Oplati sa nakupovat cez net?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepekoriginal 4. 5. 2006 19:13

Ake su vyhody / nevyhody ? co potom ak sa pokazi tovar? ako sa realizuje reklamacia? ...
ake su vase skusenosti?
pepekoriginal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod james11 4. 5. 2006 19:21

Bral jsem pár věcí přes net a v globálu jsem spokojený, měl jsem i reklamace (nějaký dres na kolo-velikost) a bezproblémová reklamace. Přítelkyni jsem kupoval kolečkáče přes net způsobem že si zkusila v reálu velikost a já ty stejné objednal na netu :) spokojenost, na netu byly v akci a o 1000Kč levnější :-B
Nikdy neříkej to nejde... :-)
james11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brendy 4. 5. 2006 19:37

Já mám zkušenost s Vltava.cz, Cybex.cz, CzechComputer.cz a Kasa.cz. Vše v pohodě doba dodání spíše kratší než ta deklarovaná, přivezou to až před barák, ceny vetšinou podstatně výhodnější než v krámě...
Reklamoval jsem jen na Cybexu - za 14 to bylo zpátky opravené (stolní DVD).
Takže spokojenost :-B
Brendy
Brendy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michalek 4. 5. 2006 19:41

Teď jsem si kupoval na netu sluchátka za 110 korun a doprava mě vyšla na 120. Ale jinak jsem objednával na pár obchodech v celkových cenách > 50000 a jen spokojenost.
Michalek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 4. 5. 2006 20:18

Párkrát jsem nakupoval u cybexu a czechcomputeru ..s dodávkou spokojenost.
U czc jsem pak reklamoval a vyřízení trvalo přesně 30 dní >:-[].
Pak jsem nakupoval přes net u Alfy ...sice bydlím pár minut ....ale kupoval jsem skoro celou sestavu a u ceny nad 10000 mají poštovné zadara a ještě slevu přes eshop (tak jsem si to nechal poslat přes ppl, co bych se s tím tahal :)) ..přišlo to na druhý den a ještě mi borec z ppl volal, kdy to může přivést.

Hlavní výhodu v nakupování přes e-shop bych viděl v tom, že to můžeš bez udání důvodů do 14dnů vrátit.
Oops!
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepekoriginal 4. 5. 2006 22:07

Oops! píše:Hlavní výhodu v nakupování přes e-shop bych viděl v tom, že to můžeš bez udání důvodů do 14dnů vrátit. /quote]

to ako mi potom vratia peniaze plnu sumu? a plati to u vsetkych e-shopoch?
pepekoriginal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 4. 5. 2006 22:31

pepekoriginal píše:
Oops! píše:Hlavní výhodu v nakupování přes e-shop bych viděl v tom, že to můžeš bez udání důvodů do 14dnů vrátit. /quote]
to ako mi potom vratia peniaze plnu sumu? a plati to u vsetkych e-shopoch?
Je to dané zákonem, takže to platí pro všechny eshopy. Neplatí to jen pro některé zboží (třeba software, hudeb. CD, DVD ...). Vrátí ti plnou cenu zboží, akorát budeš ztrátnej za poštovný ...
Oops!
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 4. 5. 2006 22:39

Pozor, na Slovensku je to len 7 pracovných dní.
14 dní len pri finančných službách (napr. poistenie).
Platí to pri každom zásielkovom a podomovom predaji (okrem vymenovaných tovarov - softvér atď.).
Zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji - http://www.zakon.sk.
SlovakSoft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepekoriginal 4. 5. 2006 22:40

Oops! píše:
pepekoriginal píše:
Oops! píše:Hlavní výhodu v nakupování přes e-shop bych viděl v tom, že to můžeš bez udání důvodů do 14dnů vrátit. /quote]
to ako mi potom vratia peniaze plnu sumu? a plati to u vsetkych e-shopoch?
Je to dané zákonem, takže to platí pro všechny eshopy. Neplatí to jen pro některé zboží (třeba software, hudeb. CD, DVD ...). Vrátí ti plnou cenu zboží, akorát budeš ztrátnej za poštovný ...e/quote]

plati to aj v ČR aj v SR ?
pepekoriginal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 4. 5. 2006 22:45

pepekoriginal píše:
Oops! píše:
pepekoriginal píše:
Oops! píše:Hlavní výhodu v nakupování přes e-shop bych viděl v tom, že to můžeš bez udání důvodů do 14dnů vrátit. /quote]
to ako mi potom vratia peniaze plnu sumu? a plati to u vsetkych e-shopoch?
Je to dané zákonem, takže to platí pro všechny eshopy. Neplatí to jen pro některé zboží (třeba software, hudeb. CD, DVD ...). Vrátí ti plnou cenu zboží, akorát budeš ztrátnej za poštovný ...e/quote]
plati to aj v ČR aj v SR ??/quote]
Ah, pro SR nevím.
Oops!
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepekoriginal 4. 5. 2006 22:56

SlovakSoft píše:Pozor, na Slovensku je to len 7 pracovných dní.
14 dní len pri finančných službách (napr. poistenie).
Platí to pri každom zásielkovom a podomovom predaji (okrem vymenovaných tovarov - softvér atď.).
Zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji - http://www.zakon.sk. /quote]

a odkedy sa rata tych 7 dni? odo dňa dodania tovaru?
pepekoriginal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 4. 5. 2006 23:02

Vyhľadaj si prosím ten zákon na stránke, na ktorú som ťa odkázal, nemôžem tu kopírovať celé odstavce zákona.
Ale v skratke:
Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od
uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, ak predávajúci včas a riadne splnil informačné povinnosti podľa § 10.
SlovakSoft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lu.kas 6. 5. 2006 08:35

pres net se vyplati nakupovat u vetsiny veci, chce si to zjistit, kolik stoji dana vec v kamennym obchode a porovnat cenu+postovny (casto skoro 100kc). Nema treba smysl kupovat chladic za 200 kc pres net samostatne
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod botepidemic 6. 5. 2006 15:21

mp3 prehravac jsem kupoval pres czechcomputer.cz, do 2 dnu mi to privezli domu
botepidemic
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepekoriginal 6. 5. 2006 17:55

a ked objednavate cez net tak potom na dobierku alebo dovoz domov?
pepekoriginal
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků