Pomozte mi identifikovat MP3 přehrávač

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 14. 5. 2007 20:43

Pomozte mi identifikovat tento MP3 přehrávač, resp. jeho původce/výrobce/prodejní značku:
Obrázek Obrázek
Jedná se o reklamní kus cigaretové značky Pall Mall, na zadní straně je na krytu baterie logo. Napájení je 1xAAA, má to 1GB flash, monochromatický LCD grafický displej, umí to MP3/WMA, podporuje ID3, dokáže to zobrazovat lyrics a funguje to i jako záznamník. V manuálu (je česky) je popsána i funkce rádia, ta ovšem v menu zařízení chybí.
Výrobce by mě zajímal kvůli upgrade firmware, jehož možnost je v manuálu zmíněna, přičemž jsem zvědavý, zda by bylo možné aktivovat rádio, pokud je v zařízení obsaženo.
Za tipy či případná vodítka předem děkuji. :)
EDIT: Podle rychlosti přenosu dat to má USB 1.1... Nu což. :mrgreen:
ron.jeremy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 14. 5. 2007 22:03

Není to rádio je přídavné ve sluchátkách? Vypadá to jako imitace nějakého levného přehrávače, podobá se to Aceru MP-110. Nejspíše budou asi oba založené na nějakém stejném obvodu.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 14. 5. 2007 22:26

Rádio ve sluchátkách myslím není, ten stříbrný disk neslouží k ničemu jinému, než že je v něm odpínacím mechanismem ukotvená šňůrka, co drží přehrávač, je dutý... A v manuálu popisují volbu rádio v menu na displeji, je tam vyobrazená stupnice, na které lze rádio ladit. :) Nicméně přehrávač tuto volbu v menu nemá (oproti manuálu je tam prostě méně položek).
Je to podobné spoustě laciných přehrávačů, on to laciný přehrávač bude, i zpracování je takové "vrzavé". :mrgreen: Ale kde najít ten flash, to je mi záhadou. :( Nahrnout do toho flash z nějakého jiného si netroufám, a to jsem dost otrlý "flasher". :lol:
ron.jeremy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 15. 5. 2007 09:05

Tak jsem zřejmě našel stránky, které se tímto typem přehrávače zaobírají - jedná se o nějaký chipset, který dokola používají výrobci takovýchto laciných přehrávačů:

http://www.s1mp3.org/en/

Jen pro zajímavost - obvod obsahuje krom jiného procesor s instrukční sadou kompatibilní se Z80. Pamětníci zamáčknou slzu v oku. :wink:

Jestli to má rádio, zjistím dnes rozebráním :mrgreen: - měl by být přítomen philipsácký čip.

EDIT: typo
Naposledy upravil ron.jeremy dne 15. 5. 2007 15:13, celkově upraveno 1
ron.jeremy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kerikus 15. 5. 2007 13:28

Na té fotce vipadá hezky :) Dřív jsem měl podobný v černé barvě od firmy Canyon.
Srovnával si ho s jinýma přehrávačema? Jak to vůbec hraje?
Kerikus
Junior

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 15. 5. 2007 15:13

Nesrovnával, jiný mp3 přehrávač nemám a nezajímal jsem se, když přehrávat mp3 umí smartphone i komunikátor. K tomuhle jsem přišel náhodou.
Na dodávaná sluchátka to nehraje nic moc, ale spíš bych větší podíl viny viděl na straně sluchátek. Zkusím to k večeru připojit na "velké" audio i jiná sluchátka.
ron.jeremy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod machis 15. 5. 2007 17:51

machis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 15. 5. 2007 22:14

Machis: Díky, asi je to vážně on. I když na obrázku je na displeji vidět jiné rozhraní, než má ten "můj" přehrávač.
Našel jsem aukci, kde se přesně tentýž prodává. Odpovídá příslušenství i krabička.
ron.jeremy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxum 17. 5. 2007 21:43

Našel si už někde ten firmware? Mám ho taky, a docela by některé funkce potřeboval. V tom manuálu tě navnadí a pak nic :) Kdyby si měl nějaké info tak se tu poděl. Taky zkusím hledat... :)
maxum
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků