co ma nejlepsi kvalitu zvuku? aac 320, mp3 320. aiff, wav

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod b!ologic 10. 1. 2006 21:21

co ma nejlepsi kvalitu zvuku? aac 320 kbps, mp3 320 kbps, aiff nebo wav? o velikost mi ani nejde a kdyby to tady uz bylo tak sorry

// Howard - upraven nazev
b!ologic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 10. 1. 2006 21:47

Wav - je to formát, ve kterém je audio cd, takže velikost je obrovská (15-20 písniček = +- 700 MB), nejlepší by tedy bylo pomocí prográmku:

WavPack 4.0-kompresuje audio i bezeztrátově.zip

... vybrat bezeztrátový kodek a zkompresovat do něj, zmenšení velikosti nebude tak radikální, jako u ztrátových kodeků, ale jen asi 2-3x menší soubor proti wav, ale lepší než nic, ne? Kvalita se nezmenší (100%).
Naposledy upravil X__ dne 20. 5. 2007 09:32, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 10. 1. 2006 21:52

Vzhledem k tomu, ze to nejspis chce pro MP3 prehravac, mu bezztratova komprese bude na nic. Neznam prehravac, kterej by nejakou podporoval.
Ale v tom ze nejvyssi kvalitu ma wave mas samozrejme pravdu.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akira Erebos 10. 1. 2006 22:09

Ja som nikde necital o tom ze by to chcel pre mp3 prehravac. Takze pokial nechces teda stratovy kodek a chces zachovat plnu kvalitu zvuku pri grabovani z audio cd tak rozhodne pouzi Monkey. http://www.monkeysaudio.com/ . Samozrejme to nema zmysel ak to chces prekomprimovat uz z existujucich mp3 :-)
Akira Erebos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davidak 10. 1. 2006 23:01

Já myslim, že se na to ptá jenom teoreticky, vždyť píše, že mu na velikosti nezáleží. Zkrátka jestli je při stejný- vlastně maximální bitrate změna kvality. Protože novější kodeky se používaj kvůli snížení bitrate a nesnížení kvality, tak jak se věci maj takhle "nahoře". Já to taky nevim.
Ale s tim wawem- ten 320kbps prostě nemůže mít, ne? Alespoň já jsem ještě takovej waw neviděl. Tam je jasně daná bitrate- nějakejch myslim 1411(trak nějak ukazuje winamp) a to prostě nesnížíš.
davidak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 11. 1. 2006 10:49

Akira Erebos píše:Ja som nikde necital o tom ze by to chcel pre mp3 prehravac.

Kdyz tuhle otazku nekdo polozi v sekci "Mp3 prehravace" tak se to da celkem logicky predpokladat.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b!ologic 11. 1. 2006 14:43

jo zapomnel jsem to napsat. chci to pro mp3 prehravac.

X píše:Wav - je to formát, ve kterém je audio cd, takže velikost je obrovská (15-20 písniček = +- 700 MB), nejlepší by tedy bylo pomocí prográmku:

WavPack 4.0-kompresuje audio i bezeztrátově.zip

... vybrat bezeztrátový kodek a zkompresovat do něj, zmenšení velikosti nebude tak radikální, jako u ztrátových kodeků, ale jen asi 2-3x menší soubor proti wav, ale lepší než nic, ne? Kvalita se nezmenší (100%).K/quote]


a nevis jak je to treba v itunes? tam je totiz wav encoder...
b!ologic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 11. 1. 2006 15:02

Pro prehravac mp3. Cca od 192 kbps stejne nepoznas rozdil oproti audio CD (wav) :-)
Tomasek1234
Junior

Odeslat příspěvekod b!ologic 11. 1. 2006 15:54

tak jsem to ted zkusil v tech itunes. wav a aiff maji oba bitrate 1411 kbps a velikost 20,3 mb (pisnicka dlouha 2:00), coz se mi pro mp3 prehravac a i celkove zda dost zbytecny... jeste jsem zkousel apple lossless a ten ma bitrate 794 kbps a velikost 11,5 mb a nepostrehnul jsem nejaky znacny zvukovy rozdil oproti aiff a wav.
I'm the Lizard King, I can do anything.
b!ologic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 11. 1. 2006 16:05

Tomasek1234 píše:Pro prehravac mp3. Cca od 192 kbps stejne nepoznas rozdil oproti audio CD (wav) :-)



ano na sluchátkách za 50kč a reprákách za litr... třeba metal nebo klasika je ve 320 naprosto ale naprosto jiný kafe. pop ti bude chrchlat stejně ve 128 jako 320. upřednostňuju osobně mp3 320kbps (jsou i jiné formáty, mp3 je nejběžnější)
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 11. 1. 2006 16:06

Aiff je vlastne "wav" pouzivany na pocitacich Apple, takze proto je velikost stejna. Apple lossless je jak uz z nazvu vyplyva bezztratova komprese, takze kvalita je presne stejna jako original, lisi se jen velikost na disku.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khihihi 11. 1. 2006 16:38

davidak píše:Ale s tim wawem- ten 320kbps prostě nemůže mít, ne? Alespoň já jsem ještě takovej waw neviděl. Tam je jasně daná bitrate- nějakejch myslim 1411(trak nějak ukazuje winamp) a to prostě nesnížíš.s/quote]

to co tam winamp pocita je
(vzorkovacia frekvencia)*(# bitov na vzorku)*(pocet kanalov) .. co pre cd kvalitu (44100*16*2) da 1411200 bps ... snad zistis ako tam dostat nieco ine ako 1411 ;)
Moderátor diskusného fóra Živě.cz ve výslužbě
khihihi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b!ologic 11. 1. 2006 20:05

a z aac a mp3 pri stejnym bitrate bude lepsi asi aac ne?
I'm the Lizard King, I can do anything.
b!ologic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JodiBB 12. 1. 2006 18:29

Wikan píše:Neznam prehravac, kterej by nejakou podporoval.


ja mam iaudio x5L a to podporuje bezstratovy format FLAC
JodiBB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 12. 1. 2006 19:26

No vidis to je pro me novinka :-)
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků