[recenzia] Creative Zen 2GB

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod branislavvv 15. 8. 2008 23:51

ale praveze som pouzival akurat, stredne, s malymi by mi to lietalo v usiach.a ten vietor je pocut aj pri obycajnom miernom vanku!
branislavvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matus201 16. 8. 2008 17:30

to branislavvv: to je celkom bezne, ja mam bose in ear a na bicykel si ich nemozem ani zobrat- ten vietor je nepocuvatelny :(
Cowon iAudio D2 + Shure SE210 + BOSE in ear headphones (mrtve) + koss ksc 75 + koss portapro + Sony MDR-NC22

Nokia 6120c+ 8 GB MicroSD
matus201
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Alphi 16. 8. 2008 17:54

Ano, chce to nějaká sluchátka co tolik netrčí z ucha, třeba Westony tím moc netrpí, předpokládám že většina z novějších Shure taky ne. Z těch levnějších vypadají že by mohly být v tomhle ohledu v pohodě třeba ultimate ears metro.fi 100, ale to říkám jenom tak od pohledu, pHp by ti k nim snad něco mohl říct.
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod branislavvv 17. 8. 2008 14:26

what´s pHp?:)
branislavvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alphi 17. 8. 2008 14:31

:-)) pHp je Petr Hejtmánek (prodejna Gothic)
Nadšenec kterej se o zákazníka zajímá a věnuje mu čas.
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jingspiral 18. 8. 2008 20:52

Tak jsem si pořídil tento přehrávač a zatím ho můžu jen doporučit. Měl bych ale pár dotazů.
1. Konverze videa - Našel někdo plně funkční alternativu ke Creative Video Converter? Je neuvěřitelně pomalý, zkoušel jsem pár softů v čele s WinAvi, u toho byl ale problém v tom, že video bylo po přetáčení out of synch a končilo cca 15s před koncem.
2. Má někdo zkušenosti s Creative ZEN Clear Case a Creative ZEN Screen Protector?
3. Jaké používáte USB nabíječky, popř. o kterých víte, že bez problémů fungují?
Díky za odpověď.
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story." - Barney Stinston
jingspiral
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod branislavvv 21. 8. 2008 00:14

diky matus 201, diky alphi..aspon som trochu v obraze a pojdem si vyhladat toho samaritana:) bohusuuu drz mi palceee!
branislavvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod right13 25. 8. 2008 11:13

jingspiral píše:3. Jaké používáte USB nabíječky, popř. o kterých víte, že bez problémů fungují?
Díky za odpověď.


hocijake ake kupis. USB je predsa standard,kazde usb v PC ma priblizne 5V tak hocijaka nabijacka co kupis na USB musi mat 5V,a pojde to,dokonca to ide aj na 4 nabijatelne tuskove baterie :)
right13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HorysMann 28. 8. 2008 19:06

Nějak se mi nepodařilo stáhnout americkej firmware .... nevíte kde ho stáhnout ? Vyšší hlasitost mě dost láka ... předem dík
HorysMann
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 1. 9. 2008 01:08

Takze taky se pridam.

Zen 2GB mam asi 2 mesic (no, mame, dostala ho pritelkyne ale znate to kdo si hraje s takovyma hrackama nejvic), moc ho sice nevyuzivam, ale taky pridam par postrehu. Byl mi zdarma vyreklamovany za predchozi 2lete MuVo 256MB (samo od sebe vyplivlo) cili skok kupredu, co jsem dostal za cca 1700 tehdy a co ted.

Velikost i hmotnost velmi dobra, tak akorat do ruky i na behani. Ma velmi intuitivni ovladani ktere jsem pochopil okamzite za to si zaslouzi 1*. I kdyz jsem ze stare skoly a potenciometr misto tlacitek na hlasitost bych uvital. Display vyborny, detailni, jas i kontrast vyhovuje, to ze nejde cist na primem slunci je holt vlastnost podobnych displayu. Rozsiritelnost o SDHC je skvela vec, sam mam nekolik techto karet, staci jen pak prehazovat serialy a filmy. Proste levna rozsiritelnost kterou mi konkurence nenabidla. Rychlost zapisu i cteni je opet prekvapive velmi dobra, mam doma nekolik USB flashek a vetsina z nich je pomalejsi nez ZEN. Zvuk...dodavane sluchatka jsou dobre opravdu leda do supliku, nastesti jsem k notebooku dostal VYBORNE Creative EP-630, ktere dokonce doporucuji, jsou stejne dobre jako Koss Spark Plug (Creativy jsou za nizsi cenu). Zvuk ze ZENu je na velmi dobre urovni, vyhovuje mi i dobre ,,poskladany,, equalizer, sic by vice nastaveni neskodilo, ale jsem rozmlsanej z PC. Chce to jen nejake ty lepsi sluchatka, osobne jich mam nekolik a dodane opravdu nepouzivam. Software v PC ...malicko rozporuplny, ale nemuzeme cekat zazraky, ucel splni ale narocnejsi uzivatele nenadchne. Takze videa prevadim v avidemux a par dalsich programech. Vesmes s tim nemam zadny problem az na format FLV ktery jsem doted nijak nerozchodi (neprekonvertoval) do neceho co by ZEN prehral. Radio nepouzivam, mikrofon take ne. Potesila me podpora USB mass storage kterou jsem (klasicky) moc necekal. Jsem na veci celkem narocny a proto me potesilo, ze ZEN opravdu do puntiku splnil me pozadavky.

Minusy?
- leskly povrch je sice pohledny ale silene neprakticky...hned se poskrabe a omatla a vypadate jako nejvetsi cunik v okoli. Hned jsem dokoupil akrylatovy kryt, nicmene tim padem je prehravac o dost vetsi. Neskodilo by nejake pruhledne pouzdro jako na mobil. Bohuzel nic takoveho jsem ani na ebay nenasel :( Nevyhodou plastoveho krytu je i to ze dela ,,mapy,, na displayi kdyz se na nej prilepi...neni to nic neresitelneho, staci vyjmout ZEN a pouzdro v danem miste zevnitr malicko palcem promacnout.
- neradi soubory do stromu. Samotnemu mi to az tak nevadi, vetsinou posloucham stejny typ music na preskacku,ale je to proste minus.
- baterie...je dobra, vydrz ma prehravac dobrou, ale uvital bych, kdyby sla vymenit. Takhle creative spoleha na to ze ty dva roky nejak prezije a dal...kupte si novej vyrobek. Nlze se jim divit, delat nejakou extra podporu na tak rychle zastaravajici odvetvi a na vyrobky v cene par tisic.... Mozna ji neossadili i z divodu bitelnejsi uzavrene skorepinove konstrukce. Ale opet, je to minus.

Celkem ho hodnotim vyborne, dal bych mu 90% ze 100. Je to levna hezka mala hracka co umi spoustu veci a zabavi jak v autobuse na koukani na filmy, tak hudbou na mnoho hodin.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matus201 1. 9. 2008 01:57

Celkom pekna minirecenzia, len s tou SD kartou to na ZEN nie je az take ruzove- pesnicky z nej celkom neimplementuje do databazy pesniciek (nie je mozne robit bookmarks, pri pocuvani z karty a prechode do menu sa hudba zastavi) a nevedel som ze tento creative ma mass storage..
Cowon iAudio D2 + Shure SE210 + BOSE in ear headphones (mrtve) + koss ksc 75 + koss portapro + Sony MDR-NC22

Nokia 6120c+ 8 GB MicroSD
matus201
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod HorysMann 2. 9. 2008 16:33

nikdo neví s tím firmwarem? Tolikrát jsem čet že tam maj lidi us firmware ... zdá se mi to tichý :-(
HorysMann
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 2. 9. 2008 16:48

ohladom firmwaru tu myslim v tom to topicu nejaka zmienka je, ale osobnu skusenost s USA firmwarom nemam.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inwo 3. 9. 2008 10:30

Postup, ako som prehodil EU fw na US...

stiahnes si fw
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/142259209/Zen.rar.html

spustis prehravac v recovery mode, das erase firmware, potom pripojis k pocitacu, otvoris patricny fw a spustis

===
ide to udajne aj bez toho zmazania predchadzajuceho fw, ale zial, mne sa to seklo, tak som najprv odstranil a nahodil este raz uz americky a v pohode..
Postup by bol ten isty, len s tym rozdielom, ze nedas erase, ale proste len pripojis Zena a spustis aktualizacny subor...

Pockas minutu a mas US fw.

v archive sa nachadzaju:
    usa-ZEN_PCFW_L22_1_21_01.exe
    eu-ZEN_PCFW_L22_1_21_01e.exe
Zen 2 GB US fw (ZEN Skin with Wire Management + Folia) + 8GB SDHC, EP 630 + Koss Porta Pro
TP R500, WXP, FUBAR IV (LM 4562) + AKG K701
Nokia 6233, 5530 XM, SE k610i @ W660i + HPM-70
inwo
Junior

Odeslat příspěvekod numeros77 3. 9. 2008 13:56

inwo píše:Postup, ako som prehodil EU fw na US...

stiahnes si fw
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/142259209/Zen.rar.html

spustis prehravac v recovery mode, das erase firmware, potom pripojis k pocitacu, otvoris patricny fw a spustis

===
ide to udajne aj bez toho zmazania predchadzajuceho fw, ale zial, mne sa to seklo, tak som najprv odstranil a nahodil este raz uz americky a v pohode..
Postup by bol ten isty, len s tym rozdielom, ze nedas erase, ale proste len pripojis Zena a spustis aktualizacny subor...

Pockas minutu a mas US fw.

v archive sa nachadzaju:
    usa-ZEN_PCFW_L22_1_21_01.exe
    eu-ZEN_PCFW_L22_1_21_01e.exe

a v com je lepsi ten US firmware???nez EU.. :hm
numeros77
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků