grabujete mp3? V jaké kvalitě??

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod x22 19. 9. 2006 16:24

Mira píše:Pokud se ti dostane do ruk AudioCD, tak to poznáš podle toho, že na CD v počítači uvidíš soubory s koncovkou .cda. u/quote]


Ja vlozim Audio CD, napisem do Konquerora audiocd:/ a vidim tam wav, ogg a mp3.
Tie mp3 ide kopirovat na disk, len je to pomale (pomalsie ako cdparanoia+lame) a po skopirovani su vacsie ako velkost, ktoru vidim na CD.
x22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mr.pete 19. 9. 2006 17:03

mr.pete
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod naigoto 19. 9. 2006 17:58

Ja hudbu stahuju v OGG Q10 (500kbps), takže o kvalitu mam postarano :) Jinak kdyz neni jina moznost, tak jakykoliv MP3 od 128 a vys, ale pri vybirani hudby k poslechu se temto souborum vetsinou podvedome vyhybam, protoze jsem dost narocnej posluchac a rozdil je fakt dost velky. A jinak nechapu existenci WMA, pac vetsi humus jsem snad neslysel...
naigoto
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira 19. 9. 2006 18:03

naigoto píše:A jinak nechapu existenci WMA, pac vetsi humus jsem snad neslysel...

HE HE Dobré. :D
Mira
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod james11 19. 9. 2006 18:25

naigoto píše:A jinak nechapu existenci WMA, pac vetsi humus jsem snad neslysel...


To si děláš ***** ne? :lol:
Nikdy neříkej to nejde... :-)
james11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 19. 9. 2006 18:38

dta píše:...


Uf, nejak se to rozjelo, ale reagovat stejne musim/chci.

1. Rychlost enkodovani ? Pro me bezpredmetne a irelevantni az na pudu ... koduju jednou do mesice, navic vse bezi na pozadi. Vetsinou je to uz pul hodiny hotovo, nez si toho vsimnu

2. Bohuzel, vim, ze jsem ten bad guy :/

3. Ja prece nerikam, ze samotny kodek je nanic (naopak), jen rikam, ze pro nej nevidim smysluplne uziti. Ano, lepsi prehravace sice podporuji OGG, ale neznam nikoho, kdo by jej pouzival. Hudba na internetu je taky v drtive vetsine v mp3 ... proc asi ?

4.1. Full stereo a zhorsovat kvalitu ? Jiste, na kazdy kanal pak zbyde min kbps, ale to uz pri vysokych bitratech nehraje roli. Nekde jsem cetl, ze technika relativniho dopocitavani druheho kanalu a nizke kmitocty v mono (tzn. joint stereo) bylo puvodne mysleno jen pro usporu datoveho toku u nizkych bitrate. U vyssich muze zpusobovat ztratu "stereovosti" na nahravce, protoze postranni "slide" kanal nenese uplnou informaci, ale dopocitava se (predpokladam podobne jako interpolace u fotaku). Takze rikam. U vysokych bitratu nema vyznam davat joint stereo. Jestli me nekdo presvedci v opak, budu jedine rad, ale prosim argumenty ;)

4.2. 192kbps jsem jen tak strelil a proti VBR samozrejme nic nemam...
Olé!
Czulibrk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 19. 9. 2006 18:48

Czulibrk píše:Hudba na internetu je taky v drtive vetsine v mp3 ... proc asi ?
Protoze vetsina uzivatelu netusi, ze existuje i neco jinyho.
Full stereo a zhorsovat kvalitu ? Jiste, na kazdy kanal pak zbyde min kbps, ale to uz pri vysokych bitratech nehraje roli. Nekde jsem cetl, ze technika relativniho dopocitavani druheho kanalu a nizke kmitocty v mono (tzn. joint stereo) bylo puvodne mysleno jen pro usporu datoveho toku u nizkych bitrate. U vyssich muze zpusobovat ztratu "stereovosti" na nahravce, protoze postranni "slide" kanal nenese uplnou informaci, ale dopocitava se (predpokladam podobne jako interpolace u fotaku). Takze rikam. U vysokych bitratu nema vyznam davat joint stereo.
Joint stereo bylo vymysleny kvuli lepsi komprimovatelnosti bez ohledu na bitrate. To ze snizuje kvalitu je nesmyslne tvrzeni zakorenene od doby co prvni kodery mely zmrsenou implementaci JS. V soucasne dobe ma JS prakticky jenom vyhody. O tom ze nesnizuje kvalitu svedci fakt, ze napr. Monkey's Audio ho pouziva pri kompresi. A to je bezeztratova komprese.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 19. 9. 2006 18:53

1. Ano. A protoze je zatim nic nenuti nejakou alternativu vubec hledat ...

2. Pokud tam hraje roli pouze matematika a rovnice, kde se leva rovna prave ;), beru to (taky doufam, ze mp3 JS = monkey's JS ...). Vychazel jsem z informaci na internetu ...
Olé!
Czulibrk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans.Wolfenstein 19. 9. 2006 19:06

Charlie77 píše:no WMA je pri 64 kbps stejne jako MP3 pri 128 ! takze dobra nahrada za OGG :)


Omyl, 64kbps WMA = 112kbps MP3
PC: Intel Xeon E3-1230, 16GB DDR3, Asus P8B WS, GF 460 GTX OC, Seasonic S12 II 520W, Chieftec LBX-02B-B-B, EIZO EV2455
Hans.Wolfenstein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Charlie77 19. 9. 2006 19:16

dobre, ne zas tak velky rozdil ne ? :) a prosim vas nevim proc WMA tak zavrhujete!
Charlie77
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans.Wolfenstein 19. 9. 2006 19:21

Já WMA nezavrhuji, jen si myslim, že úspora bitrate oproti formátu mp3 je trochu zcestna.
PC: Intel Xeon E3-1230, 16GB DDR3, Asus P8B WS, GF 460 GTX OC, Seasonic S12 II 520W, Chieftec LBX-02B-B-B, EIZO EV2455
Hans.Wolfenstein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Charlie77 19. 9. 2006 19:30

no tak je to o dost malo a jak rikam sem teeneger, pred chvili sem sem ji stal a posloucham hudbu jen pro radost..
Charlie77
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 20. 9. 2006 10:59

grabuju do 192 nebo VB.. ale do mp3 cpu 128, což mi staci..:)
tOplOaDer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 19. 1. 2007 13:26

v Audiograbberu většinou 160, někdy 192 a nebo 128 VBR
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 22. 6. 2009 00:53

Grabujete ještě někdo? Já i když mám originálku, tak si to raději kdyžtak stáhnu. :D
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků