Sony NWZ A8xx a vše kolem něj

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod trenz 27. 7. 2008 13:06

Tak mi konečně v pátek dorazila a818B verze 8GB, vim že to nejni novinka, jen sem byl natěšenej jak malý děcko :-P
Spokojenost veliká, super zvuk i s přiloženými sluchátky a videa nad moje očekávání.
Dobře se ovládá, rychlý reakce, je toho víc. Spíš bych chtěl probrat "pro mě" jeho nedostateky či co by myhli výrobci zlepšit :-P
1. nejvíc mě asi ze začátku zarazilo že se mi nehlásí jako klasickej Mass storage, že by se ukázal v průzkumníkovi na liště s disky (drag and drop přes průzkumníka funguje), ale du teď zkusit MediaMonkey, třeba bude fajne a pomůže mi s dalším drobným problémem a to je:
2. zobrazování přebalů u hudby v přehrávači... ikdyž sem ve winampu přidal obal přímo do id3tagu, tak se stejně nezobrazuje správně.
3. bod není tak chyba jako nápad na vylepšení. když často připojujete přehrávač k pc po novej obsah, hlavně ze začátku... Tak se vždy hned začne nabíjet baterka, hodila by se taková věc, že by se nabíjení mohlo zapnout v prográmku (nebo v menu v přehrávači) jen když potřebujeme, a ne aby se nabíjel pokaždý co přehrávač připojíme k pc a ládujem tam pár videí a baterka je skoro plná.. Takhel asi výdrž začne časem rychle klesat
4. ten dodávanej stojánek je docela jedlej, celkem na nic, ale asi to má bejt jako redukce k dokovačce co se dá dokoupit (dokovačka je pro víc modelů, jen se vymění redukce). Možná se pokusím udělat si doma nakej stojánek s tím dodávaným stojánkem sám. 8-P
trenz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod donnie06 30. 8. 2008 09:05

ahoj, možná, že mi vy uživatelé budete odporovat, ale nyní vybírám nějaký nový přehrávač, jde mi hlavně o kvalitu zvuku...mno a musím říct, že tenhle po odzkoušení super - hodně čistý poslech (ušima normálního člověka na kossech:)...ale...to co mi na něm vadí a proč do něj asi nepůjdu je, že hraje opravdu potichu...na cesty tramvají a busem by mi to vadilo...tož to je můj názor 8-P
donnie06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dukem 30. 8. 2008 09:14

koupit špunty a zbytečně neničit sluch, čus ;-) :-D
dukem
Junior

Odeslat příspěvekod Pingu2221 30. 8. 2008 09:20

donnie06 píše:hraje opravdu potichu 8-P

Jak píše Dukem....kup si in-ear, nebudeš pak mít důvod dávat hlasitost na víc, než na 25. Sám mám Sonyho a běžná in-ear a jsem zvyklý poslouchat hodně nahlas, ael na víc, jak na 25 už to prostě nesnesu..:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod donnie06 30. 8. 2008 09:31

zkusím v electroworldu ještě jednou...z plugama...a pak řeknu...ale právě se rozhoduji mezi tímto a iaudio i7...u tohodle jsem napsal už výše co mě odrazuje, u toho druhého zase ovládání a navíc jsem ho ještě neslyšel hrát...je to těžké, když si má člověk vybírat :hm jednou jsem víc pro ten, pak si přečtu nějakou recenzi a zas pro ten druhý, pak ho vidím naživo a příjde mi moc velky (např. E100, sansa view...nehrajou špatně, ale tahat se s takovou krabičkou v kapse..ne díky 8-) )
donnie06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pingu2221 30. 8. 2008 17:53

Oba dva přehrávače jsou výborný, neuděláš chybu ani s jedním...:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dukem 30. 8. 2008 20:31

Kkozi píše:Už jsem na to přišel...pro všechny, kterym se to nezobrazuje jako disk.

Ovládací panely->systém->správce zařízení-> zde vidíte váš připojený přehrávač (implicitně WALKMAN)->klikněte pravym, zvolte aktualizovat ovladač->Instalovat ze seznamu či daného umístění->Nevyhledávat, zvolím ovladač k instalaci->Zde zvolte Velkokapacitní paměťové zařízení->ovladače se nainstalují->pic a máte přehrávač přihlášenej jako normální flashku.


je to sice OT s mojí S615, ale ve skutečnosti není, udělal jsem si připojení Mass storage, normálně se mi i předtím zobrazoval jako disk, ale říkal jsem si, že to musím zkusit ( protože s tímhle přehrávačem se nedá aktualizovat firmware, ani nic podobného, tak přece pro něho něco udělat musím :-D ) a docílil jsem toho ,že při připojení už není v závorce na displayi ( MTP ) a při zobrazení disku tam není ňáký 14-megový soubor :-D
dukem
Junior

Odeslat příspěvekod tifar 30. 8. 2008 20:34

mam ten isty mp3 player a ums sa da za 20s nainstalovat...baterku nevsimaj,litiove akumulatory maju rady,ked ich nabijas vzdy ked ides okolo nabijacky.Hlasitost staci,ocuvam na 13/30 a som spokojny.
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vena17 1. 9. 2008 23:05

zdravím
uvažuji o koupi přehrávače 82x
mám ale pár otázek:

k videu: nekostičkuje se při filmech a rychlých záběrech?
troch mě děsí i těch 262 tisíc barev , není to málo?

reproduktor přehrávač nemá, tak jak řešíte poslech třeba pro víc lidí, dáva k přehrávači sony nějaké příslušenství nebo si dokoupit přenosné bedny?

firmware, je vše v pořádku nebo má nějaké mouchy? co třeba to že přehrávač nepodporuje češtinu? je nožnost že bude v novém FW?

Mass Storage Device má nebo nemá?

díky za odpovědi
po mých zkušenostech s emgeton M7 , se radši ovšem informuji od uživatelů.
vena17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 1. 9. 2008 23:55

barvy neboj, poznas rozdil mezi 261999. a 262000.? Na takovem diplejicku to je docela jedno
film s 30fps by se kostickovat nemel, jedine pri blby konverzi.
Mass storage maji dnes uz vsechny prodavane sony
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 2. 9. 2008 06:52

262000barev je uplne v pohode:) u jinych prehravacu 16,7milionu barev je blbost, ptz realne je tam jen 262000 barev, tak jako u levneho LCD...skoda, ze neni reprak...ale muzes koupit jakekoliv repraky s 3,5mm jackem
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 2. 9. 2008 08:14

Díky, s tím mass storage jsem mi opravdu pomohli..:-) Vyzkouším...
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vena17 3. 9. 2008 09:24

Dekuji za odpovědi.

Ješte bych se zeptal jak to děláte s titulkama. je to tak že se musej dát přímo do filmu co? Umí to software, který dodává sony k přehrávači na konverzi videa?

A k tomu FW je vše ok ? nejsou s ním nějaké potíže? Ty české znaky se správně nezobrazují že? Může se to vyřešit s novým FW?

Má někdo z vás zkušenosti se servisem u sony?
Naposledy upravil vena17 dne 3. 9. 2008 10:48, celkově upraveno 1
vena17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slawall 3. 9. 2008 10:00

Pri pouzivani, jsem nenasel chybu v FM, cestina v poho, ale titulky musis dat do filmu pomoci softwaru, navod najdes na netu...
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod in4mator 3. 9. 2008 12:52

Uvažuju o A816 a chci se zeptat na přehrávání filmů, teda spíš na průměrnou velikost jednoho filmu ve formátu mp4. Je to tak, že když převedu film, který má standardních cca 730MB v avi, do mp4, bude velikost přibližně stejná nebo se nějak výrazně změní? I když mně jde hlavně o přehrávání hudby, nevím jestli je kapacita přehrávače 4GB dostatečná, i kdybych si tam chtěl dát pár filmů... Díky za odpověď.
José
in4mator
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků