Prodlouzeni zivotnosti baterie v mp3 prehravaci

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomcat 22. 2. 2006 12:25

Zdravim,
Narazil jsem na zajimavy zpusob jak prodlouzit zivotnost bezne baterie v prehravaci. Kdyz je vybita a ma mekky obal, staci ji stlacit (napr. do ni kousnout) a o nejakou dobu to zivotnost prodlouzi. Muze mi to nekdo nejak racionalne vysvetlit? Kdyz jsem to slysel neveril jsem.....
"Nemůžete nikoho nic naučit. Můžete mu nanejvýš pomoci, aby to sám v sobě nalezl. " Galileo Galilei
Tomcat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JIV 22. 2. 2006 12:26

kuksni do nej a uvidis o par rokov tu rakovinu :D
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Junior

Odeslat příspěvekod Duri BB 22. 2. 2006 12:31

Sak nemusi kusat on. Moze pouzit susedovho psa. :twisted:
Duri BB
Junior

Odeslat příspěvekod Mapek 22. 2. 2006 12:53

Když jsem byl děcko, tak "kouzelníci" je tak dobíjeli kladivem :-)
Proč? Protože se promíhá vnitřek.
Mapek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lemur 25. 2. 2006 03:34

To (pry) funguje u NiCD a NiMH baterii, u LiIon a LiPol je to teoreticky mozne take (kdyz jsem o tomto jevu cetl, lithiove clanky jeste nebyly na trhu). Jde o to, ze behem nabijeni a vybjieni vznikaji na elektrodach velke krystaly snizujici kapacitu, ktere se onou deformaci rozlusi. Ale v praxi bych to moc nezkousel (obzvlast kousanim), prtoze to muze vyvolat interni zkrat v baterii (krystaly z elektrod se dotknou), coz nejenze pozkodi baterii a tim snizi kapacitu, ale v extremnim pripade muze zpusobit i prehrati a tim explozi baterie.

BTW: Slouceniny kadmia jsou opravdu karcinogeni, ale temer vsechny dnesni prehravace maji lithiove clanky, prinejhorsim NiMh. Ale zas takove lithium, coz je reaktivni alkacliky kov, take neni neco, co by bylo vhodne mit v puse ...
Lemur
Junior

Odeslat příspěvekod humbuk 25. 2. 2006 08:49

to sem delal driv,kdyz sem byl chudy student, tak sem normalni alkalicke chytnul do sveraku, dal jim co proto a jak pak krasne hraly.
humbuk
Junior