MKV - cukání - špatný přepočet fps?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MacPhenom 7. 3. 2014 19:39

Ahoj, často mám problém že když stáhnu nějaký video záznam v MKV tak se při přehrávání drobně sekne každou vteřinu. Je to podle mě způsobeno tím že originál měl 24 nebo 23.976fps ale někdo se ho při ripování rozhodl předělat na 25fps. Moje dotazy tedy jsou:

a) Mám pravdu že je to způsobeno přepočtem snímků?

b) Pokud ano, lze tuto chybu odstranit? Pomocí nějakého inteligentního softwaru například? (podle mě je ten poslední snímek prostě rozkopírovaný aby byl přes dva)

c) Proč někdo zvyšuje frekvenci videa?

Samozřejmě se nabízí otázka jestli nemám problém s přehrávačem ale mám to vyzkoušeno na více počítačích s různými sw přehrávači a mmc xtreamer SE3 a všude se to chová stejně, týká se to většinou menších ripů které mají do 4GB

Pokud by mi někdo poradil tak bych byl opravdu rád, většinou to skončí tak že mkv smažu a sháním jiné, zvláště u záznamů kde je pomalu plynule pohybující se kamera je to zasekávání hrozně vidět.

Přeji hezký víkend a těším se na odpovědi. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 7. 3. 2014 20:04

Tohle dělá špatně převedená audio stopa např.z DVD nebo AVI,a spojená s MKV.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 8. 3. 2014 09:31

Dobře, takže za to může špatně spárované audio.. a teď to hlavní: můžu s tím něco udělat? Dodatečně opravit a cukání odstranit? Touhle chybou trpí tak každé páté MKV.. a koukat se na to nedá :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 8. 3. 2014 09:50

Zeby si mal take "stastie" a narazal na tak vela zlych mkv? Postni sample z nejakeho takeho mkv, s ktorym mas problem.
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 8. 3. 2014 10:22

Děkuji za odpověď, tak pro příklad velmi zmršeného MKV třeba zde:
http://download.hellshare.cz/hd-movies-mkv/ja-robot-i-robot-usa-ger-2004-hd-720p-cz-dabing-h264-aac-2ch-mkv/14805611/

Nerad bych tohle téma změnil ve flame odpůrců dabingu (to tu bohužel hrozí na každém kroku :-D ), většinou se dívám v originále ale je spousta lidí kterým titulky vadí a není nutné je za to kamenovat.
Přílohy
jarobot.JPG
jarobot.JPG (33.21 ) Zobrazeno 4336 krát
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 8. 3. 2014 10:32

No, tak 2GB nebudem stahovat, ale tak vidim, ze podla info je film 25,000 fps. Original Blu-ray je 23,976, co znamena, ze dotycny prisposobil video audiu, co je blbost. Video malo byt ponechane na 23,976 a prisposobeny mal byt zvuk. Ak vidis mkv s parametrami, tak rozhodne take nieco ani nestahuj. Uprimne, neviem, ako by si to opravil.
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 8. 3. 2014 10:41

Tak já bohužel parametry nevidím dokud nestáhnu, a pak je již pozdě. Dá se všeobecně říct že jak má MKV blu-ray rip 25fps tak je zle?
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 8. 3. 2014 11:04

S největší pravděpodobností to tak lze u Bluray ripu říct. Výjimkou by snad mohl být pouze film který byl točený v HD pro televizi v 25fps a pak vydán na Bluray, ale myslím si že nic takového u nás nevyšlo.
Kdyby to HD rip vytvořený z televizního vysílání tak 25fps je v pořádku. Ono i z toho Bluray originálu 24fps jde udělat 25fps bez cukání, ale musí se to udělat správně - jednodušší je přepočítat zvuk.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 8. 3. 2014 12:01

MacPhenom píše:Tak já bohužel parametry nevidím dokud nestáhnu, a pak je již pozdě.

V tom odkaze, co si postol je predsa uvedene aj info suboru, kde je uvedene, ze je 25 fps. Nepotreboval som nic stahovat, aby som to vopred vedel. Je to vsetko za predpokladu, ze aj pri ostatnych mkv toto info uploader poctivo/pravdivo uvedie.

@marts: plne s Tebou suhlasim
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 8. 3. 2014 15:29

Máš pravdu, u tohohle konkrétního MKV bylo v popisu (dokonce pravdivě) uvedeno fps. Od teď se vždycky podívám jestli jsou v popisu fps ale dejme tomu že to tam uvedeno nebude a nebo půjde o chybný údaj a já takové MKV stáhnu. Neví někdo o nějakém postupu/softwaru který by cukání odstranil? Jsem rád že kontrolou fps tam kde je to uvedeno snížím šanci na stáhnutí špatného MKV ale bohužel to neřeší situaci kdy ho již mám, popřípadě pokud půjde o jediný dostupný rip. :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 10. 3. 2014 09:08

Zkusil bych provést remux s pomocí http://www.videohelp.com/tools/tsMuxeR opět na 25fps.
Toto ovšem zabere pouze tehdy, pokud to nebylo pokaženo už při komprimaci videa, tj. že nejde jenom o pokažené časování, ale že ty cukající snímky tam jsou skutečně vloženy - pak už s tím nejde dělat asi nic (možná jedině program Handbrake s detekcí duplicitních snímků - ovšem bez záruky, a taková operace je na dlouho)

A tipoval bych, že budou ty snímky zdvojené/vynechané už přímo ve videu, normálně totiž video kodek H.264 nemá uloženou informaci o fps, toto řeší až nadřazený kontejner, takže přečasování je pak triviální operace, např. výše uvedeným tsMuxerem.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 10. 3. 2014 10:12

Já osobně jsem dlouho řešil toto cukání i u 23.976 MKV ripů - přehráváno v MVC: home cinema.

Nedávno jsem vyzkoušel XBMC a ten to umí nějak eliminovat. No a už jsem u něj zůstal.
_DAVE_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 10. 3. 2014 10:26

Ale to je iné "cukanie" :-) Pulldown a pod...Skús vyskúšať MPC-HC s madVR. Kvalitou obrazu je, mne osobne, vyššie než XBMC.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 10. 3. 2014 12:04

Souhlas, není to to samé.
_DAVE_
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků