Koupil jsem ho - Zen Vision M: 60 GB #1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ananta 11. 1. 2007 16:45

Tak jsem ho koupil, zde první poznatky, které snad pomohou při rozhodování, hlavně vzhledem k iPodu.

-překvapení z toušťky, takového cvalíka jsem nečekal, zvláště v porovnání iPoda, rozdíl je (subjektivně) snad dvojnásobný
-display excelentní, papírově o něco lepší než u iPoda, pozorovatelné zřejmě jen při přímém srovnání, jinak prakticky stejný
-ovládací tlačítka hlasitě cvakají, velice se upatlávají, zde má iPod navrch
-ovládací tlačítka u touchpadu jsou dost titěrná, resp. úzká, moc jsem si na ně zatím nezvykl
-touchpad samotný, jakožto průvodní znak Visionu je obdoba kolečka u iPodu, líbí se mi, že u Visionu funguje i na tapnutí (hlavně podtvrzování volby) uprostřed, to mi u iPod kolečka chybělo a instinktivně tapal a nic, v ergonomii má ale navrch opět iPod, genialita tohoto ovládání je prostě k nepřekonání
-display je od výroby polepen statickou fólií pod tlakem, předpokládám, že jeho škrabatelnost bude podobná jako u iPodu 5G
Toť prozatím mé dojmy ze Zena, v podstatě se jedná o lacinější kopii iPoda (schyzofrenie výrobce jasně naznačuje kombinace bílá/černá), bílá sluchátka vše jen podtrhávají.
Je mi jasné, že za bezmála o 4 000 tisíce méně nemohu dostat kvalitu iPoda (z pohledu fyzického!), čili jsem i očekával nižší kvalitu, odstup od iPoda je však větší, než jsem čekal. V tomto směru Zen jednoznačně prohrává.
Věřím ale, že po nakrmení duševní stravou Zen získá body z5.
ananta

Odeslat příspěvekod 911 13. 1. 2007 00:10

no nevim, jestli jsi pochopil spravne jeho cile. to nema byt levnejsi kopie ipodu. a v testech ani tak nedopadla...
Never a frown with golden brown
911
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků