[rec] Takstar HI2050/Samson SR850/Superlux HD681/Somic MH463

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 23. 4. 2014 18:00

TheRiseAgainst píše:2-3 kHz su vysky? Lebo od Superlux uz mam 381 a tam mi napr. vadi to ze obcas su tie vysky prilis ostre (hlavne asi pri vokaloch) a casto musim len na kratku pasaz upravovat hlasitost a potom znovu pridavat.

Typicky sa tento problem tyka vyssich az najvyssich stredov, povedzme 2.5 az 7kHz. Retro DJ patria medzi tie sluchadla, co oblast vyssich stredov nemaju zvyraznenu (na rozdiel od tebou spominanych Superlux a rovnako aj Samson). Ak hladas nieco skor podobne ku Retro DJ, ale zvukovo o kusok kvalitnejsie a pohodlnejsie, potom skor HI 2050 nez Samson. Ich zvukovy prejav ma v oblasti stredov podobnejsi charakter ku Retro DJ, Takstary daju viac detailu a maju kvalitnejsie vysky nez Retro JD (vysky su u Retro DJ slabinou). Samson su detailnejsie, ale ak ta Superluxy "rezu" v najvyssich stredoch, Samsony by ti to s najvacsou pravdepodobnostou robili tiez.

Takstary sa odmenia, ked dostanu lepsi zdroj zvuku nez integrovanu zvukovku, ale to by si mohol riesit aj nasledne.

TheRiseAgainst píše:ci by som si vobec spoznal rozdiel medzi svetlymi a tmavymi

Rozdiel medzi svetlejsimi a tmavsimi sluchadlami si uz spoznal vtedy, ked si si uvedomil rozdiel medzi Superlux 381 a Retro DJ. Tie s ostrejsim zvukom su svetlejsie a Retro DJ su voci nim tmavsie=temnejsie=teplejsie (tieto 3 pojmy znamenaju vlastne to iste, teplejsie sa typicky vztahuje len ku stredom a tmavsie=temnejsie sa moze vztahovat aj ku pasmam, co na stredy nadvazuju).
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 24. 4. 2014 18:27

Mne ako neodbornikovy zneju tie Maxelly tak vyrovnane, cize nemaju silne basy a zvysok zahraju pekne. 668b by boli asi najviac podobne, lebo tie su zevraj tiez take a nemaju take ostre vysky ako 681.

Ano no skor nieco ako Retro, jedine tie mam take na usi cize len s tymi viem porovnat. Ale chcel by som nieco s vacsim priestorom (takstari ako aj ostatne su polo otvorene takze by mali byt priestorovejsie?), a viac basove nez Retro. Aby to zahralo dobre aj nejake DnB. 681 by v tomto mali byt velmi dobre (aspon podla toho co som cital), daju sa takstari v tomto porovnat? Kedze mam rad basovejsi zvuk.

Ale celkovo sa oplati prejst na Takstari? Bude to dost rozdiel?

Tak tie superluxy sa mi basovo pacia, sice mam na clipe+ nastavene basy na +2 myslim, ale musel som si tiez stiahnut treble o neviem ani kolko, mozno -3. Cize ono by sa to dalo aj EQ na PC vyriesit, ak by som vzal Superluxy. O 681 v porovnani s Samson som este cital ze su take zivsie, dynamickejsie, viac "fun". Kde Samsony su neutralnejsie:

Sice su modded ale neviem aky rozdiel to spravi.

SR850 and HD668B better for vocal and neutral listening without any fatigue. :D
The (modded) HD681 is more fun, lively-er, more dynamic. :o


K tomu zdroju, co by sa oplatilo kupit aby to malo nejaky efekt? Ked vezmeme do uvahy to ze sluchadla stoja cca 32€. Nejaku lepsiu zvukovku alebo nejaky zosilovac?

Tak premna skor asi tmavsie, Maxelly su ok ale take suchsie. Najlepsie asi take co zahraju dobre aj vysky, stredy a budu mat aj dobre basy. Ked take existuju.

Na chvilu som si teraz zapol clip a Maxelly do toho, na striedacku s 381. Maxelly maju celkom dobre basy ale chcel by som nieco viac, a hlbsie. Superluxy maju basov viac, ale aj tam mi niekedy chybaju. Ono niektore pesnicky ked si pustim tak super, toto mi vyhovuje. No pri inej mam pocit ze tam chybaju basy. Zalezi od stylu. Hlasitost si ale stale musim upravovat ked su ostrejsie pasaze.

Ked som sa prepol do rockboxu, kde mam basy na +2 a treble na 0 tak superluxy lepsie. Maxelly mali tiez lepsie basy.

No cize v podstate, by som rad nieco priestorovejsie a basovejsie. Maxelly mi zneju viac tak do priestoru. No tie su na usi takze asi kvoli tomu.
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 24. 4. 2014 19:46

Na Maxelly sa daju kupit vacsie nausniky, spominal som to tu na fore viac krat.
Hi2050 budu mat priestor od Retro DJ o kusok lepsi, ale Samson/Superlux su v tomto lepsie.
Nemozes 100% na seba aplikovat co ini napisu. Ked ti vadia vyssie stredy na terajsich Superluxoch, mozu ti aj na inych Superlux/Samson. Hranice, co komu uz vadi, su individualne. Superlux/Samson predavaju vselikde, tak si ich chod niekam vyskusat.

S tym zelezom ... momentalne sa mi ako vyhodne javi:
E12 za 70 EUR z bazaru viewtopic.php?f=1872&t=1206458&p=10050836#p10050836
a ku tomu UD110 v2 za 45 EUR aj s postovnym viewtopic.php?f=1920&t=1208663
Za 115 EUR ti tazko nieco zahra lepsie ...

Ak ti je to vela, skor to nechaj tak a ries to o rok, o dva (ak vobec).
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 25. 4. 2014 16:08

To hej, uz davnejsie som to riesil no nechal som to tak kedze nausniky stali viac ako sluchadla :) Neviem sice uz teraz najst ktore presne pasuju.

Naposledy co som zistoval tak v muzikeri sa daju odskusat len 330 zatial, kvoli baleniu. Ale este tam napisem.

No aj toto je premna dost drahe, skor to vidim do buducna.
Nieco take som uz davnejsie nasiel: http://zvukove-karty.heureka.sk/creativ ... d-5_1-pro/

Alebo to nie je velmi idealne?

Pisal som este s kukom a pytal som sa ho na basy v porovnani s Retro, a Retro su vraj basovejsie. Ale viem ze to moze byt individualne, tak skusim si vypocut tie Superluxy a ak sa mi nezapacia tak ze si ich hned kupim tak skusim najskor tie Takstari.

// Este som nasiel Pro80 ale tie su dost drahsie no aj dost vychvalovane. Su podobne ako 2050?
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 25. 4. 2014 20:47

Pro80 ... uzavrete, najdes na mojom webe. Velmi dobre, ale potrebuju svetlejsi a energicky zdroj. Ku integrovanej zvukovke podla mna nic moc. Taky Objective2 by ku nim pasoval. DAC kludne UD110 v2. Ale to je za viac penazi, nez ako hladas.

Na ten cerative by som sa vykaslal. V jeho cene je kopec veci, ktore na sluchatkovy posluch nepotrebujes. Potrebujes len DAC a sluch. zos., nie 5+1 a zvukove vstupy. Skor nejaky bazarovy FiiO E10, E7, E07K. Tato trieda je vsak casto len nastupnicka a majitelia pomerne casto tieto krabicky menia za nieco lepsie. To je vzdy spojene s urcitou financnou stratou. Preto ti ponukam o stupen lepsie veci.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 25. 4. 2014 23:27

Prave som si pozrel tu recenziu, oproti maxellom boli zvysne sluchadla 5x drahsie. Naozaj su maxelly take dobre sluchadla?

Pro 80 maju rovnake menice, znamena to ze budu hrat podobne ako 2050? Aj ked su uzavrete oproti polootvorenym?

Este o stranku dozadu si pisal ze na Samsonoch ked si vymenil nausniky za kozenkove tak to pomohlo basom? Takze mozno tie stock velurove na 2050 nie su az take dobre? :D

Ten usb DAC vyzera srandovne, to by som mozno aj v buducnosti kupil.
Na bazosi som nasiel E11 za 35€, neviem ci je tiez dobry. Jasne, to chapem, tak keby to bolo viac moje hobby tak do toho investujem, no pokial je to len na take domace pocuvanie tak zatial neplanujem vela investovat. Mozno ked ma omrzi stale rovnaky zvuk.

Z muzikeru mi odpisali ze vyskusat sa daju len 668 a 330. Prave 681 ktore som chcel pocut sa nedaju, kvoli baleniu.

Rozmyslam teraz, oplati sa vobec prechadzat z maxellov na 2050?

Inak, ako by sa dal docielit taky zvuk ako keby si na koncerte a kapela hrala nazivo pred tebou? Je to priestorom? Nieco take by som chcel pocut :D

Inak The Brooklyn Funk Band - Pamafunk z Dr. Chesky's albumu, take veci sa mi pacia. Priestor pri takej skladbe musi zniet super, a na Maxelloch to znie tiez super.
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 27. 4. 2014 07:25

Pro 80 maju rovnake menice, znamena to ze budu hrat podobne ako 2050? Aj ked su uzavrete oproti polootvorenym?

Podobne ano, ale PRO80 mozu na niekoho basovat az prilis (zavisi od zeleza).
Z nejakeho dovodu sa PRO80 javia byt lepsie sluchadla. Ak maju rovnake menice, riesenie v musli bude lepsie. Ale hraju voci HI 2050 temnejsie, ku integrovanej zvukovke sa "vyskofilom" nebudu hodit. Pozri si moje recenzie, vyjadroval som sa ku obom modelom.

Este o stranku dozadu si pisal ze na Samsonoch ked si vymenil nausniky za kozenkove tak to pomohlo basom? Takze mozno tie stock velurove na 2050 nie su az take dobre? :D

Samsony su dodavane s kozenkovymi, nie velurovymi a porovnaval som s dodavanymi kozenkovymi. Kozenkove z HiFiMan-ov boli pre mna prekvapujucim zvukovym prinosom, tie dodavane povazujem za slabinu. Niekde ta nizka cena musela vzniknut ...
Inak ma cenu Samsonom vymenit aj kabel, da sa dosiahnut, aby zvuk nebol ostry. V inej teme bol doporucovany Gotham kabel ku K701 s vysledkom odstranenia ostrosti v prednese vyssich stredov.

Na bazosi som nasiel E11 za 35€

Ponuka je to vyborna, E11 je dobre pouzitelny zakladny prenosny zosilnovac. Nehra pocas nabijania, ale idu don lacne Nokiacke LiIon, daju sa vymienat. Este lepsia ponuka je vsak vcerajsia zo susedneho fora a ked som ju cital, prave na teba som si spomenul: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=18951
Byt tebou, nevaham. Ku tomu za 45 EUR ten mini DAC. Za 105 EUR taky zvuk v novych cenach nekupis nikde. Aj keby si si mal pozicat, toto by uz bol zmysluplny odskok od kvality integrovanej zvukovky, urcite lepsi, nez uroven FiiO E10/E7/E07K/E17.

Rozmyslam teraz, oplati sa vobec prechadzat z maxellov na 2050?

Podla mna ano - lepsi zvuk a podstatne lepsia konstrukcia, lepsie pohodlie. Netvrdim, ze maju lepsie basy ako Retro DJ. Tie maju Retro DJ podla mna vyborne. Ale o zvysku to podla mna plati jasne, ze Hi 2050 su lepsie. Ci by si to "videl" rovnako aj ty - to neviem posudit za teba, tak je to vzdy.

Inak, ako by sa dal docielit taky zvuk ako keby si na koncerte a kapela hrala nazivo pred tebou?
...
Inak The Brooklyn Funk Band - Pamafunk z Dr. Chesky's albumu, take veci sa mi pacia. Priestor pri takej skladbe musi zniet super, a na Maxelloch to znie tiez super.


Pocuvanie cez sluchadla prinasa urcite technicke obmedzenia voci pocuvaniu cez repro. Ked pocuvas cez repro, zvuk prichadza z repro umiestnenych vpredu, nachadzas sa v urcitej vzdialenosti od reproduktorov a tvoje lave ucho pocuje aj zvuk sprava (v mensej miere, ale pocuje) a naopak prave zlava. Hlava zvukovo "tieni", specificky skresluje to, co sprava vchadza do laveho ucha a naopak. Urciet minimalne casove opozdenie, ako vnimame zvuk lavym a pravym uchom, nas mozog naozaj dokaze vnimat a premenit do priestorovej informacie. A navyse vnimame aj akustiku miestnosti, ktora sposobuje odrazy, rezonancie. Opozdenie odrazenych zvukov sposobuje rozostrenie zvukov, specificke dozvuky. Vsetky tieto veci sa podielaju na tom, ako vnimame priestorovu informaciu. Nas mozog si na to podvedome zvyka, bez nasho vedomeho chcenia, nauci sa priestor vnimat na zaklade zvuku.

Pocuvanie na sluchadla nie je tak prirodzene ako cez repro, taku uroven priestorovej informacie ako cez repro nedisiahnes. V nezanedbatelnej miere sa to vsak da vylepsit prave na ten sposob, ako na Dr. Chesky binauralnom albume. Ten je nahravany sposobom, ako pocuvame hudbu nazivo, nahrava sa ziva hudba na 2 miktrofony a tie sa nachadzaju v umelej hlave. Ide o netypicky sposob nahravania, v nahravke moze byt viac sumu ako je pri zivych nahravkach bezne, ale priestorovy efekt je jasny.

Binauralnych albumov nie je vela. Existuju este stereo to binaural pluginy, su urcene len pre sluchadla. Vyskusaj napr. free Bauer stereophonic to binaural DSP plugin do Foobar2000. Dalsie free riesenie je TB IsoneSurround a najlepsie free riesenie je pravdepodobne JB Isone Pro, ktory autor pred rokom-dvoma zadarmo vystavil (predtym, nez ho predal spolocnosti TB - Tone Boosters), potom ho stiahol.
Naposledy upravil bogino dne 27. 4. 2014 11:33, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 27. 4. 2014 08:28

Porovnanie merani:
Takstar PRO80 http://en.goldenears.net/10893
Superlux HD681 http://en.goldenears.net/4251
Superlux HD668B http://en.goldenears.net/14529
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 29. 4. 2014 12:48

Neviem, mozno ze by sa mi pacili aj 80, lebo ja na vysky moc niesom. Len su aj o cca 20€ drahsie.

Orientoval som sa podla tohto:
bogino píše:Samson SR850 su velmi pohodlne. Ucho mi od nich vojde cele, ale rezervu na vysku ucha uz nemam. Je to asi sposobene hrubkou velurovych nausnikov, pretoze priestor pre ucho je relativne maly oproti obvodu nausnikov. Nausniky su asi vymenene, lebo na fotografiach vyrobcu su kozenkove.


Ale mohli by napr. kozenkove prave z Pro80 zlepsit basy na 2050? Alebo to velky rozdiel nebude?

Alebo este Xonar DG?
Pozeram aj ten E09K ale myslim ze teraz do toho nebudem investovat.

Tak ja som sa vlastne kvoli tomu pohodliu zacal pozerat po novych, lebo zvukovo su v pohode. Ale ked uz kupujem nove tak by som sa rad posunul vpred aj zvukovo. Ale tak vsade o nich pisu ze hraju famozne len musim skusit ci mi sadne ten zvuk.

Vdaka za super vysvetlenie :) Ono by sa to ku vsetkym pesnickam ani velmi nehodilo, ale na taketo nahravky je to super. A vdaka za tipy :) Ten binaural plugin skusal ale nezda sa mi zeby to nieco zo zvukom robilo, skusal som to aj vo winampe aj vo foobare, TB IsoneSurround skusam teraz. A Isone Pro som uz skusal a je to celkom v pohode ale velmi tie nastavenia neovladam a vo Winampe tieto TB pluginy funguju len ked sa im chce :D Ale z tychto dvoch je Isone Pro lepsi. Este DFX sa tiez da, ale vsetky su len tak na vyskusanie skor.

Tym meraniam nerozumiem :) CO sa z toho da vycitat? Skoda ale ze tam niesu aj 2050.

Inak pocul si uz superluxy 330?
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 29. 4. 2014 13:17

Tie kozenkove nausniky PRO80 su take zvlastne, na vysku mi boli OK, ale na sirku su uzke, cast ide na ucho. Ale nevadilo mi to. Daju sa samozrejem vymenit, podla head-fi odporucaju nejake z Brainwavz HM volaco.

Meraniami sa netrap. 300tky som nepocul.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 3. 5. 2014 12:49

Ale dalo by sa podla nich zistit ze ktore mi zvukovo sadnu najviac?, len neviem ako citat tie grafy.
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 3. 5. 2014 13:28

HD330 mam prave pozicane. Zajdi niekam do obchodu, kde maju HD330, vyskusaj ich a napis, co si o nich myslis.
Dalsie uvazovanie by sa dalo vztiahnut na to. Vsetci totiz pocujeme trocha inac, moze sa nam nieco ine pacit, takze ti nikto nevie len tak z brucha povedat, co by ti mohlo vyhovovat.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 4. 5. 2014 17:12

Super, jj pojdem do muzikeru. Inak ako by si ich porovnal s 2050? A celkovo sa ti ako pacia?
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 4. 5. 2014 17:24

Nemal som ich spolu a teraz mam ine zelezo ako vtedy. Zvukovo su podobne a viac basu HD330 moze suvisiet s nausnikmi a tlmiacimi materialmi v musli.
V urcitej miere ich porovnavam v zavere prispevku tu: viewtopic.php?f=1712&t=1197373&p=10094825#p10094825
HI 2050 posobili hodnotnejsim dojmom ako HD330, lepsie vypracovanie a materialy, velurove nausniky, priamy kabel je na doma vhodnejsi.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 6. 5. 2014 13:01

Vdaka za odkaz, takze v podstate 330 su zvukovo lepsie ale co sa spracovania tyka tak su horsie? No musim ich ist vyskusat, aj ked tak dlho ich nebudem mat na hlave aby som zistil ci by boli premna pohodlne.

Inak ak by som zistil ze polootvorene na mna prilis slabo izoluju, ktore uzavrete v tejto cene by boli dobra nahrada?
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků