[recenzia] Creative Zen 2GB

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palinoch 14. 1. 2008 17:39

appletree ked porovnas cenovy rozdiel zen a i7asi zistis ze zen by v takovej cenovej relacii ako je i7 bol krunovatelny kral mp3 prehravacov. u 2GB verzii mas namakanu kvalitu 8) za paradnu cenu.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod centos 20. 1. 2008 11:36

Taky o tomhle přehrávači uvažuju, ale chcu se zeptat, jak je to s tím mass storage? Výš uvedeným postupem jde takto kopírovat jen na kartu, nebo i do vnitřní paměti? A co české znaky v názvech souborů a české tagy, má s tím Zen problém?
Pouzder jsem našel víc, tak s tím by snad problém nebyl, nabíječka by se snad časem taky sehnala.. takže to bude vše ;)
Last.fm viz www
centos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nordblanc 20. 1. 2008 19:59

Pre kopirovanie pesniciek a filmov do zenu na internu pamat musis vyuzit pridany software, t. j. mass storage nepodporuje , no na pamatovu kartu mass storage podporuje, kopirujes ako na prenosny disk. Na SVK na sa da zohnat aj s nabijackou (123mp3), cenovy rozdiel je cca 200 korun, skus hladat...
nordblanc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod centos 20. 1. 2008 20:25

Nabíječku nutně nepotřebuju a navíc to budu kupovat v kamenném obchodě, kde ji k tomu nemají. Jinak dík, snad ten soft nebude moc velká překážka.
Možná by dalo použít toto.
Last.fm viz www
centos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 21. 1. 2008 18:53

centos - s tou nabijackou pozor! Nie raz som cital, ze nabijanie inak ako cez usb a original creative nabijacku je na vlastne riziko...

Ale nedalo mi a skusil som moj Zen napojit na chvilku na nabijacku od Doonio Entra: nic nevybuchlo, dymove clony sa nekonali, normalne to nabijalo, ale radsej som to po par sekundach odpojil, servis by to nevzal... :wink:
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod centos 21. 1. 2008 19:22

Jj, jasně. Raději nebudu riskovat a později se poohlídnu po origoš.
Zrovna teď Zena držím v ruce, pěkný přístroj, akorát se hned upatlá :)
Zatím mě nejvíc naštvalo, že nebral moje albumarty v cover.jpg (mám je tak všechny, takže budu muset pokaždé přejmenovávat). Zvuk dobrý, hlasitost taky, v pohodě utáhne moje 10W Geniusy, to jsem nečekal. Videa mě překvapily svojí ostrostí.. to bylo snad první, co jsem zkoušel.
Jen bohužel ten tvůj WinAvi není free, takže jsem postupně zkoušel několik kombinací softu, aby z toho něco bylo, zatím neúspěšně. Respektive strčit do videa titulky jsem zvládnul až s AviDemuxem, který to umí i zmenšit (ale jen XviD, DivX jsem tam nenalezl), leč to přehrávač nesežere. Požadovaný formát v DivX umí třeba VirtualDub(Mod), ten má zas problémy s vbr audiem, které se v nově vytvořeném videu rozchází. Takže momentálně to vidím na ten jejich soft, který je mimochodem asi dvakrát pomalejší, jak všechno ostatní, co jsem zkoušel. Ale lepší jak nic.
Kdyby měl na to někdo nějakou radu, sem s ní, děkuji :)
Last.fm viz www
centos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod centos 21. 1. 2008 19:26

A mimochodem.. dík za recenzi, rozhodoval jsem si i díky ní ;)
Last.fm viz www
centos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 21. 1. 2008 20:01

centos - no teraz neviem, ci dakujes ironicky alebo uprimne... :wink: Pretoze mne tvoj prispevok vyznel trosku sklamane, co ma fakt mrzi.

Moje dalsie skusenosti su: dokup si k tomu bud screen protector( ochranne folie na display) alebo clear case (akrylovy kryt na zen,ten mam ja- u nas 280,-SK), pretoze display je dost nachylny na poskriabanie.

Nechcem ta tu nejako nahovarat na ilegalne cesticky, ale existuje x torrentov na komplet balicek WinAvi...
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod centos 21. 1. 2008 20:19

Upřímně a nechtěl jsem, aby to vyznělo zklamaně, bo zklamaný nejsem, jen to konvertování videa není ideální.
O nějakém obalu jsem už určitě uvažoval, později na to mrknu.
ad ty torrenty - samozřejmě vím, ale zařekl jsem se, že mi tu žádný ilegal program nesmí, na všechno je free řešení, jen hledat a zkoušet ;)
Last.fm viz www
centos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 21. 1. 2008 20:27

centos - tak potom uprimne dakujem :wink:

Ine free softy - pocket divx encoder- celkom fajn, Media coder
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod centos 21. 1. 2008 21:19

Dík, ten Pocket.. funguje po nastavení kompatibility na XP SP2 dobře.
Last.fm viz www
centos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scofield 22. 1. 2008 14:46

aurelius9- tak som sconvertoval to video podla tvojho navodu a setko krasne ide len mam taky malicky problem nic vazne ale ajtak. Ked to convertujem cez ten WinAvi tak film mi skonci asi o 10 sekund skor, a skoci do menu. Pri filmoch mi to nevadi ale pri serialoch jako prison break mi to dost vadi, ked to convertujem cez ten Creative convertor tak to nerobi ale convertuje to asi 5x dlhsie. A este by som sa chcel spytat ze ci tebe sa da to video natiahnut na celu obrazovku mne len cez ten creative, ale som skusal tie klipy co boli v zene cez gspot tak som zistil ze to su Xvid a ide natiahnut. Dik za odpoved
scofield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod centos 22. 1. 2008 16:51

Tak nakonec ten PocketDivXEncoder padal, takže jsem se vydal hledat další alternativy. Nakonec jsem našel něco, co vypadá že bude fungovat.
Takže kdyby měl někdo zájem o free alternativu WinAvi:
1) Avidemux 2.4 - umožní jak přidat titulky do filmu včetně změny umístění, velikosti, barvy, fontu.., tak i změnu rozlišení. To ale nepoužívám, nechávám to projet jen se zapnutým Subtitlerem
2) Loli Video Converter - videa fungují při nastavení na iAudio D2, má i možnost přidání titulek, ta se ale nezdá být moc pokročilá, takže v tom případě bych sáhl první po Avidemuxu, pak po tomhle.
Last.fm viz www
centos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 22. 1. 2008 18:31

scofield- tych desat sekund neriesim, robi to aj mne, ale vo filmoch je to fuk a v seriali sa aj tak uz nic neudeje :wink:

Ja sirokouhly film nenatahujem, ale orezavam cez codek pack zmenou rozlisenia...natahovanie je blbost,pretoze obraz ti nezvacsi, ale len natiahne...ale aj to orezanie je trosku krkolomne riesenie, pretoze pozerat film orezany o takmer polovicu obrazu...

centos - dik za dalsie softy :wink:
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grovana 22. 1. 2008 23:35

ahoj,prosím ťa ako je to ked chcem prekonvertovať DVD film do avi,ja som to skúšal ale všetky vob súbory spravilo ako avi,ako to docieliť aby to bol len jeden súbor avi???
grovana
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků