Upgrade firmwaru a záruka

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pomec 26. 12. 2006 22:33

Ahojte,

mam mp3 player Creative ZEN V PLUS a chcel by som si upgradnut firmware, ale neviem, ci by som nahodou potom nan nestratil zaruku. Neviete niekto ako to je s tou zarukou ak sa upgradne firmware?

Dakujem za odpovede
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 26. 12. 2006 22:38

Mno je dost mozne ze tim o tu zaruku prijdes. Protoze budes provadet neodborny zasah do pristroje.
A navic jestli ti vse funguje tak je snad zbytecne ten firmware upgradovat.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Junior

Odeslat příspěvekod iwigirl 26. 12. 2006 22:39

pokud upgrade provede autoriz.servis nebo pokud je možno firmware stáhnout z ofic.stránek a upgradovat sám, o záruku nepřijdeš.
iwigirl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pomec 26. 12. 2006 22:44

Upgrade ide stiahnut zo stranok Creativu a mozem si ho aj sam upgradnut, len som tam nikde nenasiel, ci prijdem o zaruku alebo nie. Lebo by som nechcel prist o zaruku, kedze to nieje zrovna najlacnejsia vecicka.
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod Letadelko 27. 12. 2006 08:27

Pokud výrobce nabízí novější verzi firmwaru na oficiálních stránkách, o záruku by jsi přijít neměl...
Tady je jeden dotaz ze sdružení obrany spotřebitelů:
******************************************
Dobrý den, koupil jsem si MP3 přehrávač. U přehrávače chyběl vytištěný manuál, bylo pouze přiloženo CD, na kterém bylo napsáno aplikace a driver. Vlivem chyb, které MP3 vykazoval provozem, jsem požádal dovozce(servisní středisko) o nový firmware. Oni mi ho po domluvě poslali. Při přepalování firmwaru do přístroje došlo k chybě a přístroj je nefunkční. Servisní organizace mě vynadala, že nemám právo na tuto operaci a že to přísluší pouze servisní organizaci a že na to specielně upozorňují v mauálu. Jenže manuál u toho není. Mám nárok na vrácení peněz nebo vydání nového přístroje, když jsem neprovedl nic, co by bylo v rozporu s normálním užíváním přístroje?Z mého pohledu se jedná o vadný přístroj.
Odpověď:
Problematiku v případě vzniku škody v případě chybějícího návodu nebo jeho části upravuje § 617 občanského zákoníku, který stanoví, že je-li třeba, aby při užívání věci byla zachována zvláštní pravidla, zejména řídí-li se užívání návodem nebo je upraveno technickou normou, je prodávající povinen kupujícího s nimi seznámit, ledaže jde o pravidla obecně známá. Nesplní-li prodávající tuto povinnost, je povinen nahradit kupujícímu škodu z toho vzniklou.
Škodu, která vám na přehrávači vznikla, požadujte po prodejci.
Té lípy se nevzdám!
Letadelko
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků