Plusy a mínusy iPodu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 3. 2006 00:37

No to trošku nechápu..podle mě je ten Shuffle ulet, bez displeje a koupí ho snad je zarytý fanoušek jabka..
tOplOaDer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mapupsa 21. 3. 2006 15:52

podle mě je ten Shuffle ulet, bez displeje a koupí ho snad je zarytý fanoušek jabka..k/quote]


To máš pravdu. Řekl bych, že v téhle shuffle kategorii by se našel lepší přehrávač. Navíc Shuffle není tak pěkný jako ostatní, už jen tím, že není kovový.
Někde absenci displeje argumentují tím, že je to přeci "Shuffle", takže si stejně budeš pouštět hudbu náhodně a displej tím pádem není potřeba :lol: .
mapupsa
Junior

Odeslat příspěvekod Worm 21. 3. 2006 16:18

mapupsa píše:Někde absenci displeje argumentují tím, že je to přeci "Shuffle"...e/quote]

Ano, někteří Apple fanatici se roplývají i nad tím, že Shuffle nemá displej. Například:

Worm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 21. 3. 2006 19:32

Worm píše:Ano, někteří Apple fanatici se roplývají i nad tím, že Shuffle nemá displej.d/quote]

No, já mám přehrávač s displejem a používám ho tak, že jej dám do kapsy, po hmatu zapnu, případně nastavím hlasitost a prostě poslouchám. Ani vlastně nevím, jak ten displej vypadá a to už ten přehrávač mám tak 3 roky :twisted:

Takže nikoho neodsuzujte, prostě si o tom myslete svoje a je to. A třeba to taky berte tak, že pokud by chtěl někdo přehrávač na sport, tak je mu úplně šumák, jestli má displej nebo ne, protože při běhu/jízdě na kole/paraglidingu se taky nebudu dívat, jakou skladbu zrovna poslouchám... :P
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wray 27. 3. 2006 16:26

no aj ja sa prave teraz rozhodujem, ze ci ipod alebo ostatne, a musim povedat ze mi toto forum celkom pomohlo (ak mate linky na nejake ine diskusie s touto temou, kludne aj ciste flamy, sem s nimi, dik)

mne to vychadza takto (pls opravte ma, stale sa len rozhodujem)

ipod + pekny, lahky, kedze ho ma vela ludi tak dobra podpora, a na modeloch s displayom sa daju vraj citat aj knizky (co by sa mi hodilo), flash disk (planujem kupit 1/2/4G) chapem ze na sk/cz je to inak, ale tu v uk kde je tym presyteny trh su ipody lacnejsie ako konkurencne mp3, takze aj cena je pre mna plus

ipod - bojim sa kolko (rokov) vydrzi baterka, vyzera to byt draha zalezitost, itunes nemusim a hudbu neplanujem kupovat, staci mi moja zbierka mp3, naozaj sa to "cudne" do ipodu nahrava? vraj sa dost da poskrabat (mi je u ***** aj tak bude vo vrecku) sluchatka bude treba nove, nieze by som sa bal o kvalitu zvuku, ale chodit s bielymi earbunds je tu dost provokacia, a nechcem aby mi ho hned v prvy tyzden ukradli...

ostatne znacky + omnoho viacej ficuriek (ktore asi nepouzijem), standardne tuzkove baterky (dufam), vraj lepsi zvuk, lepsi vyber co sa designu tyka :), da sa pouzit ako usb flash disk, niektore podporuju aj foto/video/texty

ostatne znacky - drahe (tie najlacnejsie cinske neratam), trosku vacsie, mala podpora, 4G flash verzie asi nie su...

pls. okomentujte (znali veci) prip. napiste priamo co by ste kupili vy (chcem 1-4GB Flash/bez pohyblivych casti, nech na tom idu mp3, a idealne daju sa citat knizky, nech to ma pekny zvuk. Je mi jedno ako to vyzera, nepotrebujem ficurky (okrem tych kniziek to by sa mi siklo), cena u ipodu nie je nevyhoda skor naopak...)

dik
wray
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sharpbone 29. 3. 2006 18:29

Mám Apple Nano 4GB - černý. Kapacita je naprosto dostačující stejně jako výdrž baterie. Jelikož mám černou variantu na které je všechno hned vidět, můžu říct, že s tím poškrábáním to není až tak katastrofální jak se uvádí v některých recenzích, ale zamrzí to. Koupil jsem si ochrannou fólii, kterou budu měnit (jako na displeje PDA). Strkat Nano do jakýchkoliv pouzder apod. mi přijde jako koupit si krásné hodinky a s obavou před poškozením je nosit v krabici (ztratí to výhody rozměrů a design jde do háje). Itunes jsou plně kompatibilní s Wokenicema, takže žádná omezenost na Mac se u tohodle přehrávače nekoná - netřeba míti obavy

Teď ty hlavní výhody a nevýhody:
:D Rychlost, rychlost a zase rychlost s jakou dostaneš hudbu do Ipodu
:D Velikost a styl
:D Jednoduchost ovládání
:D Kvalita zvuku

:-( Vyšší cena (ale za kvalitu se platí, že ano)
:-( Chudá základní výbava
:-( Standardní sluchátka - jsou prostě *****. Už mám třetí. Nehrajou až tak zle, ale prostě nic nevydrží. Když nenosím čepici, používám raděj Kossy :-D
sharpbone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod F3nd3r 30. 3. 2006 19:32

No, pokud jde o ty škrábance, jde to řešit speciální folií vyráběnou přímo pro iPod, rozdíl nepoznáte ale nebudou na něm škrábance. Jinak k samotnému iPodu, chci si ho také pořídit a rozhodně mě nějak zvlášť nezajímá tuner, diktafon a takovy veci, ktery ani nahodou nevyuziju, pac v radiu davaj vetsinou jenom same blbost a u diktafonu fakt netusim na co se muze hodit.
F3nd3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misapu 30. 3. 2006 20:02

Pořád nevím, k čemu ten iPod slouží v době PDA? Umí to něco navíc?
misapu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod humbuk 31. 3. 2006 10:05

Jakou kapacitu ma PDA?:( Za stejnou cenu mas 30G prehravac.
humbuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 31. 3. 2006 10:13

[quote="misapu"]Pořád nevím, k čemu ten iPod slouží v době PDA? Umí to něco navíc?[/quote]

Ne kazdy potrebuje - vyuzije - chce PDA. Ma PDA kapacitu 30 - 60 GB?
Myslim, ze +/- nejlepe zvazi odborne servery.

Vetsina uzivatelu hodnoti cokoli ciste z pohledu vlastnich potreb, sympatii, financnich moznosti, omezenych zkusenosti atp.

Prestante si zavidet a odsuzovat se jen proto, ze nekomu se libi holky a jinemu vdolky.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 31. 3. 2006 10:42

IMHO, kdyz si koupim mp3 prehravac, tak si ho kupuju (alespon ja) podle zvukoveho vystupu. Coz bohuzel iPod a vetsina pda nema moc kvalitni. Dokonce bych ten zvuk iPodu shuffle (nevim, jestli ty ostatni iPody maji ten zvuk. vystup jiny), tak bych do srovnal se smartphonem MPX 200. Staci to, ale kdyz chci neco vice poslouchat, tak chci i dobre slyset. IPod mozna vypada dobre, ale stejne ho mas v kapse nebo pouzdru :P
Adam Bernau
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod humbuk 31. 3. 2006 10:48

To mas pravdu, srovnavali jsme Ipod s Iriverem H340 a zvukovy vystup na Iriveru byl podstatne lepsi.
humbuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 31. 3. 2006 10:53

jj mam iRiver H320 a dostal jsem kdysi iPod shuffle, to se snad spolu neda ani srovnat. iPod fakt nic moc-bohuzel.
Adam Bernau
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F3nd3r 31. 3. 2006 13:03

Pořád nevím, k čemu ten iPod slouží v době PDA? Umí to něco navíc?c/quote]

Krom toho, že z PDA v životě nedostaneš tak kvalitní zvuk, nebude mít kapacitu 30 GB a další záležitosti, který nabízí jenom mp3, vůbec nic.
F3nd3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lynn.cz 31. 3. 2006 13:43

mapupsa píše:Někde absenci displeje argumentují tím, že je to přeci "Shuffle", takže si stejně budeš pouštět hudbu náhodně a displej tím pádem není potřeba :lol: .!/quote]

přesně to je můj argument. Jen zapnu a ono to hraje,... :-)
Na peckový sluchátka je to super zvuk.
...na povídání používám jabber, proč tu na něj ještě není kolonka?
lynn.cz
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků