grabujete mp3? V jaké kvalitě??

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lucky-x 17. 9. 2006 17:14

Ripper-CZ píše:A proc grabujete MP3? OGG je pri stejne kvalite daleko mensi. Nebo pri stejne velikosti daleko kvalitnejsi. Prehraje ho dneska uz i vetsina mp3 prehravacu...

Jestli grabovat, tak zasadne OGGy !

treba nemam prehravac kterej ogg jeste nezvladne :(

a kde bereš MP3?? :lol:
Už je mám všechny nagrabovaný :) . A ty co nemám stáhnu z internetu (tím myslím samozřejmě nekomerční, volně šiřitelné skladby :wink: ).-/quote]

hmm fajn, ale tak jak asi dostanu hodbu do sveho mp3 prehravace ... to mam nalamat moje CDčka na kousíšky? :-D
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
portaProfesionál

Odeslat příspěvekod dta 17. 9. 2006 17:20

Czulibrk píše:ogg? Proc bych mel? Třeba protože má nejrychlejší enkódování a nejlepší poměr kvalita/velikost?aquote="Czulibrk"]Ma me hrat na srdci, ze je to opensource ? Mělo by..quote="Czulibrk"]V dnesni dobe uz je naprosto irelevantni, jestli ma album o par mega vic nebo ne. Na disku o tom nepremyslim vubec a na 1gb mp3 prehravaci (navic neprehraje ogg - asi nepatri mezi "vetsinu" (lol) prehravacu) temer taky ne.

To, že tvůj přehrávač nepřehaje Ogg Vorbis neznamená, že kodek jako takový je na nic. Můj ho přehraje a taky toho plně využívám. S místem souhlasím.
Naposledy upravil MgX dne 1. 9. 2009 16:29, celkově upraveno 1
Důvod: Opravena citace.
dta
Junior

Odeslat příspěvekod Mira 17. 9. 2006 17:33

Ale fůůůj MP3!! Už existuje daleko lepší formát, který už využívám několik let.
Ogg je prostě budoucnost! Pokud použijete poslední verzi kodeku, můžete dosáhnout při kvalitě 128 Kbps stejné kvality jako mp3, která na to potřebuje 192 a víc.
Podotýkám, že musíte použít nejnovější verzi kodeku ogg!
Winamp je v pohodě zvládá.
MP3 už měly dávno vyhynout, ale ať si každý používá, co je mu libo.Obrázek
Mira
Junior

Odeslat příspěvekod Charlie77 17. 9. 2006 17:48

no WMA je pri 64 kbps stejne jako MP3 pri 128 ! takze dobra nahrada za OGG :)
Apple iPhone 5S 16GB White
Citroën C3 1.4i SX
Charlie77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 17. 9. 2006 17:57

Tak to se pleteš, wma nikdy nepokoří ogg v ničem! Dokazují to i testy v různých časopisech. Zkus si zkomprimovat ogg do stejného datového toku jako máš wma a zjistíš, že wma je opravdu horší.
Jinak tu nechci rozpoutat žádnou bitku, takže pokud nevěříš, či nechceš přiznat skutečnost,že je ogg lepší, já ti to vnucovat nebudu. :wink:

EDIT: To srovnání byl jen hrubý odhad.
Mira
Junior

Odeslat příspěvekod jojaveja 17. 9. 2006 18:03

Málokdy poslouchám hudbu v tak tichém prostředí a soustředím se pouze na vlastní hudbu tak, abych poznal ZÁSADNÍ rozdíl mezi 64 CBR a max320 VBR, na druhou stranu rovněž neřeším volné místo - na 1 CD do autorádia se mi vejde kolik? 200 hodin ? hudby, při náhodném výběru se mi to ohraje za půl roku, pak si vypálím další CD a zas je na půl roku vystaráno... Takže kompromis beru 192 CBR a MP3 je jen z toho důvodu, že to přehraju opravdu na všem. Kdyby můj Panasonic v autě uměl OGG, bylo by mi to jedno a šel bych do něj, ale je mi nyní jedno jestli mám wma, mp3 nebo ogg, taky mi je jedno jestli to při stejné kvalitě zabírá 64,192 nebo 320 BR...
Jestli někdo řeší 100%kvalitu, stejně si pustí originál CD bez komprese, a jestli někdo řeší objem, tak ví, že rozdíl kvality mezi 64 a 320 bitrate ve vozidle Š105L v rychlosti jízdy 110 km/h stejně nepozná :D [/u]
jojaveja
Junior

Odeslat příspěvekod loleX 17. 9. 2006 18:08

ehm, a co to je to grabovani? :D
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod Mira 17. 9. 2006 18:13

Grabování je od anglického slova: grab uchopit, shrábnout.
Čili stáhnout obsah disku (audio stopy) do patřičných souborů ať už wav či mp3 ogg ...atd
Mira
Junior

Odeslat příspěvekod Sheppard86 17. 9. 2006 18:15

Exact Audio Copy a LAME 3.90.3 --preset standard > podle mě nejlepší volba, dobrý kompromis mezi kvalitou a velikostí.....mimo jiné toto nastavení používá většina "internetových graberů" pro alba stažená z netu :D
Sheppard86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loleX 17. 9. 2006 18:16

Ehm, ale ta audio stopa uz napr. mp3 je ne? Mozna kdyby si mi uvedl anky priklad abych to lepe pochopil. Takhel to vypada jako kdyby mi kamarad prinesl CD jako dal do compu zkopiroval a uz jsem graboval.
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod Mira 17. 9. 2006 18:19

Můžeš si to grabování představit například jako: rychlé nahrávání z gramofonové desky s tím rozdílem, že se audio stopa grabuje digitálně.
MP3 není audiostopa, ale už zaznamenaná hudba v komprimovaném formátu.
Mira
Junior

Odeslat příspěvekod hotspot 17. 9. 2006 18:24

Proste je to proces encodovani a komprimace :) Naposledy jsem to delaval s CBR 192 kbps...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loleX 17. 9. 2006 18:29

A kde tu zvukovou stopu na netu sezenu? A jakou to a jako koncovku bo tak? Si to furt nak proste nedokazu predstavit :( Sorry ze se furt ptam,a le jsem zvedavej abch pak nebyl furt blbej.. :)
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod james11 17. 9. 2006 18:32

Mira píše:MP3 už měly dávno vyhynout....url=http://www.phpbbsmiles.net]Obrázek[/url]

MP3 ještě dlouho nevyhyne :!: to se nebojím
Nikdy neříkej to nejde... :-)
james11
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 17. 9. 2006 18:35

128 kbps, podle me nema vyssi smysl (pokud nemate absolutni sluch), schvalne si to zkuste porovnat.
DevAstor
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka