[recenzia] Creative Zen 2GB

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Power1000 13. 3. 2008 20:55

>>>._emo_

jo a abys mohl přistupovat na vnitřní paměť přes průzkumníka (tento počítač)(TC většinou nefunguje) myslím, že to vyžaduje i WMP 10 nebo 11
Creative Zen 2GB + SoundMAGIC PL-11 + 4GB SDHC;
AMD Athlon 64 3200+ @2.0 GHz, 3GB RAM, 250GB + 320GB HDD, GeForce 9600GSO
Power1000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _emo_ 13. 3. 2008 21:32

Power1000
PC som resetol a nič, už mi nechce načítať ani kartu, čo sa WMP týka, v tom neviem ako sa pracuje ale, kedže mi ani len nezobrazí, že je napojený nový hardware, tak to až také dôležité momentálne nie je. Inač, ja som v oblasti PC, protokolov a podobných vecičiek úplné mimino, takže nemám ani šajnu čo to MTP a UMS znamená, ale aj tak dik že sa mi snažíš pomôcť. Možno ak by si mi to vysvetlil nejak jednoduch, sedliacky a polopate, tak by som to mohol pocopiť ;-)
_emo_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _emo_ 13. 3. 2008 21:37

ty vole, no ja nechápem. Odpojím ho z USB, znovu zapojím, akurát že do iného slotu a hned mi nabehlo okno na CREATIVE EXPLOERER, otvorím to, čučím, sánka dolu, a jednoducho to všetko frčí. Songy sú na mieste, obrázky taktiež, akurát som dal dalšie kopírovať, či aj to bude fungovať. Nechcem to zarieknuť (klop-klop :-) , ale ak to pôjde, tak to bude paráda, ty vole, ja tomu nechápem :-)
_emo_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Power1000 13. 3. 2008 21:54

>>>_emo_

UMS - USB Mass Storage
používají to USB klíčenky ("flešky") a MP3 přehrávače, nový mobily... - připojí se to do všech novějších OS (operačních systémů :-)) bez instalace - přes jakýhokoli průzkumníka můžeš nahrávat data (někdy - u tech mobilů... to zařízení musíš do toho režimu přepnout - ale Zen UMS neumí (zatím) - tedy aspon pro vnitřní pamět)

zobrazí se jako výměnný disk


MTP - Media Transfer Protokol
protokol pro přenos souborů pro multimediální zařízení, stojí za něm Microsoft (nechápu, proč ho vymejšlel, když je UMS řek bych lepší - prostě přímej zápis)

používají ho některé MP3/MP4, fotáky (ňáký)...

myslim, že když máš nainstalovanej windown media player 10 nebo vyšší, tak do zenu byto mělo jít nahrávat přes tento počítač, ale nezobrazí se jako výměnný disk ale jak multim. zařízení.


Ve Vistách už to funguje samo


Jaký máš ten operační systém?
Na stránkách výrobce je napsaná nutnost Windows XP service pack 2 nebo Vista

takhle ti to blbne po updatu FirmWare?
nějaký rady jsou tady: http://cz.europe.creative.com/support/d ... &x=26&y=17

tam pak u Firmware dej show details
ale nvim jestli ti to pomůže
Power1000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Power1000 13. 3. 2008 21:58

>>>_emo_

tak tos právě objevil špatnej USB konektor :-) :-)
Creative Zen 2GB + SoundMAGIC PL-11 + 4GB SDHC;
AMD Athlon 64 3200+ @2.0 GHz, 3GB RAM, 250GB + 320GB HDD, GeForce 9600GSO
Power1000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _emo_ 13. 3. 2008 23:12

Power1000
dik za jednoduché, lahko pochopitelné vysvetlenie, inač som zistil že UMS som vlastne poznal, len som nevedel čo tá skratka znamená, akurát to MTP mi príde trošken nová info :-), každopádne ti dakujem
jáááááááááájjjj, ale som rád že to všetko frčí ako má, :-), ješte jednou dík
_emo_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _emo_ 13. 3. 2008 23:20

inač, zatial používam priložení soft. na ukladanie dát do internej pamäte, ale neviem, ako prehrávač odpojiť, ako ked odpajam klúč, proste niečo také či tam netreba odkliknúť pred tým, možno absurdná otázka, ale radšej sa opýtam. Dakujem
_emo_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Power1000 13. 3. 2008 23:33

ještě jsem nepřišel do styku se zařízením s MTP (ale doufam, že ten zen zejtra přijde), takže nevim jak to odpojit. řek bych, že to stačí jen vytáhnout.

jinač Zen by měl jít synchronizovat (díky MTP) s hud knihovnou ve Windows media playeru. (to jen dodatek k MTP) :)
Power1000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qubo 14. 3. 2008 09:59

KONVERTOVANIE VIDEA!!!!!
Ja odporucam pouzivat Super Converter v.2007 Build 25 da sa stiahnut tu: http://www.erightsoft.net/SUPER.html#Dnload uplne dole na stranke je START DOWNLOADING SUPER. Popisem vam nastavenia v programe priklad bude pre konvertovanie avi do xvid. Po stiahnuti a spusteni programu vybehne tabulka kde nastavite jednotlive veci takto:

a)
V hornej casti su tri okienka teraba tam nastavit toto:
1. Selec the output container: AVI
2.Selec the output Video codec: Xvid
3. Select the output Audio codec: mp3

b)
You may select ff mpeg or MEncoder
Tu nastavime moznost: ff mpeg

c)
Video
Zaskrtnute budu tieto polozky:
Video scale size: 320x240
Aspect: 4:3
Frame/sec: 30
Bitrate: 1008
Options: Hi quality a 48K audio
v tej poslednej casti options je male tlacitko Other opts po kliknuti sa objavy dalsia mala tabulka tam sa da nastavit hlasitost vysledneho videa
Cim vacsi nastavime bit rate tym kvalitnejsi bude obraz ale aj vysledna velkost videa, pri konvertovani ja osobne pouzivam 720, ked chcem kvalitnejsie tak aj 1008 ved treba vyuzit potencial displaya 16milionov farieb ne?

d)
Sampling freq: 44100
Chanels: 2
Bit rate: 128 // moze byt aj viac
DVD language select: Default

S takymto nastavenim konvertujem serialy obraz je fakt pekny. Niekto sa pytal na titulky tak na to pouzivam navod z tejto stranky: http://weblog.morosystems.cz/ostatni/pr ... vi-souboru
qubo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Power1000 14. 3. 2008 15:06

Tak dnes mi přišel Zen. Vše jsem nainstaloval. Problém je v tom, že se PC chová (i software od Creativu) jako bych Zen vůbec nepřipojil. Sync Manager hlásí No player connected i když ho tam mám zapojenej.

jj, stejnej problém jko mel _emo_ :evil: :evil:


Mám v tom 4GB kartu. Když dám u paměťové karty výměnný disk tak se to v pohodě připojí.

Ale do vnitřní se prostě nedostanu.

Vyzkoušel jsem jak reset PC, tak reinstalaci softwaru, tak zapojení do jiného USB. Nic.

Jinak, mám FW 1.20.02e, na netu je 1.21.01e - mám ho upgradovat?
nejsem ale jistej, jestli to pude, jelikož Zena PC nevidí.

pls. poraďte
Power1000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _emo_ 14. 3. 2008 15:27

Power1000:
naozaj by som ti rá poradil, ale sám neviem ako sa mi to poradilo spojazdniť. Môžem ti len dopodrobna povedať ako som to spravil ja.
Tak pred prvým zapojením do PC som nainst. prilozeny soft a naplno nabil bateriu (ZEN bol vypnutý), musím podotknúť jednu vec, a to že prvý kontakt ZENu s PC bol okrem priloženého kábla ešte s USB predlžovačkou. Pravdepodobne to bol problem, prečo mi to z počiatku blblo. 1X sa mi podarilo otvoriť kartu na PC ako prídavný disk, ale potom už ani to.
Následne som vyskúšal pripojit ZEN na výstupný predný USB a tam všetko bez problémou začalo vrčať ako má. Odvtedy som nemal žiaden problém, síce možno skoro na takéto konštatovanie, kedže ho mám 1 den ;-)
A update fmw.? tak to ti asi nepojde pokial sa ti nepodari ho zapojit, teda aspon mne to nešlo.
Ak sa ešte niečo dozviem, dám ti vedieť
zatial držím palce
_emo_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 14. 3. 2008 15:29

nainstaluj soft z CD. skus pripojit zen cez jeden aj druhy USB port. ked nic, skus ZEN upgradovat.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Power1000 14. 3. 2008 15:48

no, měnění USB konektorů zatím nepomohlo, soft mám naistalovanej. Upgrade vyžaduje připojený přehrávač - říká, že není,ale on je.

zkusil jsem zapnout výměnný disk u karty a pak to vytahnout azase zastrčit, pustil jsem zen media explorer a vono to napsalo něco jako že přehrávač je připojen v jiném módu přenosu dat (UMS) a jestli chci pokračovat, dám ano a je to zase stejně nepřipojené, beze změny

po opuštění UMS to je zase stejný
Creative Zen 2GB + SoundMAGIC PL-11 + 4GB SDHC;
AMD Athlon 64 3200+ @2.0 GHz, 3GB RAM, 250GB + 320GB HDD, GeForce 9600GSO
Power1000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Power1000 14. 3. 2008 15:55

chci se ještě zeptat:
když jsem dal v sekci pamětová karta importovat vše, začlo to něco kopírovat (na kartě jsem měl nějaká videa). Nejspíš to asi nakopírovalo do vnitřní paměti? měl jsem tam pak méně volého místa.
kam se to ale podělo?
nikde to nemohu najít (v sekci video)



a s tim připojením fakt nevim.
neměl bych mít třeba wmp11? nebo to neni nutný (mám 9.,a instalace 11 chce ověření legálnosti XP na Microsoftu)
nevíte, kam bych se mohl ještě podívat?
Power1000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 14. 3. 2008 16:25

s wmp11 by to nemalo mat nic spolocne. skus rozbehnut ZEN na inom kompe
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků