Sansa E250 X Emgeton E5

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod loleX 18. 9. 2006 18:00

Rozhoduji se mezi temito dvema mp3 prehravaci. Nevim ktery vybrat oba maji sve klady i zapory.., tak je sem napisu a uvidim co na to reknete vy. :) Beru to tak, ze bych mel oba za 3600.- akorat u sansy bych mel k ni za tu cenu este set s nahradni baterii a ochrane pouzdro (ale to uz jakoby emgeton ma).

Sansa E250
+2GB
+barevny displej a podpora videa
+slot na pamet. karty (moznost rozsirit pamet)
-nepodporuje razeni podle slozek a adresaru
-nema zvyrazneni basu
-chybi FM Tuner
-ma specialni konektor (i kabel)

Emgeton E5
+bezi na AA baterie
+velka vydrz
+FM Tuner ( a nahravani z nej primo do mp3)
+zvrazneni basu (a par dalsich funkci jako alarm apod.)
+mini USB port
-ulamujici se tlacitko

Jestli jsem na neco zapomnel ci napsal spatne, tak me upozornete, thx.
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 18. 9. 2006 18:31

Dva dobrý soupeři. Oba dva mají své výhody i nevýhody.

Já bych se nejspíš dlouho rozhodoval.
LuKoCH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Charlie77 18. 9. 2006 19:22

k tomu "-nepodporuje razeni podle slozek a adresaru" .... nevidim to tak drazticky.. kdyz das v menu hudba tak ti to nabidne albumy, zpevaky... podle ID3 tagu a tam si to muzes vybirat, prijde mi to jeste lepsi nez slozky.. kdyz si sezenes popisovac tagu kterej umi vic MP3 na jednou tak je to v poho!
Apple iPhone 5S 16GB White
Citroën C3 1.4i SX
Charlie77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loleX 18. 9. 2006 20:34

No tak tagy bych si udela samo hnedle, ale prece jenom je lepsi kdyz mas tu moznost delat to podle slozek i podle tagu.. navic ja to jako nakej zasadni minus nevidim..
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 20. 9. 2006 11:11

hm.. slozity rozhodovani...
ale asi bych bral nakonec Emgetona...podpora,zkusenosti, znacka + http://www.mp3store.cz/kartove-mp3-preh ... -dark-blue (externi repraky zdarma jako akce)
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loleX 20. 9. 2006 18:23

Nj, ja se taky priklanim spis k tomu Emgetonu. Ta akce jak si na ni dal odkaz je sice pekna, ale ja tu mp3 budu mit stejne az k Vanocum a tak mi pripada zbytecne to kupovat ted, kdyz za 3 mesice to uz muze byt treba o 500 levnejsi...
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod loleX 22. 9. 2006 14:56

Tak jsme je nakonec zavrhl oba :!:
Sansa proste proto, ze jeji vyhody pro mne nejsou nijak dulezite (2GB, video) narozdil od nevyhod (akumulator, konektor, chybejci radio). :?
Od Emgetonu me odradilo, kdyz jsem zjistil kolik lidi ma s nim problem, a kolik tech vad vubec je. :shock: Vadne displeje, ulamujici se tlacitka a dalsi veci... proste hruza :(
Takze momentalne zase hledam..
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod ConPower 22. 9. 2006 15:38

A iRiver T10 by se Ti nelíbil? Mimo kvalitního přehrávání MP3, OGGů a tak má i praktickou karabinku. Si ho můžeš připnout třeba k poutku u gatí nebo k batohu. :) Já do něj půjdu, pokud nějaký zbude. :)
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod loleX 22. 9. 2006 15:52

Np prave se mi ted libi. Jediny co mi na nem vadi, je ze nema FM tuner, tak by me zajimalo jestli se to da spravit nakym FW...
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 22. 9. 2006 20:32

a tak teda co hledas? neco s FM do 3600 a 1 GB?
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loleX 22. 9. 2006 21:00

No hledam neco jako je T10 s FM :)

Proste:
*1GB
*UMS
*USB 2.0
*Nabijeni na AA
*Velka vydrz
*Kvalita (zvukova, ale i samotneho produktu)
*Zvyrazneni basu, ekvalizery..
*FM Tuner
*za cenu do tech cca 3.5K
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 22. 9. 2006 21:16

a co X3?
http://www.mp3store.cz/kartove-mp3-preh ... 1gb-silver

na AAA baterku, podpora od Emgetonu atd..
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loleX 22. 9. 2006 21:20

Nad nim jsme take uvazoval, ale nesedi mi na nem 2 veci. Za prve je na ty AAA (coz by se zase prodrazilo, musel bych kupovat nabijeci a nabijecku apod.) a vydrz jen 15hod.. takze pri norm poslechu to muze bejt jen neco pres 10 a to je strasne malo..
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 22. 9. 2006 21:34

hm..ty jo to je orisek ejste se nekde mrknu..

a ten akumulator ted anechce sza zadnou cenu?
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loleX 23. 9. 2006 17:11

njn, je to prave obtizny... , jinak ten akumulator fakt nechci (ma spoustu nevyhod..)
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 23. 9. 2006 21:08

Je pravda co říkáš.
Když kupuješ s AAA baterky, tak musíš počítat s tím, že si budeš kupovat furt nový a enbo utratíš za nabíjčku a akumulátory.
LuKoCH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loleX 23. 9. 2006 21:24

No baterky jsou celkove lepsi, (hlavne nabijeci), pac kdyz dojde stava tak vymenis a jdes dal.. . Jinak k AA mam bliz pac nabijeci i nabijecku uz mam, ale hlavne at ses kdekoli, tak AA sezenes proste vsude..
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 23. 9. 2006 21:31

lolex: hm tak to nevidim nijak :o( leda bez toho FM tuneru :o(
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loleX 23. 9. 2006 21:35

chjo :? ,ja to tusil no :(
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 23. 9. 2006 21:36

tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loleX 23. 9. 2006 21:41

No koukam, ze parametrove i cenove vyhovuje! Akorat uz je jen ve vyprodeji, no kouknu na ofic. forum co tam o nem pisou. Hele diky moc!!!
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 23. 9. 2006 21:41

Naposledy upravil tOplOaDer dne 23. 9. 2006 21:44, celkově upraveno 2
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zakk 23. 9. 2006 21:42

z tech dvou se mi designove vic libi Sandisk, ale chybi mi radio, takze bych vzal Emgeton, zvukove na tom budou zrejme podobne
Macbook Pro 13´ + iPhone 4S White 16GB
Zakk
Junior

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 23. 9. 2006 21:42

ale ten Iaudio G3 se mi zda nejlepsi a nejspolehlivejsi ale uz jich moc neni no..
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zakk 23. 9. 2006 21:49

tOplOaDer píše:ale ten Iaudio G3 se mi zda nejlepsi a nejspolehlivejsi ale uz jich moc neni no..

iAudio muzu jen doporucit, sam mam iAudio U3 a jsem nadmiru spokojeny, super zvuk, vydrz, vaha, velikost ,display
Macbook Pro 13´ + iPhone 4S White 16GB
Zakk
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 23. 9. 2006 21:49

cituji : Dostupnost: již se neprodává
LuKoCH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loleX 23. 9. 2006 21:52

cituji: "Toto zboží je možné zakoupit za nižší cenu ve výprodeji." :)
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 23. 9. 2006 22:27

Lukoch: je to zaprve tip na prehravac ktery splnuje uvadene parametry a po kterem by se dalo zeptat treba jinde jestli maji a navic ho tam maji ve vyprodeji.
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod james11 24. 9. 2006 07:14

Ber E5 Culta, ten už se dá koupit na netu za 3275,- :D
Nikdy neříkej to nejde... :-)
james11
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 24. 9. 2006 10:47

No já mám E5cult už ho mám docela dlouho a ještě žádná chyba nic poslouchál jsem i T10 a je na můj vkus příliš velký má malý display a zvuk mi připadal dobrý ale E5 ho má příjemější.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LuKoCH 24. 9. 2006 12:33

loleX: musíš se rozhodnout, jestli dáš přednost špičkovému zvuku a výdrži 50hodin a nebo 2GB s videama

Zkus si oba někde vyzkoušet, to bude nejlepší. Myslím, že když v nějakým obchodě poprosíš, tak ti vyhoví, např. brněnskej Dattart v Avionu-tam maj E5 a možná i tu Sansu, nevim.
LuKoCH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loleX 24. 9. 2006 15:35

loleX píše:Tak jsme je nakonec zavrhl oba :!:
Sansa proste proto, ze jeji vyhody pro mne nejsou nijak dulezite (2GB, video) narozdil od nevyhod (akumulator, konektor, chybejci radio). :?
Od Emgetonu me odradilo, kdyz jsem zjistil kolik lidi ma s nim problem, a kolik tech vad vubec je. :shock: Vadne displeje, ulamujici se tlacitka a dalsi veci... proste hruza :(
Takze momentalne zase hledam..

... Ja uz nevybiram z techto dvou. Ted hledam nakeho na AA/AAA baterie s poradnou vydrzi, fcema, radiem..

Akorat je skoda, ze to mam az na Vanoce -> ted to kupovat nebudu pac za par mesicu uz muzou byt ceny uplne jinde... ale zrejme uz ani to G3 nebude k dostani.. chce to najit neco aktualniho, nebo proste doufat, ze do Vanoc prijde na trh neco noveho, dobreho, levneho... :D

Jako fakt me nehorazne mrzi, ze ta T10 se neprodava u nas s FM tunerem, pac by mi jinak vyhovovala po vsechn strankach. I designove se mi libi, a ta karabina.. :)
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod james11 24. 9. 2006 20:02

FaZZy píše:No já mám E5cult už ho mám docela dlouho a ještě žádná chyba nic poslouchál jsem i T10 a je na můj vkus příliš velký má malý display a zvuk mi připadal dobrý ale E5 ho má příjemější.5/quote]

souhlas! :D :D :D
james11
Junior

Odeslat příspěvekod ConPower 24. 9. 2006 20:31

U mě ve třídě jsou dvě E5, tak pak s T10 porovnám. :)
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod loleX 24. 9. 2006 20:52

Njn, me se bohuzel E5 naprosto znechutil po prolistovani oficnialniho fora, kde bylo neuveritelny mnozstvi lidi co s nim meli problemy. Od ulamujicich se tlacitek a krytek na baterie, pres fleky na displeji, porouchane otaceci kolecko az po samovolne opakujici se restartovani... (vse samozrejme nereklamovatelne). Proste se mi zda, ze kdo s nim nemel problem je spis vyjimka... . Ja chci neco kvalitniho..nemam zajem posilat to furt do servisu, ba pak este za to platit...
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod pomec 24. 9. 2006 21:04

To je teda zaujimave u nas na Slovensku mame T10 aj s FM aj bez a je medzi nimi cca 200 stovky rozdiel.Na ceskych strankach som nasiel len T20 s radiom,co nieje tiez nazahodenie pristroj.
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod loleX 24. 9. 2006 21:25

Coze??? :shock: :shock: Vy tam mate t10 s FM radieM???? To si delas srandu! Jaktoze u vas ji mate? dej mi link na ten obchod , dke ju maju aj s FM pls
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod Charlie77 26. 9. 2006 07:27

LuKoCH píše:Zkus si oba někde vyzkoušet, to bude nejlepší. Myslím, že když v nějakým obchodě poprosíš, tak ti vyhoví, např. brněnskej Dattart v Avionu-tam maj E5 a možná i tu Sansu, nevim. /quote]
u nas v plzni v datartu v tesku maji urcite sansu... sam sem si ji zkousel, je to udelany jako maketa, a nalepena folie simuluji displej .. takk sem si projizdel tl. a zmacknu zapnout a ono se to zaplo tak sloupnu folii a zkousim si ho..kdybych sebou mel sluchatka, tak bych si ho i poslch, pisnicky tam sou!
Citroën C3 1.4i SX
Charlie77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T3SS 26. 9. 2006 12:14

když chceš video - Sansu
když chceš kvalitní zvuk, což je většinou u mp3 playeru důležité - E5 Cult
"640kB musí stačit každému" (c) Bill Gates
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod Charlie77 26. 9. 2006 12:23

no ale neda se rict ze by sansa hrala nekvalitne..
Citroën C3 1.4i SX
Charlie77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T3SS 26. 9. 2006 12:31

to jsem neřekl - řekl jsem že když hcce kval. zvuk tak ať vezme E5 :)
chtělo by to přímé porovnání, ale jsem viděl na netu není Sansa zrovna moc vychvalovaná z hlediska zvuku
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod Charlie77 26. 9. 2006 12:58

to ja jsem na netu slysel pravy opak! :D nekecam
Citroën C3 1.4i SX
Charlie77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 26. 9. 2006 13:40

T3SS: jedna pani povidala? slysel jsi nekdy Sansu?..Asi ne..Sansa hraje na svoji cenu fakt dobre..Nerikam ze je to kvalita jako emgeton,iriver,iaudio ale kdyz nejsi uplne zvukofil tak to nepoznas..
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Charlie77 26. 9. 2006 14:20

diky za zastani ;)
Citroën C3 1.4i SX
Charlie77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 26. 9. 2006 15:46

Tohle neni o zastani, ale o tom, ze proste Sansy hrajou pekne a nejaky mateni lidi o blbem zvuku neni na miste .. :)
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T3SS 26. 9. 2006 18:17

máš pravdu - tuhle sansu jsem neslyšel, ale slyšel jsem jinou. Zvuk se mi v porovnání s E5 zdál horší. Ale je pravda že je to relativní, záleží na ekvalizéru, sluchátkách, kvalitě mp3,... Já jen beru mp3 přehrávač jako věc která by měla kvalitně přehrávat mp3, ta sansa má stejně dost malý displej aby se na tom dalo sledovat video - můj názor ;)

2Charlie: klidně mi pošli link kde se píše že e5 je horší zvukově než sansa, když to píšeš
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod Charlie77 26. 9. 2006 18:33

ja nikdy nerekl ze e5 je horsi ;) ja jen rekl ze jsem na inzernetu videl, ze psaly ze snasa ma dobry zvuk , nepsal sem ze lepsi nez e5 ! nauc se cist.. tim ze jsem rekl "slysel jsem pravy opak" sem myslel jen k tomu ze sansa hraje spatne..
Citroën C3 1.4i SX
Charlie77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ConPower 26. 9. 2006 18:50

V téhle recenzi "jeden běžný Tomáš" píše, že zvuk je skvělý. :)
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Charlie77 26. 9. 2006 18:54

JO! to byla ta recenze ;) diky..
Citroën C3 1.4i SX
Charlie77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T3SS 26. 9. 2006 20:07

Podle recenze má zvukové podání "jedním slovem skvělé". Ale až po výměně sluchátek, takže už se nebudem dohadovat který má lepší zvuk - všechno je totiž o sluchátkách... Takže lolexi kup si ho a užívej si skvělého zvuku a videa - píšou to totiž v recenzi :)
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 26. 9. 2006 20:25

no když MP3 hraje špatné tak i sebelepší sluchátka nepomůžou. Testoval jsem Sencor s Porty pro nehrál špatně měl trochu horší basy. Z E5cult se linul příjemější zvuk
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loleX 26. 9. 2006 21:16

T3SS píše:. Takže lolexi kup si ho a užívej si skvělého zvuku a videa - píšou to totiž v recenzi :) /quote]

Kdyby si cetl co pisu, vedel by si, ze o e250 uz davno neuvazuju.
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 26. 9. 2006 23:01

lolex: tak jak to vlatne resis? na ktery mas zalusk ted?
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loleX 27. 9. 2006 15:45

No zatim koukam na slovensky e-shopy esli nemaj T10 s FM Tunerem a neposilaj do Cech :) Jinak totiz vazne nevim. No mam to az na Vanoce, takze casu este habadej, ale stejne... do te doby asi nic noveho, levneho apod. na trh neprijde. Takze zatim posloucham h16 a hledam nakou alternativu za T10 na netu no..zatim neuspesne :(
Driv jsme si myslel, ze kouknu na net tam bude neco jako: Nej mp3 do X tis. je tato, do Y tis. zase tahle... ale realita je vazne uplne jina. Najit nejaky pro mne "idealni" prehravac je nehorazne tezke... (a rekl bych, ze zadne premrstene pozadavky na nej nemam)
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 27. 9. 2006 21:15

loleX: určo se najde slovenskej e-shop, kterej to k nám zasílá
LuKoCH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 28. 9. 2006 10:31

hele ale ejsteli to mas k Vanocum tak bych to zacal resit tak v listopadu..urcite se jeste trh nejakym zpusobem zmeni zvlast pred vanocema
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod james11 29. 9. 2006 08:27

FaZZy píše:no když MP3 hraje špatné tak i sebelepší sluchátka nepomůžou. Testoval jsem Sencor s Porty pro nehrál špatně měl trochu horší basy. Z E5cult se linul příjemější zvuk
james11
Junior

Odeslat příspěvekod loleX 29. 9. 2006 10:06

tOplOaDer píše:hele ale ejsteli to mas k Vanocum tak bych to zacal resit tak v listopadu..urcite se jeste trh nejakym zpusobem zmeni zvlast pred vanocema

No ja bych rekl, ze se zadna radikalni zmena nestane..jako asi se hybnou ceny zase, ale nic v nic vetsiho neverim. Navic je dobry kdyz uz si to ujasnim ted, a potom uz jen podle aktualni situace poresim...
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod loleX 4. 10. 2006 18:26

Tak to tu zase trochu ozivim. Konecne jsem se dostal primo do osobniho styku se vsemi tremi prehravaci - E250, T10, E5 a musim rict, ze muj nazor se trochu zmenil.

T10 jsme videl nazivo uz driv-pekny design, maly displej, tloustik.
E5 jsem mel v ruce prvne. Musim rict, ze me zrovna moc neuchvatil. Vypada jako takova "nic moc krychlicka", coz jen podtrhlo me predesle dojmy a tak ji definitivne skrtam.

Zato E250 mi NAPROSTO ucarovala! Vypadala naprosto uzasne luxusne, navic ten kov zezadu je vazne sqely, jako by se nedal vubec poskrabat. Zepredu je to teprv neco, ten displej a rozmisteni tlacitek spolu s otocnym koleckem..krasa pohledet. Trochu jsem si s nim pohral a to otoc. kolecko se ovlada perfektne, sice svym vystoupnutim trochu "omezuje" okolo rozmistena tlacitka, ty se mackaji zprvu s mensimi obtizemi (clovek na to neni uplne zvykly), ale do toho se clovek casem dotane.

Co se tyce zaporu, ktere (pro mne) e250 mela, tak to vemu postupne.

1) FM Tuner: Tak to je jeden z hlavnich problemu, ktere mi zmizely. Bracha mi pujcil na tyden jeho e130, abych si vyzkousel jak casto bych to radio vubec pouzival (normalne ho mam=pouzivam jen prez vikend a to jen posloucham mp3). No a vysledek? Zapnul jsem ho pres tyden asi trikrat a pokazdy po chvili vypnul, pac jsem tam ty zpravy stejne nikdy nechytnul, kdyz jsme zrovna potreboval :). Vysledek-To radio se fakt neda poslouchat!

2)Akumulator: S tim bych se nakonec i smiril, protoze kdyz vidim jak je krasne tenky, a jak jsou ty na AA tlusti.., tak mu to proste prominu :)) Vydrz bateria vypada celkem dobre (20h) nacvic bych si pro jistotu poridil rovnou ten batery set. Abych mohl popr. po nakem tom case (rok a vic), kdyby se zhorsila vydrz, ten akumulator vymenit. Tot k tomuto.

3)specialni konektor, konektory nechranene: Mozna se to zda bejt prkotina, ale je to prakticky to JEDINY co me na tom prehravaci fakt vadi!! Nevim proc tam nemohli narvat mini usb s krytkou. A zakryt take slot a karty. Ale zase to neni nic radikalniho... takova drobnost no, ale nastve.

Tak to je zatim k memu vyzkumu/vyberu/vykecu vsechno.
//edit: Takze vy vysledku mi uz vadi jen ten konektor a slabsi vydrz.
Naposledy upravil loleX dne 6. 10. 2006 21:32, celkově upraveno 1
loleX
Junior

Odeslat příspěvekod ConPower 6. 10. 2006 15:05

Jo, někoho tu zajímalo rozlišení displeje e250-ky. - Sestře přišlo ABC, kde o něm právě psali, a prý má 176 × 220 pix. Chcete to někdo oskenovat?
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod loleX 6. 10. 2006 18:20

Já sám bych rád věděl co tam o něm píšou. Tak kdyby si byl tak hodný.. :)
loleX
Junior