Televize Samsung UE46F8000ST a UE46F7000ST a internet

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod megdesign 1. 6. 2014 21:43

Tak este raz.... ked zadas 10.x.x.x, vyhodi ti co? RouterOS od Mikrotik? Pyta si stranka heslo?

Ked zadas 192.168.88.1 dostanes sa na RouterOS? Aku stranku na prihlasenie /ked pises, ze heslo tam nemas/ vyhodi?

Ked zadas 192.168.88.11, dostanes sa do TP Link?

Edited/

Podla vsetkeho /411/ mas hore toto:

http://mikrotik.co.id/images/produk/196/besar2.jpg

Cize na srobovaci konektor ide antena - pigtail a von ti ide jeden lan kabel, ano?
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysis 2. 6. 2014 12:27

Když zadám 10.x.x.x. tak mi to vyhodí RouterOS od Mikrotika. A je tam nestaveno heslo.

Když zadám 192.168.88.1 tak se dostanu za na RouterOS od Mikrotika, ale zase to chce heslo. Nevím jestli se jedná o stejný Mikrotik, ale dá se na něho dostat 2 adresami, nevím.

Když zadám 192.168.88.11 tak se dostanu na TP Link, na který heslo znám.

Ano podle obrázku to souhlasí. I podle toho, že dovnitř vede pigtail a ven LAN kabel.
Přílohy
mikrotik.png
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 2. 6. 2014 13:34

Hmmm... ak mas pevnu IP 10.9.3X.XX, tak predpokladam, ze 10.x.x.x. bude ten router, co mas hore...

Ked zadas 192.168.88.1, tak sa pravdepodobne dostanes na neaky iny, ktory ide po sieti...

Nieje to tak, ze hore mas 411 /10.x.x.x./, pod nim neaky iny router Mikrotik /192.168.88.1/ a potom ide az tvoj TP-Link /192.168.88.11/?

Pochybujem, ze by si sa cez dve rozdielne IP dostal do jednakeho zariadenia, hlavne ked cez jednu IP heslo pyta, cez druhu nie :-) /jedine, ze by mal ten Mikrotik spravenu webspravu na tej IP 192.168.88.1.../

Kazdopadne, ked to u kamosa slo, bude problem v konfiguracii siete/routra, pripadne v routri samotnom...
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysis 2. 6. 2014 15:44

Je možný, že jedna z těch adres bude router na síti a bude to router poskytovatele. Nahoře mám pouze 2. Jeden od Mikrotiku a druhý od TP Linku + ještě switch.

Heslo se ptá na obou Mikroticích!!! Ne pouze na jednom.

:!: Odpojil jsem TP Link a po 3 hodinovém testu nebyl žádný problém. Televize jela jak na satelit, tak na HBO GO. :!:
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 6. 2014 18:12

vladimir píše:...navrhuji odpojit toho TP-linka od přívodního datového kabelu a zapnout ty TV a vyčkat, co se stane, abychom potvrdili nebo vyloučili, že to má něco společného s tím TP-linkem...

vladimir píše:...vypoj TP-link ze zásuvky a sleduj, co udělá ta TV, která je připojená přímo ke switchi. Tím vyloučíme / potvrdíme vliv TP-linka.

MgX píše://a nezapomeň odzkoušet co psal vladimir a napiš výsledek

Co víc napsat?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 2. 6. 2014 18:20

Aha. Zle som cital, sorry:

Kysis píše:A je tam nestaveno heslo.


Kazdopadne, ako pise MgX, Vladimir a aj ja. Robi to ten TP-Link. Teraz si is to aj overil....

Otazne teraz je, koli comu... Podla mna koli zlemu nastaveniu.

Ja by som skusil nastavit ten tvoj TP-Link na bridge... Vzdy ho vies reset tlacidlom vratit do default nastaveni /ak je nastaveny router ako bridge, sa do administracie nedostanes/
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 6. 2014 18:24

Kysis pokud budeš experimentovat s tím TP-Linkem, tak si nejdříve vytvoř zálohu settingu. Máš to v menu a je to jednoduché. Záložní soubor si ulož běžně na plochu PC.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysis 2. 6. 2014 19:50

MgX dřív jse to takto vyzkoušet nemohl, jednak kvůli času a taky kvůli tomu, že jsem nemohl vypnout wifi.
Zároveň jsem si i vyzkoušel, že mi to u kamaráda nedělá, takže jsem vyloučil problém s TV.

megadesign problém je ten, že jak TP Link nastavím jako bridge, tak jak píšeš se nedostanu do administrace a to kvůli nastavení wifi bych potřeboval.
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 6. 2014 20:05

Kysis když budeš zasahovat do TP-Linku (přičemž si před tím uděláš doporučenou zálohu nastavení) a následně se do něj nedostaneš, tak není problém udělat reset zařízení, přičemž jsi opět ve hře.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysis 2. 6. 2014 20:11

Jasně tak by to šlo, ale lozit na půdu, kvůli tomu abych musel udělat reset, tak to není moc pohodlný řešení.
Nejspíš zavolám poskytovatele, at sem někoho pošlou a nastaví to tak, aby to fungovalo, tak jak má
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 6. 2014 20:14

Kysis výborný nápad. Nyní již víš, že je v síti zřejmě problém. Pokud Ti celou síť dělala odborná firma, musí věc napravit. Samozřejmě mohou říct, že jsi měl nějaký specifický požadavek, proto se vše řešilo takto.

Půda je super na pověšení prádla, ale dostupné zařízení má taky svoje kouzlo. Já takto kdysi ocenil radu, abych dal satelitní parabolu co nejníže. Dnes již vím proč :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysis 2. 6. 2014 20:23

Já osobně jsem byl v zahraničí, když to dělali, takže možná rodiče měli speciální požadavek, ale ti tomu nerozumí :D

Ale byl to zase asi nejlepší nápad, kam dát router, aby byla WIFI dostupná kdekoliv.

Zas tolik práce jim to asi nedá, takže ono zaplatit jim tu práci nebude problém, pokud si to myslel jako reklamaci.

Jinak děkuji za rady, protože jsem díky vám zjistil koho kontaktovat, aby vyřešil tento problém.

Budu ještě informovat jak to dopadlo.

Ještě otázka: Myslíte si, že by mi měli sdělit heslo na Mikrotik, abych se dostal k administraci?
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 6. 2014 20:28

Kysis ad heslo k Mikrotiku. Nemyslím, že by ho museli říct. Záleží na smluvním vztahu atp. Chápu, že někdy je pro ně klidnější, když uživatel ví méně, než více.

Ad reklamace. Ano - pokud je vše v záruce, pak není co platit. Nechodí to korektně (v souladu se zadáním/požadavkem?), tak sorry, kucí opravte to.

Ad info jak vše dopadlo. S tím počítáme, bereme to jako slušnost vůči všem, kdo Ti zde poskytli zcela zdarma čas. Taky se vyptej, proč to dle jejich názoru nechodilo a jak vše nastavili aby chodilo.

Ad Wi-Fi na půdě. Hele - chápu to, dostupnost signálu je jasné. Z druhé strany. Jestli je to normálně na půdě běžně dostupné, jen musíš vylézt pár schodů, pak jsi lenoch, že tak neučiníš, abys router restartoval. Jestli je to ale někde 3 metry vysoko a musíš k tomu lézt po žebříku - no tak to sorry :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 2. 6. 2014 20:35

@Kysis ale ved nastav sifrovanie WiFi, este najskor, ked mas Router standartnom mode. Az po nastaveni sifrovania WiFi, kanalu, atp. prepni router do bridge modu. Ved predsa nemenis heslo WiFi kazdy den. ;-)

Ad2 alebo zavolaj firmu, tak ako planujes. ;-)
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysis 2. 6. 2014 20:49

MgX píše:Kysis ad heslo k Mikrotiku. Nemyslím, že by ho museli říct. Záleží na smluvním vztahu atp. Chápu, že někdy je pro ně klidnější, když uživatel ví méně, než více.

To jsem si myslel no, ale zase jsem si říkal, že je to jakoby můj přístroj. (aspoň myslím můj, pokud je pouze zapůjčený, tak si to můžou udělat, jak chtějí)

Ad reklamace. Ano - pokud je vše v záruce, pak není co platit. Nechodí to korektně (v souladu se zadáním/požadavkem?), tak sorry, kucí opravte to.
Jasně to bych mohl, ale jestli si vezmou 200 Kč za hodinu práce, tak mě to nezabije, případně mu to dám do kapsy na pivo :D



Ad Wi-Fi na půdě. Hele - chápu to, dostupnost signálu je jasné. Z druhé strany. Jestli je to normálně na půdě běžně dostupné, jen musíš vylézt pár schodů, pak jsi lenoch, že tak neučiníš, abys router restartoval. Jestli je to ale někde 3 metry vysoko a musíš k tomu lézt po žebříku - no tak to sorry :-)
Je to spíš 3 metry vysoko a musím po žebříku, a pak překonat uložený věcí :D

-- 2. 6. 2014 21:52 --

megdesign píše:@Kysis ale ved nastav sifrovanie WiFi, este najskor, ked mas Router standartnom mode. Az po nastaveni sifrovania WiFi, kanalu, atp. prepni router do bridge modu. Ved predsa nemenis heslo WiFi kazdy den. ;-)

Ad2 alebo zavolaj firmu, tak ako planujes. ;-)


Jasný, nenastavuji to ne ;).

Firmu zavolám už kvůli tomu, kdyby byl ještě nějaký jiný problém v nastavení. A taky, aby věděli co udělali špatně, pro příště.
Kysis
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků