Majitelia EMGETON X3 CULT

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod certik 16. 12. 2006 16:37

Podla vsetkych starsich diskusii pozorujem, ze tento model je fakt dobry... Pospominali sa vsetky plusy a minusy, z coho som sa rozhodol, ze aj chcem byt hrdym majitelom tejto znacky. Len mam otazku....Ked mi v MP3 prehravaci hra skladba, je mozne listovat v playliste bez toho, aby mi prerusilo uz prehravanu skladbu? Alebo je to standartna funkcia MP3 prehravacov? Dakujem za odpovede!
certik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Legalize 16. 12. 2006 20:19

myslim ze u tohoto prehravace to lze... https://www.emgeton.com/support/phpBB2/index.php-emgetoňácké forum, tam také lze stahovat nový firmware...musíš se ale zaregistrovat abys mohl vidět všechny témata
Legalize
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod certik 16. 12. 2006 20:54

Vyskusam sa tam pozret. A dakujem. Inak pisal som Ti na ICQ. Tak ta sprava je odo mna.
certik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Legalize 16. 12. 2006 21:07

Jo vím, jenže měl sem zrovna menší problém s ICQ takže se mi to nepodařilo přečíst.... co si potřeboval?
Legalize
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rulda 16. 12. 2006 21:15

2certik - mám tento přehrávač a tohle samozřejmě umí. Dokonce (když vypneš animaci menu) tak je to velice svižné. Viděl jsem podobný přehrávač (tuším Sencor) a tam bylo pozorovatelné zpoždění při listování.
rulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod certik 16. 12. 2006 21:22

4 legalize: Chcel som s Tebou hodit rec ohladne toho, co mi uz poradil, este raz dakujem!

4 rulda: Vdaka, potesil som sa! Ako si s nim spokojny?
certik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 16. 12. 2006 23:01

X3 Cult je určitě super přehrávač. Je maličký, má kvalitní čip od Philipsu, v krabici je s ním hodně příslušenství. Avšak pro někoho už je nejvyšší kapacita 1 GB docela málo, navíc neumí OGGy. Pokavaď ale tyhle věci nepotřebuješ, tak není co řešit. :wink:

Jinak pokud o téhle recenzi nevíš, určitě si přečti:
Kód: Vybrat vše
http://www.mpx.cz/MP3-HARDWARE%5CEmgeton-X3-Cult-%96-maly-a-lehky-MP3-prehravac-pro-kazdeho-(podrobna-recenze).html
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod certik 16. 12. 2006 23:12

1 GB mi staci, som kazdy den aj pri PC, viem obnovovat. A OGG...neviem, ci mi bu chybat, ale kym vypocujem tych 70 GB MP3 co mam nastahovane a este stale nieco najdem a stiahnem, tak mam co robit. A chcel som aj radio, to suhlasi, myslim, ze budem spokojny...Po Jeziskovi dam vediet. :-B A vdaka za odkaz na recenziu...
certik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Legalize 16. 12. 2006 23:52

ty OGG mě štvou no...... skoušel jsem mptrojky převést do WMA ale kvalita byla znatelně horší i při různých variantách......a mám co delat abych do toho 1Gb narval co chci.......ale jinak si myslím že budu také spokojen.....o žádných větších negativech tohoto přehrávače sem neslyšel a ty drobné se většinou dají odstranit novou verzí firmware
Legalize
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rulda 17. 12. 2006 12:48

Spokojenost veliká. Pochvaly na internetu určitě nelžou, nějaké drobnosti by se ale našly. Několik postřehů, které v recenzích které jsem četl, nebyly (firmware 2.014):

- start přehrávače trvá cca 5 vteřin. Teď už vím že jsou i mnohem horší, ale poprvé mě to zaskočilo. Tlačítko pro zapnutí stačí držet stisknuté asi 2sec, pak už se zapne i bez držení. Asi ve 4. vteřině se zobrazí logo Emgeton (do tohoto okamžiku nejeví známky života) a za další vteřinu už s tebou komunikuje. Takže kdyby šlo vypnout to vynucené 2sec držení pro zapnutí (místo toho lze použít zámek tlačítek), bylo by to sqelé.
-spuštění přehrávání nové skladby (přechod na novou) trvá asi 2 vteřiny (částečně závisí na datovém toku). Mimo tyto dva body je přehrávač velmi rychlý.
- OLED displej je na slunci lépe čitelný než běžné barevné LCD displeje (mobily, fotoaparáty, notebooky), ale stejně si myslím, že v létě na přímém slunci budu muset stínit. Ale to ti potvrdím až v létě :)
- přehrávač vypadá docela robustně (hliníkové šasi). Navíc je lehký, takže nemám obavy, že by nesnesl občasný pád na zem (už se stalo - bez následků). Jediné, čemu příliš nevěřím, je kryt baterie. V otevřeném stavu nebudí dojem nezničitelnosti. V zavřeném je to OK.
- přiložená sluchátka nejsou nic moc, dokoupil jsem si Kossy.
-indikátor baterie je 4-dílný, ale rozhodně ne lineární. (zkoušeno na Ni-Mh 1000 mAh acu). První dílek zmizí až když je baterie víc než z poloviny vyčerpána. Když zmizí i druhý, tak už to nevydrží hrát ani hodinu.
- krytka na USB konektor se špatne otvírá (chce to trošku cviku a nebát se), ale alespoň se neotevře samovolně (v kapse)
- přenosy přes USB do přehrávače se pohybují kolem 2-3 MB/sec. Zhýčkán velmi rychlým USB flash diskem jsem čekal víc. Ale kamarádův Sencor dělá jen 900kB/sec, takže - jsou i horší.
- češtiny jsem se trochu bál, ale je opravdu bezproblémová.
-nejdřív jsem byl trošku zklamaný z ovládání (např pro mě zbytečná funkce A-B přehrávání), ale v nastavení jde chování do značné míry změnit (např.místo A-B nastavit o něco užitečnější skok zpět. Doporučuji také nastavit procházení složek na krátké stisknutí joysticku (defaultně musíš podržet)

Závěr: rozhodně koupě nelituju.

//edit: ještě jednu recenzi:
http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=2826234
rulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Legalize 17. 12. 2006 13:22

diky moc za postřehy a recenzi..... :D
Legalize
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flasar 17. 12. 2006 14:33

vyborne postrehy,diky
Flasar
Junior

Odeslat příspěvekod Legalize 17. 12. 2006 14:58

rulda: eště jsem se chtěl zeptat jakou verzi firmware si mel nahranou v prehravaci kdyz si ho koupi? a pak by me zajimalo jestli upgrade firmwaru probíhá bez problému atak...jestli si to teda už dělal
Legalize
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rulda 17. 12. 2006 15:12

Jestli si dobře pamatuji, tak tam byla verze FW 2.012
Protože jsem si byl vědom, že spousta uživatelů měla s přehráváním FW problémy, tak jsem si pečlivě přečetl návod pro flashování a postupoval přísně podle návodu. Bez přemýšlení dodržoval všechny kroky, i když se mi nezdály nezbytné (např. nejprve na verzi 2.013 a až pak na 2.014, i předepsaný formát ve Windows jsem udělal atd.) S dodržením tohoto postupu se žádné problémy nevyskytly a vše proběhlo na jedničku.
Ale myslím, že není třeba se toho bát. Pomocí dodávané utility jde speciálním postupem (popsaným v dokumentaci k utilitě) reflashnout i přehrávač po nepovedeném flashi, i když player nejeví známky života. (v recovery modu)

//edit: pokud chceš zachovat písničky v přehrávači (popř. soubor FM.ini) , tak si je nejprve zkopíruj do PC :)
rulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Legalize 17. 12. 2006 15:53

no ja sem si uz nahravani noveho FW pečlivě nastudoval.....
....už sem aji potajnu vytáhl přehrávač ze skříně (dostanu jej až pod stromeček:D) a zkoušel ho, je tam FW 2.013 a hraje fakt skvěle poslouchal jsem jen kousek té písničky která už je v přehrávači a na přiložených sluchátkách, ale i tak mě zvuk překvapil :D
Legalize
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků