Reklamace přehrávače - řešení výměnou za jiný model

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wojta 19. 3. 2007 10:07

Reklamoval jsem několikrát MP3 přehrávač. Reklamace byla řešena vždy výměnou.
1xodešel celý, 2x Odešel konektor u sluchátek, čili nárok na vrácení peněz jsem stále neměl.

Teď byla vyřešena 3. reklamace, tím způsobem, že mi napsali "Vada odstranitelná, z ekonomických důvodů řešeno výměnou". Výměna je za nový model s podobnými vlastnostmi (nepatrně lepšími). I když jeho současná tržní cena je nejméně o 200Kč nižší než původní cena přehrávače (něco okolo 1100Kč).

Ještě jsem to nepřevzal, co myslíte, jaké mám možnosti? Měli by mi dát na to aspoň novou záruku (nebo jí nějak prodloužit)? Protože z původní mi zbývá už jen několik měsíců.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 19. 3. 2007 10:26

Tady jsem našel
§ 627 40/1964 Sb. Oz:
(2) Dojde-li k výměně, začne běžet záruční doba znovu od převzetí nové věci. Totéž platí, dojde-li k výměně součástky, na kterou byla poskytnuta záruka.
/quote]

Takže předpokládám, že po nich můžu chtít novou záruku, což jsem zapomněl chtít, při předchozích reklamacích...

Mají to i v reklamačním řádu, takže určitě jo.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Osyris 19. 3. 2007 10:35

wojta píše:Tady jsem našel
§ 627 40/1964 Sb. Oz:
:quote]
(2) Dojde-li k výměně, začne běžet záruční doba znovu od převzetí nové věci. Totéž platí, dojde-li k výměně součástky, na kterou byla poskytnuta záruka.
/quote]
Takže předpokládám, že po nich můžu chtít novou záruku, což jsem zapomněl chtít, při předchozích reklamacích...

Mají to i v reklamačním řádu, takže určitě jo.
Osyris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 19. 3. 2007 10:51

POkud ti to vymeni za novy kus tak ti bezi znova dva roky.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 19. 3. 2007 10:53

Pokud to není řešeno výměnou. Pokud je, tak platí nová záruka.

V rekl. řádu to mají napsáno přesněji (převzato z czc.cz):
Délka záruky v měsících je uvedena na záručním a dodacím listu. Není-li na dodacím listu v souladu se zákonem vyznačena u položky zboží záruční doba v jiné délce, poskytuje společnost na zboží záruku 24 měsíců. Záruční doba počíná běžet dnem převzetí zboží. Záruční doba se prodlužuje o dobu, po kterou byl výrobek v záruční opravě. bb]V případě výměny zboží počíná běžet nová záruční doba okamžikem převzetí nového zboží.z/b]


To je jasný důkaz toho, jak příšerně nepřehledně jsou napsané zákony.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků