Vzorkovací frekvence u Mp3

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sigil 16. 4. 2007 18:11

Ahoj, chci se zeptat, zda je u "mono Mp3" nutná, či důležitá vzorkovací frekvence "44 100", nebo zda stačí poloviční. vycházím z formátu WMA, kde u mono souboru je vz. frekvence cca o třetinu nižší. Druhý dotaz-je možné, aby komprese WMA byla náročnější na dekódování v přehrávači a vybíjela tak rychleji baterie? Asi "lamí" dotazy, ale dost mi pomůžou odpovědi. Dík.
Sigil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 16. 4. 2007 18:47

a) 44 kHz je nutny at uz je to stereo nebo mono.
b) mozny to je, zalezi na tom, jak je ten prehravac delany. U jinyho to muze byt naopak.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans.Wolfenstein 16. 4. 2007 19:05

WMA určitě nevybíjí baterie více jak MP3, je to také dosti závislé na datovém toku.
PC: Intel Xeon E3-1230, 16GB DDR3, Asus P8B WS, GF 460 GTX OC, Seasonic S12 II 520W, Chieftec LBX-02B-B-B, EIZO EV2455
Hans.Wolfenstein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sigil 16. 4. 2007 22:39

Díky vám oběma. Asi zůstanu u Mp3, WMA mi ani po týdnu nesedí, je to moc malé:-) Pro vysvětlení-po úrazu "slyším mono",takže do flash přehrávače převádím na mono a trochu jsem znejistěl při nastavování konvertoru...
Sigil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcat5 16. 4. 2007 23:03

Nejkvalitnější redukovaný formát je OGG,zkus to v něm.
MP 3 je bohužel jen nejpopulárnější,ne nejkvalitnější.
tomcat5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sigil 17. 4. 2007 19:54

tomcat5 píše:Nejkvalitnější redukovaný formát je OGG,zkus to v něm.
MP 3 je bohužel jen nejpopulárnější,ne nejkvalitnější.v/quote]

Dík za snahu, ale zde jde o to "nacpat" co nejvíce do flashky ve výše zmíněných podmínek, pří jízdě kolmo (jakože na kole, nikoliv proti :-) ) na kvalitě zase až tak nesejde. K tomu všemu můj Cult .ogg bohužel neovládá...
Sigil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 17. 4. 2007 20:05

tomcat5 píše:Nejkvalitnější redukovaný formát je OGG,zkus to v něm.
MP 3 je bohužel jen nejpopulárnější,ne nejkvalitnější.v/quote]

Bohužel - nejkvalitnější redukované formáty jsou loseless formáty, např. Flac, atp. :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 17. 4. 2007 20:10

Flac se nedá v podstatě označit za redukovaný formát. Jedině pokud nebereš jako původní záznam audio-cd, ale studiovou nahrávku.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků