu s takovym prtavym malym adapterkem (davaj ho k nemu jako prislusenstvi) si muzu stradovat po svete a kdyz ho nekam bodnu (do kompu:), tak se mi vesele dobiji...

Ale je pravda, co pisi ostatni, s temahle firmama se neda moc slapnout vedle, sam sem ho vybiral dost dlouho, prolejzal fora a nakonec se rozhodoval castecne "srdcem", pri urcity urovni rozpoctu jsou si prehravace podobny jako vejce vejci...

Cuss.
gajdik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tulino 2. 12. 2005 00:27

Co tyka iRiverov,
specialne modeloveho radu T (10, 20, 30), tak sa udajne radio objavi po updatovani firmwaru ...,
ci to nie je zasa nejaka ochrana EU, ako to bolo u kamier, tie co mali aj linkove vstupy na nahravanie z inych zdrojov ako optika (DV IN u Sony) mali uvalene vyssie clo ....
s tym firmwarom to vsak nemam overene osobne ...
tulino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tulino 2. 12. 2005 10:15

tulino píše:Co tyka iRiverov,
specialne modeloveho radu T (10, 20, 30), tak sa udajne radio objavi po updatovani firmwaru ...,
ci to nie je zasa nejaka ochrana EU, ako to bolo u kamier, tie co mali aj linkove vstupy na nahravanie z inych zdrojov ako optika (DV IN u Sony) mali uvalene vyssie clo ....
s tym firmwarom to vsak nemam overene osobne ...


tak sorry toto je odpoved zo supportu:

Dear Sir/Madam,
Thank you for contacting iriver customer service.
I am sorry that we don't have a firmware you can add FM radio to your player.
If you have further enquiries, please feel free to contact us again.
tulino
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků