Cowon iAudio D2 vs. Doonio Gamster

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod speedy27 24. 5. 2007 22:36

Chtěl bych vás požádat o váš názor, kterým byste mohli možná nejenom mně usnadnit rozhodování při výběru kvalitního PMP přehrávače.Jak už jsem uvedl v tématu, řeším dilema, který z těchto dvou skvělých přístrojů je lepší.Oba se pohybují ve vyšších cenových relacích, takže bych nerad udělal chybu.Z toho, co jsem si o nich přečetl, jsem usoudil, že jsou reprodukcí zvuku na velmi vysoké úrovni a dá se říci, že v podstatě srovnatelné(možná mě ale přesvědčíte o opaku :D ).Jedním z nejdůležitějších aspektů se tak pro mě při výběru stává to, jak přehrávají videa a zde asi tápu úplně nejvíc.Vím, že Gamster má o trochu větší displej a videa přehrává rychlostí „pouhých“ 25 FPS/s.D2 má displej sice menší, ale zase by měl být v tomto směru svižnější – 30 FPS/s.Byl bych však hrozně moc rád, kdybyste mi sem přihodili vaše osobní zkušenosti :wink: .Hodně podstatná je pro mě samozřejmě plynulost videa(třeba i to, který z nich si lépe poradí s akčními scénami), ale také 100% synchronizace videa a zvuku, protože sledovat např. 2 hodiny film se zpožděným zvukem by asi bylo spíše utrpením :( .Určitě mě také zajímá, zda se někomu z vás podařilo podobné problémy stoprocentně vychytat u Gamstera a najít nějaký osvědčený postup na to, kterak do něj dostat plynulá a ideálně synchronizovaná videa.Vím totiž, že se to tu v jednom z témat řešilo, ale už bohužel nevím, zda se podařilo najít zdárné řešení.Jinak o D2 jsem toho v tomto směru mnoho nezjistil, snad jen že se ke konverzi videí používá program JetAudio.Určitě by mě tedy také zajímalo, zda je i video v D2 podle vašich představ a jak třeba vypadají na tomto přehrávači celovečerní filmy(opět plynulost a synchronizace videa a zvuku).Ale PMP samozřejmě nejsou jen o videu, ale i o ostatních funkcích.Gamster je v tomto směru rozhodně velmi na výši, ale je fakt, že foťáček nebo např. hry jsou pro mě samozřejmě spíše bonus, který není na škodu.Velké plus pro Gamstera je alespoň z mého pohledu externí reproduktor.D2 na mě zase působí jako by měl funkcí méně, ale za to alespoň podle recenzí dotažených na maximum, na druhou stranu je zase zhruba o 1000 Kč dražší než Gamster.Trochu mě v případě D2 také znejistila informace, která se tu šířila o jeho vestavěném akumulátoru, který prý po ukončení životnosti nelze vyměnit a člověk by tak přišel o celý přehrávač(mám dojem, že to bylo zmíněno v souvislosti s nevypnutelným nabíjením D2 přes USB, které se na životnosti negativně podepisuje).Proto se chci zeptat, zda o tom něco nevíte nebo zda jste neměli podobnou zkušenost.Vybrat jeden z nich je hodně těžká věc a pevně věřím, že mi svými argumenty při výběru pomůžete.Za vaše rady předem mockrát díky :) .
speedy27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 27. 5. 2007 16:45

sakra.. takovou peknou dlouhou odpoved a cely sem si to smazal..
tak jen strucne video best-dost se resilo ale ted je bez problemu prisli sme na to :-)
25snimku/sec je hodne slusnej standart.. vetsina ripu na netu,takze rychlost bez rozdilu
nejaky filmy maj i min treba nejaka verze doby ledovy2,prison break-23,97 tak si udelej predstavu jakejch je 25snimku kdyz se normalne vysila i 23,97 jestli mi rozumis.. :-)
a zrovna nedavno sem byl v prirode a chtel sem si neco vyfotit a hned jak me napadlo ze nemam fotak tak me taky napadlo ze mam gamstera
gamstera sem videl prodavat uz fakt hodne levne asi za 4000Kc a to je v podstate nic koupis za 500Kc 2gb kartu a nic neresis..
me stal komplet asi 7000Kc,pravda ze ted uz vubec nesleduju tyhle hracky,docela by me zajimao jestli uz konecne vysel nejakej lepsi prehravac nez je gamster..? asi furt nic
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Junior