[recenze] Cowon D2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 12. 11. 2007 01:24

Vzhledem ke zvýšenému zájmu za poslední dobu (rok vzniku recenze 2007 listopad, berte to v úvahu) o tento prehrávač jsem se rozhodl napsat recenzi uz i díky tomu, že každému musím radit dokola :wink: Vlastním přehrávač od prázdnin 2007.
Obrázek
Obrázek
Recenze Cowon D2

Předmluva
D2 je multimedialni přehrávač. Veskrze je velice dobře hodnocen, málo chyb je mu vyčítáno. Avšak snad já vám osvětlím něco nového.

Recenzí je na internetu docela dost výběr například zde:

Kód: Vybrat vše
http://www.anythingbutipod.com/archives/ 2007/04/cowon-iaudio-d2-review.php
http://iaudiophile.net/e107_plugins/content/content.php?content.95
http://www.youtube.com/watch?v=WoUCSfB7hqs
http://reviews.cnet.com/mp3-players/cowon-d2-4gb-black/4505-6490_7-32309446.html


Obrázek

Nyní koukneme na nějaké nacionále:


Velikost: 78.0 X 55.4 X 16.6 mm
Váha: 91g (pro porovnání Nokia 3310 – 133g)
Displej: 2.5 palce velký, rozlišení 320x240pixelů, dotykový
Udávaná výdrž: 52 hodin hudby, 10 hodin videa
Hudební formáty: MP3, OGG, WMA, FLAC, WAV, APE
Video formáty: AVI, WMV (podrobnosti a další strasti později)
Obrázové formáty: Jpeg, BMP (bohuzel zadny GIF nebo snad TIFF)
Text: TXT
Možnost upgrade firmware: ano, firmware dodávaný v ČR většinou ten aktuální pro Evropu
Ekvalizér: Ano, přizpůsobitelný - pět frekvencí, upravitelný rozsah
Podpora rozšíření kartami SD: Ano, SDHC (high capacity), kompatibilní s MMC
Jazyk: Angličtina, Němčina, Čeština, Polština a další. Bohužel v mém přehrávači není Slovenština, tudíž nemohu posoudit, zda bude ve slovenském přehrávači. V asijských fw český jazyk také.
Dodávaný software: JetAudio Basic VX, JetShell
Dodávané příslušenství: stylus, folie na displej, v ČR (pravděpodobně i SK) síťová nabíječka, kabel, sluchátka, někdo dostal i silikonové pouzdro
Dostupné velikosti: 2gb, 4gb, 8gb, 16gb.
Servis: Emgeton - dovozce. Osobně jsem s ním neměl problém, servis (oprava, zničil jsem displej) byl bezproblémový.

Můžeme se setkat i s DAB verzí - jen pro některé země, má odlišný hardware i fw. Po připojení antény lze sledovat tv.

To snad bude stačit. Některé vlastnosti rozebírá posléze.

Krabice a tělo přehrávače
Je hezká:-). Normální krabice. Velikost Cowonu D2 je subjektivní. Mě přijde malý (mám Nokia N-gage). Váha je myslím odpovídající funkcím.
Po vybalení přehrávače mi přišel menší než na fotografiích. Černá verze má plast, který něco vydrží. Možná trochu připomíná povrch na některých mobilech. Připomínající pogumovaný povrch. Nedrží se na něm nějak zásadně otisky, jen při podrobném zkoumání a hlavně při zpocených prstech. Zatím na něm nemám škrábanec.
Vzhledem k tomu, že se o přehrávač hodně starám, je v dobrém stavu, bez jediného skrábance. Měl bych dodat, že displej je opravdu velký a nese to jedno riziko. Mě se to splnilo. Omylem prasklý displej nepotěší. První přehrávač, musím přiznat, měl pár skrábanců. Druhý, který jsem dostal z opravy je nádherně opečováván. (btw Emgeton je jediným servisem pokud vím, a chtěl za to 2500, na druhou stranu měl jsem rovnou nový přehrávač)
Stylus je zpracován velice dobře, pevný. Není to klasická tyčinka známá z kapesních počítačů, avšak takový trojúhelník. Nerovnoramenný. Účel je nasnadě, lze zasunout do otvoru v přehrávači a vytvoří tak stojánek. Má dvě polohy, tudíž si můžete určit jaký sklon vám bude vyhovovat.
Na spodní straně přehrávače se nalézá slot na paměťovou kartu je na počátku vyplněn náhražkou karty. Přehrávač umí dokonce MMC karty (zkoušena 256mb) a karty SD s kapacitou 8gb (některé fw i 16gb). Nyní už mám GoodRam 2gb, pracuje bez problemu (s dozivotni zarukou).
Na levé straně přehrávače najdeme výstup na 3,5 jack, mikrofon, pod krytkou, která je k D2 přichycena, je miniUSB konektor, reset tlačítko a zvláštní konektor pro připojení síťové nabíječky a AV kabelu (bohužel nedodávaný, cena okolo 300Kč, zajišťuje promitani na TV, nedisponuji jím).
Nejdůležitejší bude asi horní strana. Obsahuje klávesu zapnutí, sloužící zárověn jako Hold. Vedle ještě zvyšování hlasitosti a snižování hlasitosti a mezi nimi MENU tlačítko. Zpracovaná jsou ukázkově, ostatně celý Cowon působí robusně. (jen pro ty co ještě pořád nevěří, drží jako přibité.)

Připojení k počítači je bezproblémové. Můžete zvolit profil pro synchronizaci s přehravači jako Winamp, Windows Media Player, JetAudio, MediaMonkey (všechny dobře spolupracují) nebo klasické mass storage. Jen upozorním, že na Korejském fw (začíná 3.xx) není profil MTP (pro WMP apod.).
K tahání souborů do přehrávače lze použít jak jakýkoli souborový manažer, tak dodávaný JetShell. Má pár dobrých věcí (měnit startovací logo a názvy stanic fm).

Soubory si najde Cowon kdekoli ve své paměti.
Přehrávač se po připojení nabíjí. Nelze tuto vlastnost vypnout, což může někomu vadit. Cowon přehledně informuje, co se s ním zrovna děje, zda se nabíjí či je nabitý úplně. Podle údajů výrobce se nabíjí okolo 8 hodin skrze USB a 3,5 hodiny přes síť. Nikdy jsem to neměřil, ale odhaduji docela pravdu.
Obrázek

Upgrade fw: zabere asi 5 minut. Stahnete soubor z cowonglobal.com a pak se řídíte jednoduchými instrukcemi v angličtině.

Vydrž a baterie
Určitě každého zajímá baterie. Je to skoro až legenda, že přehrávač vydrží okolo 50 hodin hudby. Odpovědi přesné se ode mne nedočkáte. Zatím jsem ho vybil jednou uplně. Parkrat jsem se dostal na jednu čárku ze 4. Počítám, že se dramaticky od nejakych 40 hodin lišit nebude. Myslím, že se stějně většina uživatelů dříve dostane k počítači, něž ho vybije.
Kapacita baterie je 1600mAh (podle mě ta baterie zakrývá snad celý přehrávač). Z Cowonu došla informace, že baterie vydrží 500 úplných cyklů a pak klesne její kapacita na 800mAh. Solidní. Pak tedy nevydrží 50 hodin, ale 25, což pořád vystačí, aby hravě překonal dalších tucet přehrávačů. Baterie lze dokoupit - ale ne v Čechách. Vyměnit ale jen svépomocí nebo díky servisu.

Displej
Rozlišení 320x240 je dostačující. Barvy jsou nádherné. Snad jen na stantardní font je při přiblížení oka na 5 cm trochu kostičkovaný... Joke. Velikost mi přijde akorát. Na přehrávání hudby skoro až velký, na video je dostačující. Na seriál, občas i film stačí.
Velkou výhodou je dotykový displej. Díky němu mám subjektivně pocit, že se v menu pohybuji rychleji , není moc co navíc popisovat. Při přehrávání si mohu rovnou zvolit přesnou část písně, videa, radio frekvenci. Virtuální tlačítka jsou velká přesně na ukazováček i palec. Nevýhoda jasná, zapatlaný displej. Samozřejmě můžete ovládat přehrávač stylusem (zapomněl jsem dodat, že se dá přivázat k přehrávači).
Témata vzhledu nabídek lze měnit. Návod na konci.
Díky některým novějším firmware lze kompletně změnit obrazovku přehrávání. Flash Ui lze to tak nazvat. Je to ve videu.

Ovladaní mi přijde velice intuitivní, rychle se dostanete kam chcete. Na iPod nano 2. generace jsem měl větší problém se vyznat, v Emgeton (Meizu) M6 to same. O Emgetonu M7 ani nemluvim, byl to des.

Prostředí:Načtení do paměti trvá jak kdy. Po nahrání nových souborů (nebo zasunutí karty), přehrávač si pravděpodobně registruje soubory, trvá déle. Jinak trvá tak 2 sekundy. Velkým mínusem je neschopnost přehrávače začít hrát ihned po zapnutí, vždy je požadováno zvolení režimu a spuštění play. Umí ale navázat kde skončil. Celý přehrávač je v češtině, jen popisky dotykových tlačítek jsou v angličtině. Nenašel jsem žádný zákeřný překlep, jen je špatně přeloženo plánované zapnutí přehrávače (Budíček) a řežim při zapnutí (Čas buzení). Ještě dodám, že seznamové nabídky lze procházet virtuálními tlačítky nahoru, dolu, zpět a dopředu a také tlačítky hlasitosti (samozřejmě jen někde) – nahoru a dolu. Ale také velice efektně (a ne moc efektivně) jako na iPhone projíždění seznamu. (vypada to dobře na veřejnosti ;) )

Při puštěné hudbě, rádiu, videu můžete procházet menu, nastavovat. Jediné výjimky nastávají při zvolení Flash přehrávače a kreslení. Je mi záhadou, že při kalkulačce hudba bez problému běží (nalézá se ve stejném podmenu).
Obrázek

Budu postupovat podle ikonek v menu:

Hudba: zobrazuje klasické věci jako časovou osu, délku písně, ID3 tagy – název skladby, alba, interpreta, číslo písně v porovnání s celkovým počtem písní k přehrání, zda je povolen shuffle, repeat a volba přehrání, obraz alba (musí být uložen v ID3 nebo jako folder.jpg nebo cover.jpg – ale poslední dvě varianty mi nějak nefungovali s ogg a flac) a dole je zobrazeno nastavení zvuku.
Písničky lze procházet přes ID3 tagy – klasicky interpret, album, píseň, rok, nová hudba, Audible (audioknihy), styl a po Adrešářích. V ID3 tag režimu je potřeba mít velice dobře poskládané ID3. I když jsem našel chybičku. Pokud přehráváte např. Interpreta, po dohrání jeho alba nedojde k přechodu na dalšího umělce. Možnosti je vybrat všechny interprety, pak ale jsou skladby poskládány podle abecedy.
Dále můžete tvořit Dynamic Play List (dynamický playlist), vybirate postupně písně. Chybka – po dodání skladeb do playlistu je nelze prehazovat a posouvat mezi sebou v pořadí. Díky tomu to není moc využitelné.
Playlisty:
Nepodporuje m3u,pls playlisty. Ani JetAudio neumí udělat playlist presně pro D2. Řešení je možné - přepnout do MTP módu a pracovat přes Media Player (u mě 11). WMP11 si přesune znova všechny pisně (nechápu, proč nedovolí si je přehrávačem najít v jeho paměti) do paměti. Je to zdlouhavé, zbytečně komplikující. Možné je teoreticky využít další přehrávač. Další uživatelé doporučují MediaMonkey a Yahoo Music Jukebox (dříve MusicMatch Jukebox).
Také lze vložit do písně záložku. Po vyvolání záložky se přesune hudba na záložku. Nikdy jsem to nevyužil.
Přichází nastavení: shuffle, opakování (jen všeho co je vybráno) – jeho nevýhoda řeší volba přehrání složky, všeho či jen jedné skladby nebo adresáře, nastavení bodu A a bodu B (opakování mezi určenými body v písni, možná tak na učení lyrics). A nastavení zvuku – rozeberu dále.
Hodně lidí se mě ptalo, jaké jsou možnosti ovládání v kapse při zamknutých klávesách. Lze si v nastavení zvolit zda, chcete povolit při Hold zvyšování a snižování hlasitosti, zakázat všechny tlačítka, nebo nechat funkce tlačítka menu a hlasitosti. Kláveska Menu při krátkém stisku (zamknutý přehrávač) pauze hudbu, dlouhý stisk lze nastavit (další skladba, pauza, předchozí skladba).
Vždy můžete z každé nabídky vybruslit stiskem tlačítka menu.

Obrázek

Video: Nastává asi nejsložitější část práce s počítačem. Zatím se mi nestalo, že by se mi přehrálo video jednodušše přetahnuté do D2. Někteří uživatelé to zvládli.
Standardně se používá pro konverzi JetAudio. Obsahuje mnoho předvoleb pro D2 a jiné Cowony a iAudia. Zkousel jsem titulky. Film Super Size Me šel bez problémů i s titulky.
Jen bylo zajímavé, ze pokud jsem převedl video z Avi do Avi(normal quality), vše bězí krásně. Avšak po konverzi Avi do Wmv(také normal), klip nešel přehrát. Práce s ním je relativně jednoduchá, je anglicky. Program od uživatele Elviselvis (btw našeho krajana) z fora iAudiophile.net. Možná to zní jako reklama, ale spíše bych chtěl pomoci, Když vám nebude vyhovovat JetAudio. Výhoda je, že Jet nabízí přehledný systém hudby (podobné trochu iTunes a WMP - asi to ani jinak nejde), a pro převod pro Cowony má rovnou předvolby, ve kterých se lze vyznat.
Jmenuje se iLove. Jednoduchý, relativně rychlý. Obsahuje v sobě předvolby pro více přehrávačů – iPody a D2. Více se o něm zmiňovat nebudu, byla by to recenze o jiném produktu.

Přehrávání je velice podobné režimu hudby. Ekvalizér lze nastavit také (se starším firmware 2.50 mi šel, pokud si to pamatuji, nastavit odděleně od hudby, nyní se mi to nepodařilo).
Pro konverzi užívá i pár dalších členů jiné konvertory, ale proč, když tyto fungují spolehlivě.


Komfort je výborný, přehrávač si pamatuje, kde jste naposled zkončili a naváže. Viděl jsem na D2 skoro celých pět sérií Futuramy, pár dílů IT Crowd a nějaké filmy. Subjektivně jsou lepší animáky, není na nich tolik poznat menší datový tok. Ale vše lze nastavit při konverzi (do takových experimentů jsem se nepouštěl). Titulky lze bez problémů přečíst. Díky stojánku přehrávač ani nemusíte mít pořád v ruce. Ve vlaku šlo s relativním přehledem sledovat (strkání vagónu...).

Obrázky: kratší kapitolka. Sní všechny obrázky typu JPEG a PNG (ted si nejsem jistý). Hodil by se někdy GIF, mě osobně RAW, ale to je opravdová hudba budoucnosti (jen pro zajímavost dodám ze iPod Touch umí TIFF vytvořené na Mac). Trošku žehlí možností jakékoli velikosti (a delšího vyostřování) fotografie - zkoušeno na 10mpx. Základní je pár náhledů fotek ve složce Pictures, lze se proklikat na jiné. Jakýkolik obrázek lze dát jako pozadí, lze přehrát jako Slideshow. Obrázky můžete otáčet, přibližovat a oddalovat. Žádné změny nelze uložit – zamrzí hlavně u přetočení obrázku (třeba při připojené kartě z fotoaparátu). Škoda, nelze nijak zobrazit název souboru (uvědomil jsem si při učení na poznávačku impresionistů). Víc toho snad není. Výsledek – jako nouze stačí. Učil jsem se třeba poznavačku, docela to šlo.


Text: podporuje českou diakritiku, možnost nastavit velikost písma, barevnou kombinaci pozadi a textu, autoscroll, nalistování stránky (není to moc praktické), a záložka - alespoň víte kde jste zkončili. Sám si nepamatuje, kde skončil. Co mi občas vadilo, že nezalamuje někdy slova, ale dá se na to samozřejmě zvyknout. Spíše okrajová funkce. Z praktických zkušeností - naučil jsem se na maturitní témata...Například Qreader pro Symbian umí o dost více.

Obrázek

Rádio: klasické frekvence. Umí automatické hledání, ale není na něj spoleh. Lepši je sám si naladit. Ovládaní je lehce neohrabané. Normálně Cowon D2 neumí RDS. Díky JetShell lze pojmenovat uložené předvolby. Samozřejmostí je nahrávání – do WMA,tok od 32-256kb. Kvalita je dostačující.
Rádio neposlouchám, takže nedokážu posoudit nevýhody adekvátně.

Záznam: citlivost solidní, nahrál jsem koncert v 256kb WMA, docela to šlo. Snad u čeho se ještě zastavit – nahrávaní lze pauznout, nahrávat z externího mikrofonu.
Nahraval jsem koncert - samozřejmě to nebylo ono, jako ze studia, ale pro určitou orientaci to šlo. Do sluchátek bych si to však nepustil. Řeč je docela v pohodě, pokud mate dobře nasměrovaný mikrofon, můžete si nahrávat přednášky.

Nástroje: tato položka obsahuje přehrávač Flash – hry, někdy aplikace (fungují jen některé, někdy jsou úplně nepoužitelné, všechny pro Clix2 funkční). Měl jsem nejaké logické věci, něco jako Morhunn (jak se to sakra píše) a klasiku Solitaire (jediné na delší dobu). Po chvíli hledání vás ale omrzí hledat dál.
Kreslení – fajn blbůstka, někdy se hodí. Lze měnit sílu tahu, barvu tahu a výtvor se uloží do Jpegu rozměru 320x240.
Kalkulačka – jednak klasická a druhak vědecká. Klasická postačí, má větší tlačítka. Vědecká by měla umět Sin, Cos – nějak mi to nešlo pochopit jak se s nim počíta, když tam nemam Shift ;) (matematik opravdu nejsem)

Nastavení: pohasnutí displeje, autovypnutí při nečinnosti, uspání – od 10. do 120 min., vzbuzení – rádiem, záznamem z rádia (nahrávání ranních show, když vy ještě spíte), mp3. Lze playeru nastavit jak dlouho bude po samozapnutí hrát (nahrávat). Šikovná věcička. Pak také nastavení barvy textu (dokonce můžete v RGB soustavě určovat klasické hodnoty 0-255!). Dále nastavení PAL, NSTC vysilani na TV, nastavení jasu (0-10), nahrávání, rádia. Příjde mi toho docela hodně. Personifikace dotažená daleko.
Flash UI - obrazovky přehrávání hudby dovedené do všech možných vizualizací. Vypadaá to krásně, moc to neulehčí praktickou práci.

Slovník: jen pro korejce

Hodinky s vodotryskem: také okrajová funkce. Spíše se hodí na užití k zábavě, než k serióznímu vyžití. Lze nastavit délku vodostřiku, bohužel jsem nenašel nastavení úhlu a rozprášení kapiček. Jen lze určit množství kapek při jednom střiku. Výrobce nedoporučuje vyměnit v nádržce vodu za jinou tekutinu. Bohužel...Takový olej...


Nyní ke zvuku:
Obrázek
Dodávaná sluchátka stojí za par korun. Hráli však lépe než mé bývalé Philipsy za 340 korun českých. (zajímavé je, že jsem na ty keplech vytáhl lepsí výkon na N-gage než na D2). Pokud nejste náročným posluchačem přecházejícím například ze standadního headsetu k Nokiím, bude zvuk největší bomba ve vesmíru. (začínám být lehce unaven, tudíž si začínám dělat ze všeho legraci...). Stačí si HODNĚ pohrát s ekvalizérem a vyleze trošku lepší zvuk. Lze nastavit zlepšení MP3 (?), BBE – myslím, že zvyšuje výšky a basy. Nějaké Mach3Bass, a další efekty.
Po koupi nových sluchátek – Porta Pro. Ted je bomba. Byla by asi větší, kdybych měl přístup k lepším sluchátkům. Vypnul jsem jakoukoli ekvalizaci, zní to suprově.
Zvuk je vyrovnaný, mírnou přebasovanost v určitých žánrech přihazuji Portám, můj přítel (také porťák, ale s kazetákem Sony, a neustálým přesvedčováním okolí o dokonalosti 180gramového vinylu) mi tvrdil, že má zvuk moc výšek. Osobně mi to nepřijde, ale ty efekty určitě „vylepšují“ až to není hezké.
Po zkoušení Sennheiser HD485: všecko hrálo lépe. Výraznější rozlišení nástrojů, přesnější basy, které nikam nelezou.
Na repro Genius 1250X hraje přehrávač více vyrovnaně – musí se reprákům trochu přikrmit, aby hrály výrazně lépe. Také to házím na ně.

EDIT//přiřkněme k těmto větám jednu maličkost. Byli to mé začátky s audiem, kdy jsem byl opravdu nadšený z Port a oněch Genius. Realita je po roce a půl trochu jinde, kdy D2 zažila už mnoho sluchátek a já jsem taky vystřízlivěl. Zatím jsem nenašel přehrávač, který by byl pro mne zvukem převyšující D2. Našel jsem velice dobré, podle mého vyrované přístroje, ale nikdy jsem nemohl říct, že to hraje lépe, což se samozřejmě odvíjí od mých neadekvátně kvalitních sluchátek. Srovnatelně pro mne hrál např. Clix2. Nyní s ES7 říkám, že D2 hraje příjemně teple, iPod Shuffle (jediné co mám zrovna při ruce) má méně detailu a trochu deku.

Můj playlist je nějaký takový: Eric Clapton (kytara), Van Morrison (hlas), Fleetwood Mac (při jejich výborně nahraném Say You Will – alternative pop, lze ocenit přesnost Cowonu), Joe Cocker (hlas), tvrdší – The Strokes, Hives. Jen aby bylo vidět, z jaké hudby tak nějak jsem vycházel.

Do teď v něm jede blues - Robert Cray, Gary Moore, John Mayall.

Mohu doporučit Cowon D2 – technoidům, lidem, co mají a chtějí mít sluch.
Nedoporučuji – nenáročným, co chtějí jen na hudbu.

Sorry za délku - mohlo by to však být delší, jenže je 0:43 a ja bych rad už spát s dokončenou prací. Pokud jsem vynechal něco co vás zajímá, doplním, popřípadě vám odpovím samozřejmě.

Obrázek

Odkaz na iLove. Dobry program založený na Mencoderu (v programování se nevyznám..).
Nejdříve http://iaudiophile.net/forums/showthread.php?t=15620 - opravdu nejdříve tohle projít, jinak v tom budete mít vítr. A stějně se tam zaregistrujte, je to užitečné pro cvičení angliny a pro D2.
Tady přímý odkaz. (nezapomeňte po startu přehodit předvolby pro přehrávač a ratio obrazu - 4:3, 16:9), jinak se snad vyznáte, vše samo v Eng.
iLove

Video původně jen pro jednoho člověka - ukazuje pár věcí z přehrávače, ovládání při zamknutých klávesách, nejaké další věci. Upožorňuju 80mb :cry:
Popis prepínání písní apod.
další video, ukazující celkově ovládání - skin jiný, použité flash UI. - nyní fw 3.53
http://uloz.to/152146/quick%20review.avi

Dále Cowon Global,iAudiophile - hlavně fórum.

Jak měnit vzhled nabídek:
tady jsou skiny a návod v angličtině, nutnost registrace
Vezmete soubor "D2N_rs.bin" (stažené téma), přetáhnete to do kořenového adresáře D2, odpojíte, zapnete . Hotovo.
Na instalaci loga při startu, vezmete "logo.lib" (stažené logo) a pak stějně jako u tématu. Občas se stavá, že ho při prvním startu nevidíte, pak by to mělo ale fungovat.
Při návratu na základní téma a logo, musíte si přeinstalovat celý firmware jako když upgradujete.
Pozor na to, pro jaký FW je téma určeno. Neručím za funkci na jiném než určeném.
Pro doplnění, lze měnit i fonty, to jsem ještě nezkoušel. Měl jsem iPhone téma, žádný problém s nahráním a pak se také nic nevyskytlo.

Tady pár Screenu vybraných témat:
iPhone a Touch
Obrázek

Ario
Obrázek

OLED2

Obrázek

SE Interface
Obrázek

TFL - pravděpodobně pro dámy
Obrázek

Vista
Obrázek

Utopia - ten se mi fakt líbí 8)
Obrázek

Oficiální obrázky jsou snad všude :wink:
Diky za pozornost... :wink:
časem mohu doplnit o další info, když bude zájem ;)

//edit: uprava textu, chyb, mějte prosím jistou dávku rezervovanosti při hodnocení této recenze.
Pohledem dnešním mi přijde recenze hodně divná až špatná. Na druhou stranu nechci ji příliš upravovat, aby se nevytratil všechen kontext. Jinak vše potřebné je dohledatelné v tomto tématu...
Naposledy upravil xxxdvorixxx dne 16. 2. 2008 14:49, celkově upraveno 12
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vikin8 12. 11. 2007 15:07

Nice recenze. Se vsim se da slouhlasit (i kdyz tento prehravac nevlastnim). Ale nevim jestli je upgrade FW jednudochej. Podle me je docela slozitej, napr. oproti ipodu ;)
vikin8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tino4 12. 11. 2007 16:32

No FW mas za 5min aktualizovany asi si necital pozorne recenziu :-D
tino4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 12. 11. 2007 16:38

xxxdvorixxx

Thx dobra recenzia 8) :wink:

Normalne ma nechava na pochybach ci nezoberiem radsej cowon ako ipod.....
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vikin8 12. 11. 2007 16:48

ci nezoberiem radsej cowon ako ipod.....

pokud mas ted ipod tak vem cowon :-) zivot je zmena :mrgreen:

//edit: Ted sem dostahoval to video, a musim rict ze je fakt velice dobre udelany, doporucuju stahnout vsem, uvidite tam snad vsechno!
vikin8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 12. 11. 2007 16:49

Jo zivot je zmena...ale aby nebola k horsiemu. 8) :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tino4 12. 11. 2007 16:57

No cowon je zamerany na mp3 apple je na pc a mp3 cize je to na tebe ! ale neboj 8GB Cowon sa = i Touch 8GB cize podobna kvalita !
tino4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vikin8 12. 11. 2007 17:07

tino4 píše:No cowon je zamerany na mp3 apple je na pc a mp3 cize je to na tebe ! ale neboj 8GB Cowon sa = i Touch 8GB cize podobna kvalita !

Myslim, ze Bombul, jakozto moderatora/ku tohoto fora nemusime "poucovat" :-D
vikin8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tino4 12. 11. 2007 17:10

No ako myslis ale ma pravdu D2 je spicka co sa tika zvuku ale nema to take dobre video a nema to web browser ! atd ...
tino4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 12. 11. 2007 19:40

to vikin8: to video by slo i lepe (treba neobsahuje ukazku z filmu, ovladani filmu - protoze jsem zrovna nemel zadny v pameti).

Jinak vsem dekuju, snazil jsem se. :oops: Snad jsem vam pomohl.

iTouch ma opravdu fantasticky displej a video, to musim priznat. Ale kdo by podporoval monopol Apple...?
Na druhou stranu bude v dohledne dobe dokonce prijimac DVB-T, i kdyz mi to prijde jako blbost. Ale cetl jsem to na dobrem zdroji.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 12. 11. 2007 20:09

vikin8

Dakujem :wink: ale to, ze som mod nic neznamena, vzdy sa mozes naucit nieco nove.

Co sa tyka suboju Touch a D2 pre mna vyhra apple uz len preto, ze je to apple. 8)
Ale najpravdepodobnejsie je, ze kupim oba :lol:.
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vikin8 12. 11. 2007 20:53

bombul píše:
Ale najpravdepodobnejsie je, ze kupim oba :lol:.

Kdybych na to mel penize, tak si taky koupim oba :-D, ale iTouch ma neco do sebe a je mi jedno jestli je to apple nebo microsoft! o znacku mi "vubec nejde"


tino4
no jak rikam, kdyz sem videl navod na upgrade firmware na strankach cowonu, tak sem na to cumel jak tele na novy vrata, ale po chvili sledovani sem videl, ze je to vcelku jednoduchy a opravdu to zabere par minut, ale oproti napr. ipodu to je dost, kdyz u ipoda kliknes v itunes na update ;)

//edit: xxxdvorixxxMozna bych pridal jeste fotku vedle krabicky od sirek nebo neco takovyho, aby si clovek mohl udelat predstavu ;)
vikin8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 13. 11. 2007 15:28

planuju na vikend jeste neco nafotit a natocit. Recenzi popripade necim doplnim(v tydnu jsem mimo domov).
chci jeste udelat srovnani s necim -cd,kreditka. Zkusit konecne realnou vydrz. A treba jak se meni tapeta, jak se meni vzhledy tlacitek a ikonek.[/u]
Naposledy upravil xxxdvorixxx dne 14. 11. 2007 16:56, celkově upraveno 1
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tino4 13. 11. 2007 15:30

xxxdvorixxx Please nemohol by si to video dat na http://www.rapidshare.com ? Lebo ono to na uloz.to pada :( ak by si mohol bol by som ti velmy povdacny ! :)
tino4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ananta 13. 11. 2007 16:02

Tož leží zde dobré písmo. Pěkná práce!
ananta

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků