Koupil jsem ho - Zen Vision M: 60 GB #2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ananta 14. 1. 2007 16:11

Koupí kouzelné krabičky bohužel investice zdaleka nekončí.....
V krabici je doslova prd, návod jak zapojit, CD s neaktuálním SW, zoufalé "pouzdro", USB/USB Host kabel s redukcí, zde si s iPodem nemají co vyčítat.

-sluchátka, nevím jak orig. hrají, putovaly okamžitě do šuplíku a byly nahrazeny prověřenými a zcela jistě kvalitnějšímí Koss The Plug, obdobně jako u iPodu
-pouzdro, pytlíček, která byl přibalen je jen proti poškrábání, samotné užívání přistroje nijak nečiní pohodlnějším ani hlavně bezpečnějším, nutná investice do pouzdra, jako u iPodu
-data, klasický kabel, ihned po 1 hodině manipulace bylo rozhodnuto, že kolébka je nutností, jsem zvyklý z Tréa 650 na komfort kolébky, zde tomu nebude jinak, využívám Creative Promo akce a kolébka mi bude z němec zaslán zdarma. iPod kolébka také nutno dokoupit
-energie, z krabice defakto neexistuje, AC/CL je potřeba dokoupit, stejně iPod
-ovládání, v terénu bude rozhodně nežádoucí vytahovat poměrně náchylnou krabičku, jak z hlediska počasí, tak komfortu a bezpečnosti, nutná investice do dálk. ovladače, stejně iPod
-video, taktéž nutno dokoupit AV kabel, iPod stejně

Jak je vidět, ani zde prozatim Zen nijak nedrtí iPod (oblíbené fráze "Trůn se otřas, Kladivo na iPody,...." atd. se opět nenaplnily, Creative získává nižší cenou, ale zcela ztrácí dostupností, kde je potřeba nákup přímo od Creative eShopu z Irska, iPod přísl. zvláště v Práglu lze koupit doslova za každým rohem. V tomto směru Creative tedy spíše prohrává, ikdyž nikoli tak výrazně jako u zpracování.
ananta

Odeslat příspěvekod Lukyman 14. 1. 2007 18:06

Mám 30Gb zen, a zajímalo by mě o jaký Promo akci mluvíš ??? Díky
Lukyman
Junior

Odeslat příspěvekod 911 14. 1. 2007 19:26

podpora pro Zen - http://www.pixmania.cz
911
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ananta 14. 1. 2007 22:20

Lukyman píše:Mám 30Gb zen, a zajímalo by mě o jaký Promo akci mluvíš ??? Díky?/quote]

Normálně bych ti to hodil do SZ, ale toto by ještě pár dní mohlo zajímat i ostatní:
http://www.promo-creative.eu/
ananta

Odeslat příspěvekod thoosah 16. 1. 2007 20:28

pochopil jsem spravne, ze tu kolebku vam poslou zdarma, kdyz mate doma zen vision m?
(¯`·.(¯`·.(¯`·.thoosah.·´¯).·´¯).·´¯)
thoosah
Junior

Odeslat příspěvekod thoosah 16. 1. 2007 20:31

hm, tak jsem si precetl podminky.. kopcit to a posilat to dopisem se mi nechce.. navic, jaka bude cena postovneho? uz jste si to nekdo objednal, popripade vyplati se to? kolebka by se mi celkem hodila, to ne, ze ne :)
thoosah
Junior

Odeslat příspěvekod ananta 16. 1. 2007 22:38

No tak poštovné obálky nevím, posílal jsem to hromadně z práce, ale to budou nějaké desetikoruny. Poštovné do Čech předpokládám platit nebudu. Jinak je to podmíněno koupí přehrávače do 15.01.2007, čili pro nové majitele již pasé.
ananta

Odeslat příspěvekod thoosah 17. 1. 2007 16:36

Jo, ja to kupoval v prosinci, ale to uz tam asi nedojde vcas :(
thoosah
Junior

Odeslat příspěvekod Emppu 29. 1. 2007 23:20

Lukyman píše:Mám 30Gb zen, a zajímalo by mě o jaký Promo akci mluvíš ??? Díky?/quote]

zdar,.mám taky 30gb zen ale nemám k nemu napajecí adapter, nevis kde se dá sehnat, či kolik má ameper,.že bych seznal naco alternativního. Nevim kdy se tu zas ukažu,tak mi to dystak posli na mail. dik
Emppu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michael99 30. 3. 2007 08:53

Ahoj všem, můžu se prosím zeptat, jak je to se zvukem crativu zen vision M? Je to opravdu takovej rozdíl oproti ipodu....je ipod o tolik lepší? Děkuju
michael99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matoduri 30. 3. 2007 16:32

iPod je podla mojho nazoru (a podla nazoru http://www.anythingbutipod.com + par dalsich stranok zaoberajucich sa MP3 prehravacmi :) ) iba predrazeny MP3 prehravac ktory ma priemerny (az podpriemerny) zvuk ale zaujme premakanym ovladanim. Pokial sa rozhodujes medzi Zen Vision M a iPodom, radim ti jednoznacne kupit Zen Vision M. Je to jeden z najlepsich prehravacov v danej kategorii.

A este k tomu prislusenstvu.....vsetko prislusenstvo sa da v pohode zohnat na http://www.pixmania.sk popripade http://www.pixmania.cz Ceny su celkom primerane.... :)
matoduri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ananta 2. 4. 2007 10:52

Tak k iPodu se dá koupit přísl. na rohu na Andělu, dole na Václaváku, naproti Kotvě, ve Floře, atd., co je dostupnější? (v Praze a okolí).
"www.anythingbutipod.com" již z znávu je jasné, že to nebude objektivní stránka, lepší referenci nemáš?
Kvalita zvuku - toto stojí a padá na sluchátkách, dále je důležitá kvalita vstupu (ona skladba) a samozřejmě vlastního přehrávače. Kvalita přehrávače je očividně dostatečná, jinak by to lidi nekupovali, fajnšmekři s bezestrátovými kodeky a netopířími uši (v metru, heh) mají na výber z iAudia, iRivera. Creative rozhodně nepatří do této skupiny.
Zen Vision M v dané skupině, ona ta skupina je dost úzká, defakto nějaký ten "noname" a Createive a ano, je v této skupině nejlěpší.
-iAudio, iRiver - hitech
-iPod, Sony - image
-noname, Creative - spotřebka
Lehké nastínění trhu, můj pohled.
ananta

Odeslat příspěvekod matoduri 2. 4. 2007 12:00

hej klidek....ja som nechcel ziadny flame tak sa nemusis rozculovat. co sa tyka tej stranky co som dal, navstevuju ju aj taki ludia, co su fajnsmekri na zvuk. Jeden chlapik co osobne pouziva iAudio X5L (spicka v zvukovej kvalite) oznacil Zen Vision M ako prehravac s velmi dobrym zvukom. Cnet, ktory robil testy kvality zvukovych prehravacov (mimochodom nezalezi len od sluchadiel ale aj od kvality zvukoveho vystupu) ocenila ako prvy prehravac Sony NW-HD5 (aj ked ma dost blby softver-SonicStage), druhy iAudio X5l, na tretom iRiver H320 a na stvrtom mieste bol prehravac od creative (zen touch, ktoreho nastupcom je zen vision M) a na poslednom mieste bol iPod. Ale ja ti tvoj nazor neberiem...ako som uz povedal nechcem ziadny flame a toto je moj nazor... :) a ta stranka sa vola anythingbutipod preto, lebo vsetci zvukovi fajnsmekri iPody neznasaju :D a mimochodom, absolutne suhlasim ze iRiver a iAudio su "da best"
matoduri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ananta 2. 4. 2007 14:28

Však já se nečílím :)
BTW: teď včera jsem zahlédl X5L v bazaru na Národní za 5.500,-, nevypadal vůbec jetě, super kup. Škoda, že mám Zena, docela jsem zalitoval.
Otázka je, jak to testovali, jesti s přiloženými sluchátky, nebo s nějakými referenčními. Navíc, určitě netestovali v ruchu ulice, ale v klidné místnosti, kde cvičené ucho bude schopno postřehnout rozdíl v podání, čímž se dle méého vracíme na začátek, že v "reálném životě" prostě nejvíc záleží na sluchátkách.
ananta

Odeslat příspěvekod matoduri 2. 4. 2007 16:34

skusali na sluchadlach Grado s MP3 bitratu 320 a myslim ze jedna z testovanych pesniciek bola dajaka symfonia od beethowena :) lol a to iAudio za 5500... ja sa chystam po letnej brigade kupit ZVM, bo co som ho pouzival u kamosa tak sa mi pacil.....ale take iAudio X5L.....:) skoda ze ma trosku horsi video playback :)
BTW: este som nepocul lepsi zvuk ako na mojom discmane iRiver imp 400 + Koss Porta Pro :D
matoduri
Kolemjdoucí