[recenzia] Creative Zen 2GB

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HVLAD 5. 11. 2009 10:04

Zdravím, mám 4gb zen a mám s ním dosti vážný problém. Nejen, že se hodně dlouho nabíjí ale hlavně vydrží hrát asi jen čtyři, pět hodin! To je sakra málo, říkám si že jej půjdu reklamovat, problém je, že ho mám už rok a čtvrt. Myslíte že je to důvod k reklamaci? A že mi jí uznají, pamatuji si jak před lety byla třeba na baterie do mobilů záruka půl roku. Díky
HVLAD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Figut 5. 11. 2009 10:40

Je to baterka. Kontaktuj prodejce, popiš problém, zeptej se jak je to konkrétně se zárukou na baterii.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sh4d0W 17. 11. 2009 16:50

Zdravim, Vidim ze vsetci chvalite ten Zen ale chcem sa opytat ci niekto nema skusenosti zo Zenom X-Fi, pretoze si ho chcem kupit.. Ale chcem si byt isty ze je na takej urovni ako Zen alebo aj trochu lepsi.. Viac sa mi paci design na X-Fi.. Taktiez si myslim ze kedze tam bude asi aj novsi FW tak by nemali snim byt take problemy.. Chcem sa len uistit ze robim dobre :O
Sh4d0W
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sh4d0W 17. 11. 2009 17:01

A este ze preco je medzi nimi taky cenovy rozdiel? Zen 8GB je za 80€ (2400 Sk)
a X-Fi 8GB za 107€ (3200 Sk) A pritom je to vsetko skoro to iste..
Sh4d0W
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peo.c 17. 11. 2009 17:59

Tuším má X-Fi iný čip a ešte funkcie navyše túto X-Fi a ešte nejaký Crystalizer alebo čo .Celkovo EQ má docela podarený , že sa dá použiť a neprasí zvuk ako na iných prehrávačoch.Docela podarený prehrávač.Ale ak stačí len na zvuk prehrávač tak ber Sansa Clip z Aukra a zvyšok daj do slúchatok.

PS:užívateľ pepeko ti ho bez problémov zašle aj na Slovensko ak mu pošleš peniaze v obálke(ja viem ako z doby ľadovej, ale 8GB za 37 eur je v pohode cena)

Prípadne ak potrebuješ karty tak Clip+
FLAC>Sansa Clip v2(8GB black)>SPC(stevenkelby recable)>LiveWires T1 (UM remold)
---------------------------------------------------------------------------------
Gone:EP830>PFE112>IE8>HD650>TF10
O2>X-Fi>A829>Zero>H120
peo.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sh4d0W 17. 11. 2009 20:23

Aha, diki moc za info.. No neviem, ja si skor zoberiem ten Creative lebo aj ten design a aj tie ostatne funkcie su celkom dobre, no hlavny je zvuk ale ten prehravac sa mi velmi nepaci :-| .. Ale 37€ je super cena.. Vies co ked si kupim tento prehravac a ked skonci, tak by som zobral ten :D Ale aky to ma zvuk?? ;-) .. A este ze ake sluchatka by si odporucil? Tak do 33€? Kebyze ze sa mi tie originalne pokazili alebo tak..
Sh4d0W
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peo.c 17. 11. 2009 20:38

Dobrý má zvuk.Dokonca aj tie originálne priložené slúchatká patria k najlepší, . čo sa prikladajú k playerom, nie je to žiadna výhra ale sú dobré.Žiaľ v cene do 33 eur ti neporadím , lebo tu sa vôbec nevyznám.Možno asi RE2 by boli dobré(objednať zo zahraničia) , len neviem či sa zmestia do tých 33e.
FLAC>Sansa Clip v2(8GB black)>SPC(stevenkelby recable)>LiveWires T1 (UM remold)
---------------------------------------------------------------------------------
Gone:EP830>PFE112>IE8>HD650>TF10
O2>X-Fi>A829>Zero>H120
peo.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sh4d0W 17. 11. 2009 21:01

Tak bud Koss Porta Pro by som kupil alebo potom neviem ked tak tak este stuple nejake ale neviem, ja sa do sluchatiek nevyznam moc..
Sh4d0W
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petk0 10. 1. 2010 20:12

Vadny creative ZEN, nejde zapnut, nebootuje, nesvieti.

Mam teraz nove PC, kde som ho nabijal cez USB, ale neboli tam naistalovane drajvre. ZEN sa tak neustale pripajal a odpajal, ­"zadokovan­" az z toho zblbol. ZEN mam presne dva roky. Odpojil som kabel USB a stale hlasilo ­"zadokovan­". Zen nesiel vypnut a tak som pouzil reset. Displej sa vypol, modra led zhasla a odvtedy uz nejde. Nereaguje na USB kabel, nereaguje na reset, na vypinac, na tlacitka, proste na nic nereaguje, nic nesvieti. Bateria bola nabita zhruba na 50%. Co s tym? je to po zaruke a nasiel som len video ako to rozobrat:
http:­/­/www.youtube.com­/watch?v=PhJl0ouxKaQ&NR=1&feature=fvwp
-----
Po mesiaci som sa rozhodol ze to podla videa na Youtube rozoberiem. Odpojil som bateriu a pripojil ZEN na USB nabijacku. A hura rozbehol sa. Takze vadna bola len bateria, zle sa nabila a isla do skratu. Nechal som ZEN zapnuty a pocas behu som znovu pripajkoval bateriu. Po nejakych piatich minutach zacalo nabijanie a trvalo pomerne dlho, cca 6 hodin. Potom som ZEN znovu poskladal. Dajte pozor na skrutky, niesu vsetky rovnake, su tam aj samorezky. Cez Amazon.com sa da zohnat nahradna bateria od 13 dolarov + cca 4 dolare doprava, to nieje tak zle. Ale asi uz kupim mp4, ktory zvladne Divx bez konverzie.
petk0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kokos11 18. 2. 2010 18:20

zdravim, mám Creative Zen MX a potřebuju zjistit jestli by šel nahrát firmware z normálního Zenu do MX. Bude to vůbec fungovat??
kokos11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Balda_87 18. 2. 2010 18:53

tak to asi těžko..
nejjednodužší bude si ten fw stáhnout a instalaci spustit. Aspoň sám uvidíš, jak ti to hodí hlášku, že nemáš připojené zařízení pro které je fw určen. Nebo něco na ten způsob

btw vůbec nechápu, co by jsi tím získal
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kokos11 18. 2. 2010 20:03

tak to radši riskovat nebudu no, ale co bych tím získal? nemusel bych konvertovat video do toho debilního .cmv formátu a jsou tam stylovější přechody animací mezi položkami
kokos11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Balda_87 19. 2. 2010 07:05

Jak dlouho máš ZENa? Mě sledování filmů omrzelo někdy po měsíci.
je fakt že nesleduju filmy ani na HTC Touch HD, s displayem v úhlopříčce 3,8" a rozlišením 480 × 800 pixelů...
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kokos11 19. 2. 2010 15:59

no teď ho budu mít třetim měsícem
kokos11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pe3czech 21. 7. 2010 14:33

Mám trochu pozdní review a dojmy: já jsem se ZENem míval v dobách, kdy jsem jej vlastnil (2007,2008) velké problémy - vystřídal jsem 4 kusy ZEN4GB a všechny byly poruchové. V Electroworldu, kde jsem jej koupil prvně pro lepší cenu, jej rovnou recyklovali=ZEN se mi odmítal zapínat, přinesl jsem do EW, tam mi dali nový a původní šel do kontejneru.

Po třech reklamacích mi dali peníze, nový mi prodat odmítli, EW jej údajně pro poruchovost stáhl z českého trhu. Celé to trvalo asi sedm měsíců.

Mezitím klesla výrazně cena v Alfacomputer(přičemž nechápu, jaktože nyní se ten stejný ZEN prodává za částu vyšší než v roce 08) a šel jsem za vidinou ušetření do Alfy. Tento ZEN již nekrachoval a já byl spokojený, že mám konečně fungující přehrávač.

Jenže jednoho dne, aniž bych si byl vědomý nějakého nárazu nebo pádu, umřel displej - po zapnutí se objevily pouze klasické skvrny vznikající při prasknutí vnitřního sklíčka displeje. V alfě mě reklamační technik se slzama na krajíčku pověděl, že se jedná o mechanickou závadu a proto je reklamace zamítnuta.

To víte, že mě vytočil. Přesto jsme vedli klidnou diskuzi na téma, jak je možné, že displej praskl bez mechanického poškození, bylo mi dána rada, že jej mám nosit v náprsní kapse košile, že disple j je velký a křehký, do kapsy džín, kde je exponován se nehodí.

Marně jsem namítal, že nikde není napsáno, že přehrávač je vhodný pouze do košile a ani jsem žádnou košili při koupi nedostal...

Proto mám velmi rozporuplné dojmy: hrál výborně, jak audio, tak video(obzvláště displej byl tehdy naprosto bezkonkurenční)
Jenže k čemu? Stále jej mám doma, stále hraje, ale použít jej můžu jen jako obrovskou flashku nebo čtečku paměťověk. Proto bych do něj, sice s nostalgií, ale přesto nešel
pe3czech
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka