MP3 přehrávače a životnost akumulátorů

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dENISM 12. 12. 2006 02:28

Nerad to říkám, ale všichni, co máte playery s "include" litiumiontovým akumulátorem ho můžete po roce a půl vyhodit, nebo nabíjet, nabíjet a nabíjet. V těchto mašinkách totiž nejde vyšeptaný akumulátor jen tak vyměnit. Lion sice nemá paměťový efekt jako NiCd nebo NiMH, ale kapacita časem klesá a s tím nic nenaděláte.

JakubL - oddělené OT z Pochlubte se jaký máte Mp3 přehrávač.
dENISM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Letadelko 12. 12. 2006 09:02

dENISM: Tak to jsme opravdu rádi žes nás upozornil :) ale nezapomeň že záleží taky na frekvenci užívání přehrávače. A navíc, pokud se nedá vyměnit svépomocí, můžeme výměnu svěřit firemnímu servisu, (pokud existuje 8) ). Jsem majitelem přehrávače na Ni-Mh AA baterie
Té lípy se nevzdám!
Letadelko
Junior

Odeslat příspěvekod Lolita 12. 12. 2006 09:35

Zas nemusime jak blbecci furt nekde cachrovat s baterka a staci nam to jen pichnout do usb a navic rok a pul je dost, stejne si kupuju prehravac na rok nejdyl.
Lolita
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dENISM 12. 12. 2006 10:21

Letadelko a Lolita: Sam jsem tento problemkdysi pri nakupu resil. Na dotaz prodavacu, zda je mozne akumulator po ztrate kapacity vymenit krcili odbornici rameny, ze asi ne. Coz je logicke, lithiove akumulatory mohou mit temer libovolny tvar a daji se pekne vytvarovat do volneho mista uvnitr prehravace - usetri se spousta mista, ale predstava, ze si koupim nejakou litiovku a nacpu ji do prehravace, je z 99% mimo. U Lion (LiPol) akumulatoru moc na frekvenci pouzivani nesejde. Akumulator zacina starnout v okamziku, kdy je vyroben. Probihaji tam nevratne chemicke zmeny. Nemam nic proti Lion akumulatorum, to bych byl spatne pochopen. Maji radu vyhod (kapacita, male rozmery) jen si myslim, ze pouzivat je takhle v prehravacich (bez moznosti vymeny) je bouda na zakazniky. Ja mam prehravac dva roky, nepocituju potrebu kupovat novy - 1GB mi bohate staci. Tocim v nem ctyri vysokokapacitni NiMh clanky, ktere narvu jednou za mesic do nabijecky a tuzkovou baterku koupis v pripade potreby kdykoliv kdekoliv. Usb port nemusi byt vzdy k dispozici.
dENISM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lolita 12. 12. 2006 11:42

Ale ja nerikam, ze bych to menil, ja rikam, ze rok pul na prehravac uplne staci. Pak si koupim novej lepsi s novym aku ....
Lolita
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Flasar 12. 12. 2006 14:09

treba dnes sem se ptal na info iriveru kolik stoji vymena akumulatoru a odpovedeli mi ze to jeste nikdy nemenily,ze presne nevi,ale +- 600-700kc :D
Flasar
Junior

Odeslat příspěvekod Letadelko 12. 12. 2006 14:36

1.Mluvil jsem o Servisu, ne o prodavačích.
2.Nechci žádný flame, sám používám, Ni-MH AA Baterie a vyhovuje mi to.
3.Li-Ion články snesou asi 300 až 500 nabíjecích cyklů, pak jejich kapacita poklesne a je s nimi konec. Chcete-li tedy takový článek udržet dlouho "fit", měl by být nabíjen pokud možno zřídka - což v praxi znamená vždy až po úplném vyprázdnění. I když jen chvilku dobíjíte skoro nabitý článek, počítá se to jako celý nabíjecí cyklus, o nějž jste právě svému zdroji energie zkrátili život. Lithiový akumulátor se však asi po dvou letech znehodnotí sám od sebe. Pak se jeho vnitřní odpor zdvojnásobí ať byl denně používán a dobíjen, nebo jen ležel ve skříni. klik :arrow:
4. Nevím jestli to je bouda nebo není, doba poctivého obchodu už je dávno pryč.
Naposledy upravil Letadelko dne 13. 12. 2006 09:44, celkově upraveno 1
Té lípy se nevzdám!
Letadelko
Junior

Odeslat příspěvekod Lolita 12. 12. 2006 14:53

co sem se dival tak tak je lepsi dobijet pri 80% a proste co nejvic procentech
Lolita
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 5. 1. 2007 10:09

tuzkovky sou nejlepsi ale to uz je historie
..mobily,pda,gps,mp4,prenosne dvd atd. pokud se jedna o kvalitni vyrobek s dobrym servisem tak baterie vymenit jde a vetsinou to neni moc drahe-je potreba se napred zeptat zdali jde baterie vymenit
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod Niky 5. 1. 2007 10:27

.Li-Ion články snesou asi 300 až 500 nabíjecích cyklů, pak jejich kapacita poklesne a je s nimi konec. Chcete-li tedy takový článek udržet dlouho "fit", měl by být nabíjen pokud možno zřídka - což v praxi znamená vždy až po úplném vyprázdnění. /quote]

No tyhle bludy snad neni ani potreba komentovat. LION aku nejrychleji a nejspolehliveji odpalite tak, ze jej budete nabijet vybity. LION byste meli nabijet vzdy, kdyz mate moznost, treba v polovine kapacity. Cyklu to ma samozrejme vice, neco mezi 500-1000, ale ono je to jedno, kdyz budete aku nabijet obden (coz urcite delatg nebudete), i pri blbych 350 cyklech vam vydrzi skoro dva roky.
Niky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nanosaurus 5. 1. 2007 11:43

Panzer.Dragon píše:..mobily,pda,gps,mp4,prenosne dvd atd. pokud se jedna o kvalitni vyrobek s dobrym servisem tak baterie vymenit jde a vetsinou to neni moc drahe-je potreba se napred zeptat zdali jde baterie vymenit

Přesně tak, to je jeden z důvodů proč si vybrat značku která má u nás zajištěný KVALITNÍ servis, tedy takový kde dokážou přístroj opravdu opravit včetně výměny náhradních dílů.
Nanosaurus
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 5. 1. 2007 11:45

Ono tez zalezi na cene ta vymeny. Kamos me rikal ze u jeho ipodu by stala 2000kc.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lospedros 6. 1. 2007 15:23

no nevim, lipol clanky po 100 cyklech maji 80-90 procent kapacity to neni zadny blud... tak si nedovedu predstavit jakou kapacitu budou mit po zminovanych 500 cyklech.....a lion na tom nejsou o moc lip
lospedros
Junior

Odeslat příspěvekod Wr41tH 6. 1. 2007 15:42

Mno takze moja skusenost s akumulatormi :

Kupil som new mp3 player, vyrobca udaval vydrz okolo 15 hodin, no n a polovicnej hlasitosti, takze moja realna bola okolo 10-12 ...
Nabijal som tak raz za dva dni, co som mp3 uplne vystavil v skole, v meste a tak ... Po case zacala rapidne klesat vydrz, musel som nabijat kazdy den a po ROKU pouzivania bola vydrz chabych 5 hodin ...

(mal som to stastie ze sa pokazil, siel som reklamovat a nestihli to, takze vyrobca mi vratil vsetky peniaze a siel som si kupi new :D )
Wr41tH
Junior

Odeslat příspěvekod mi5 6. 1. 2007 16:46

Aspon co vim tak u Li-pol článků dýl jak 2 roky nejde, vycházíme z jejich pricipu navržení
mi5
Junior

Další stránka