[recenze] Cowon D2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 6. 3. 2008 17:29

Treba na technet.cz si ho radne pochvalili. Tady na Avmania.cz takzez.
Mel jsem moznost ho jednou zkusit. Ale jen na takovych 10 min.
Menu je az sproste podobne D2. Ovladaci prvky a zpusob pohybu v menu take. To pro mne nebyl problem. Ale bud byl displej nejak spatne nastaveny, proste to litalo kam chtelo, zkratkova tlacikta me porad zbytecne hazela do poznamkoveho bloku. Fakt hruza. Byl jsem tak nastvany az jsem toho nechal. Poslechnout jsem nemel moznost, s odvolanim na recenze lze rici, ze je velice dobry.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nordblanc 6. 3. 2008 19:29

suhlasim, aj ja mam takuto skusenost s tym displejom. Ked som si vyberal prehravac chcel som M7 (este som D2-ku velmi nepoznal :mrgreen: ) zasiel som do obchodu a vyskusal ovladanie. Problem bol v tom ze mi to zareagovalo az po poriadnom stisnuti inak nic. Neskor som sa dozvedel ze dispej si treba na zaciatku nakalibrovat podla toho komu co vyhovuje. Bohuzial zvuk som nemal moznost vyskusat lebo tam neboli ziadne tracky, ale ako bolo spomenute podla recenzii je hodnoteny velmi slusne.
No a ci je to "nepodarena" kopia, to si netrufam povedat, myslim ze je adekvatny svojej cene, ale obrovsky nedostatok vidim v absencii slotu na karty, co by mna odradilo hned. :idea:
PC: GB 790X-UD4, Amd Phenom II X3 710, Sapphire 4830 512 Mb HDMI, 2x2 GB Patriot VIPER, Seasonic 500W, WD6401AALS + WD 2000JB, DVDRW Samsung SH-S223Q LS, Case: Thermaltake M9 BWS, Acer P221w DVI, AC AF 12025PWM
nordblanc
Junior

Odeslat příspěvekod FredieK 6. 3. 2008 23:45

Mno slot na karty je opravdu dobra vec. Asi si to budu muset nejdriv zajit nekam vyzkouset :( To slozite si vybrat :P
FredieK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod balik123 10. 3. 2008 23:54

Zdravim, tak taky uvazhuji nad koupi tohoto suproveho prehravace. Chtel bych se zeptat na par veci nez jej koupim. Snad nekdo poradi.
Mel jsem HDD prehravac iRiver H320 coz byla spicka. Nikdy jsem si na ne nej nemohl stezovat. Az ke konci kdy me fakt zacala vadit velikost a vaha.

1. Bude D2 hrat na podobne urovni jako iRiver? Porad je to spicka ze?

2. Dost pouzivam stromovou strukturu. Jelikoz moje id3tagy nejsou nic moc. Je dobre a rychle pristupna?

3. Nejak si nedovedu predstavit ten vystupni vykon. Bude hlasitost stacit na poslouchani v autobuse atd? Mam ted W810i a tam jsem nekdy na max a vic to nejde.

4. Prosel jsem vsechny diskuze ale radsi se zeptam ma cenu cekat na neco jineho nebo je nejaky zhavy konkurent D2?

Docela se bojim ho nosit jen tak v kapse kvuli tomu display, ale snad neco prezije no. Moc dekuji vsem za super vlakno o D2 a za recenzi. Fakt moc pomohla.
PC: Intel, NVIDIA, WD (viz profil)
Notebook: Samsung ATIV Book 9 Plus
Mobil: Samsung Galaxy Note 3
Foto: Nikon 5100 + 18-105 VR + SB-700
balik123
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 11. 3. 2008 00:12

z toho výkonu neměj strach je velkej při maximální hlasitosti hrozí vážné poškození sluchu a proto bych neměl strach že by to nepřežvalo celý autobus.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nordblanc 11. 3. 2008 00:19

1. k stromovej strukture sa dostanes dvoma kliknutiami, je to rychle...
2. udavany vyst. vykon je 2x37 mW, co staci aj v hlucnom prostredi, vela zavisi aj od pouzitych sluchadiel
3. a cakat na nieco lepsie.... to by som neriesil, tak by si mohol cakat naveky, v oblasti mp3 su novinky stale, ale s nastupcom D2 to este asi chvilku potrva.....
4. no a display... je na nom ochranna folia, ktora ho chrani proti skrabancom
PC: GB 790X-UD4, Amd Phenom II X3 710, Sapphire 4830 512 Mb HDMI, 2x2 GB Patriot VIPER, Seasonic 500W, WD6401AALS + WD 2000JB, DVDRW Samsung SH-S223Q LS, Case: Thermaltake M9 BWS, Acer P221w DVI, AC AF 12025PWM
nordblanc
Junior

Odeslat příspěvekod balik123 11. 3. 2008 00:57

bezva moc diky, takze jedinej problem je ten display. Moc me laka to dotekove ovladani. Mm dotekove GPS do auta a to ovladani je krasa tak si myslim ze tady by to mohlo byt neco podobneho. teda az na to ze GPs je pridelane porad na okne a D2 budu nosit v kapse coz neni zrovna bezpecne. Docela se toho bojim.
Jo a mam jeste dalsi dve otazky :)

5. Koupit 4 GB verzi nebo uz rovnou 8 GB ten rozdil ceny uz enni takovej. Jen nevim zda se to vyplati. Ty modely se od sebe lisi tedy jen velikosti pameti ano? Neni to treba tak ze by 8 GB verze mohla mit vice slozek a souboru (coz je asi kravina kdyz je pro vsechny ten samej fw)

6. mate nejake doporuceni kde koupit? me se zamlouva mp3store.cz maj to v akci s pouzdrem a obalem s integrovanym repro.

jeste jednou diky
balik123
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 11. 3. 2008 01:08

kup 4GB a kartu do něj budeš mít výhodu v tom že přehrávač časem prodáš a karta ti zůstane do nového přehrávače :)
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nordblanc 11. 3. 2008 09:52

ak nie si limitovany financiami kludne zober 8 gb, ved miesta nikdy nieje dost a kartu si mozes dokupit neskor.... :)
jediny rozdiel je fakt v kapacite, v nicom inom.
Inak kupuj tam kde maju skladom aby si nemusel cakat kym ti ho dodaju mesiac ako ja. To puzdro a nabijacka je super, oplati sa to s tym kupit, ten reprak je onicom, to je len taky bonus....
nordblanc
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 11. 3. 2008 16:59

Hlavne aby to pouzdro nebylo moc velke, aby se vesel porad do kapsy.
mp3store je od Mall, tak by to melo byt v pohode.
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod balik123 15. 3. 2008 18:33

Zdravim, tak o viknedu chci D2 objednat aby tam eshop mel v pondeli uz objednavku a uz to jelo :) Se servisem to budu muset risknout nda se nic delat.

Jen jedna vec by me zajimala. Bavil jsem se s jednim prodejcem a ten me varoval pred 8Gb verzi prehravace. pry se jich proda min a jsou poruchovejsi. ze kdyz vzit tak 4 Gb. Co je na tom pravdy? je to mozny? Je to zase jedna baba povidala tak nevim cemu mam verit. Penize mam takze bych klidne tu 8 Gb variantu koupil. Mista neni nikdy dost :)

Diky za vase nazory :)
balik123
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 15. 3. 2008 20:47

O tom nic nevim, asni mi to neprijde logicke. Jedine, ze by byli vadne flash pameti, jinak ostatni by melo byt stejne jako u jinych kapacit.
Zkus o tom pohledat, ale je to mozna jen jedna baba atd.
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bubukin 16. 3. 2008 02:39

Ja mam 8Gb a nemam ziadny problem tak sa nicoho neboj :wink:
bubukin
Junior

Odeslat příspěvekod balik123 16. 3. 2008 12:52

bezva :) moc diky... ja si taky myslim ze je to asi kravina.. ono to mozna bude tim ze ten prodejce mel na kramu jen tu 4 Gb verzi tak se ji chtel treba zbavit :)

a snad uz posledni dotaz co me napadnul, nekdy dost posloucham radio. Jde nejak bez nutnosti vyndavat prehravac z kapsy preladit na dalsi stanici? Koukal jsem ne video od xxxdvorixxx kde je suprove ukazano jak jde posouvat na dalsi pisnicku ale nevim zda to jde nejak udelat i pro radio?

Diky
balik123
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 16. 3. 2008 13:20

Ted jsem to zkousel. Bohuzel to neslo. Ani zastavit prehravani, ani posunout na dalsi predvolbu bez vyndani z kapsy.
Ani jsem to nikdy nezkousel:-)
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka