Plusy a mínusy iPodu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 31. 3. 2006 14:13

fanoušek jabka se projevil
tOplOaDer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wray 31. 3. 2006 15:55

tiez by ma zaujimalo ako je to s baterkou u netuzkovych prehravacov? kolko nabiti vydrzi? nerobim si iluzie ze moj ipod (alebo iny prehravas s netuzkovou lionkou) budem pouzivat 5 rokov, to zostarne dovtedy, ale realne - kolko je zivotnost takej baterky? (menit novu za velke peniaze sa mi nechce, hlavne ked uz v tom case bude prehravac zastaraly)

a ako je to s nabijanim cez usb, ak spravne chapem ipod (a par inych) sa da nabijat len cez usb. taketo nabijanie moze mat celkom slusny odber si myslim, znesie to moje laptopove usb? (mam acer laptop, ktore nie su slavne svojou kvalitou, nechcem ho hned nejak "odpalit")

zvuk - ako velmi ovplyvnuje zvuk samotny prehravac? nezavisi to najma od sluchatiek? mam taky nicim nepodlozeny pocit ze 90% vyrobcov mp3 prehravacov pouziva rovnake elektronicke suciastky (nevelmi drahe rozumej. nekvalitne) viete o nejakych relevantnych testoch na inete (nie takych co jozko s petkom pocuvali metaliku na troch prehravacoh, niekde kde je to pekne pomerane - spektra, utlmy, snr...)

taktiez by som rad cital knizky na mp3prehravaci, na mojom telefone s rozlisenim 220x176 to nie je ziadna slava, ale DA sa to, a na cestu autobusom idealne (kazdy den cestujem vyse hodiny do prace a z prace) neviete o nejakych screenshotoch kde by som videl ako prebieha citanie txt na prehravacoch? resp. nebol by mi nejaky stastny majitel ipodu (nano/mini/video) ale aj inych mp3 prehravacov co maju podporu citania txt ochotny odfotit mi to? ja viem narocna prosba, ale ani google mi s tym nepomohol :)

a uz len na zaver, trosku OT,ale nechce sa mi novu temu zakladat. povedzme ze si kupim ku svojmu mp3 prehravacu nejake masivne sluchadla - nebude problem, ze ich ipod/prehravac jednoducho neutiahne a pojdu prilis potichu?


ps. nemate niekto skusenosti s nakupovanim z amazon.co.uk?
wray
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod humbuk 31. 3. 2006 15:55

jj klasice pouziti pro americke los stupidos, nic ve zlem :)
humbuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Worm 31. 3. 2006 17:23

wray píše:zvuk - ako velmi ovplyvnuje zvuk samotny prehravac? nezavisi to najma od sluchatiek? mam taky nicim nepodlozeny pocit ze 90% vyrobcov mp3 prehravacov pouziva rovnake elektronicke suciastky


Ne, pokud je je nekvalitní zvuk na výstupu z přehrávače, tak to sluchátka nezachrání. To o těch součástkách platí spíš v rámci jedné značky (nebo výrobce), ale mezi různými značkami jsou výrazné rozdíly v kvalitě zvuku.
Worm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod b!ologic 31. 3. 2006 19:00

dobry testy mp3 prehravacu jsou na http://www.cnet.com nebo http://www.cnet.co.uk
I'm the Lizard King, I can do anything.
b!ologic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 31. 3. 2006 21:05

wray píše:nebol by mi nejaky stastny majitel ipodu

no jestli nejaky existuje :P :mrgreen: :mrgreen: no flame.

1.Jinak USB by ti to rozhodne nemelo "odpalit". Mam na laptopu (sice ne Acer) pripojen pres USB 2 harddisky + mys + ext. klavesnici a zadny problem. I Acer to zvladne.
2.K te baterce. No bude dost zalezet na kapacite te baterky a zpusobu uzivani prehravace (napr. video), tak se to urcite neda rict, ze vydrzi 2 roky. Nekomu vice, nekomu mene....
Jeste k 1. a 2. nabijeni pres USB ti nenabije baterku uplne do konce. Nekde jsem vycetl, ze na iRiveru ji nabije jen na 70%, z cehoz vyplyva, ze se tim i zkracuje zivotnost baterie

A ty velke sluchatka si v obchode zkus zapojit do iPodu a poslechnout a uvidis resp. uslysis.
Naposledy upravil Adam Bernau dne 31. 3. 2006 21:29, celkově upraveno 1
Adam Bernau
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 31. 3. 2006 21:09

lynn.cz píše:přesně to je můj argument. Jen zapnu a ono to hraje,... :-)
Na peckový sluchátka je to super zvuk.z/quote]

Ono po zapnuti hraje asi kazdy mp3 prehravac. :D No na peckach je "dobry" zvuk skoro ze vsech zarizeni, ktere maji vystup.
Adam Bernau
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Worm 31. 3. 2006 21:34

Adam Bernau píše:No na peckach je "dobry" zvuk skoro ze vsech zarizeni, ktere maji vystup.


Tak s tím "dobrým" zvukem nesouhlasím. 1. Nejsou pecky jako pecky. 2. Na lepších peckách je rozdíl v kvalitě zvuku různých přehrávačů dosti značný pro každého, kdo není hluchý.

kquote]Ono po zapnuti hraje asi kazdy mp3 prehravac. :D


S tímhle souhlasím. Můj MP3 přehrávač má funkci Zapnu a hraje to (tm) taky a display mu v tom nijak nebrání. :lol:
Worm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 31. 3. 2006 21:52

Jj mas pravdu, nejsou pecky jako pecky. Jenom se mi to tam nechtelo rozepisovat, aby ty vety nebyly moc dlouhe. A reagoval jsem na to co napsal lynn.cz : "Na peckový sluchátka je to super zvuk" Tak jsem myslel ty sluchatka co jsou dodavana k iPodu.
Adam Bernau
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 23. 9. 2006 04:06

S-Tony píše:
Mobil-man píše:Tak lidi bez PC si snad nekoupi MP3 prehravac ne :roll:

Tak to je největší blbost co jsem kdy slyšel. Mít kvůli mp3 počítač dneska není nutné. Mp3 seženeš kdekoli.
Proto je v nomrálních mp3 přehrávačích line-in víš :-) Totiž každý si do svého mp3 přehrávače může nagrabovat muziko přímo z cd přehrávače.
Někteří lidi prostě mají cd přehrávač a audio cd. Nemají pc, ale mp3 přehrávač ano.
Májí pár oblíbených alb, které si nagrabuje a s tím si nějaký čas vystačí. Takových lidí znám hodně. A neznám nikoho kdo ma iPod.

PS: Dobré věci se prodávají i bez reklamy :-)M/quote]

ty si sa zdal celkom chytry chlapik, S-tony ale ked to tak citam... :roll:

to by som chcel ozaj vidiet cloveka, ktory si pusti na CD prehravaci alebo nejakej vezi CD a "grabuje" ho cez line-in do mp3 prehravaca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to je fakt lol.
line-in je posledna vec ktoru by mal mp3 prehravac mat, je to proste uplne zbytocne. alebo vies o nejakom rozumnom dovode kedze vsetko vies stiahnut bez problemov z internetu?
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 23. 9. 2006 07:13

Nejvetsim plusem iPodu je jeho kombinace s iTunes a iTunes Store. Za hranicemi nepotrebuje drtiva vetsina uzivatelu resit jine formaty a jine funkce. Jednoduse si za sve penize koupi prehravac a nasledovne si pohodlne nakupuji hudbu (ted i video) online. V tomto nemaji Apple konkurenci. Video on demand se ve svete teprve rozjizdi a Apple svym zpusobem zase jednou predbehl dobu :-)
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod ewing 23. 9. 2006 13:38

je to plus, ale zeby najvacsie?
mne hlavne vyhovuje dlha vydrz, velka kapacita, dobre moznosti upgradu a rozsirenia (aj inym prostredim), kvalitny displej, relativne maly, lahky, lacny...
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Junior

Odeslat příspěvekod Lukyman 23. 9. 2006 14:04

ewing: levný se zrovna k iPodu říct nedá částečně i k iAudio
Lukyman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 23. 9. 2006 14:10

no 11k za 80GB mi nepride vela
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Junior

Odeslat příspěvekod Lukyman 23. 9. 2006 14:19

To si vyděl kde, já sem ještě nikde ceny na 80 Gb neviděl (pixmanii, nepočítám, myslím jen české firmy), jinak 60 Gb stojí 13 k
Lukyman
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků