Porovnanie dvoch lacných TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trymore 5. 6. 2014 08:09

Rozmýšľam o lacnej LED TV do malej izby, len na občasné sledovanie televíznych novín, resp. na sledovanie filmov z PC.

TV bude zapojená s PC cez HDMI a zároveň so stereo zosilňovačom (optika alebo redukciou cez scart).
Ktorá z týchto dvoch TV môže byť pre mňa vhodnejšia?
http://www.mall.sk/led-televizory-uhlop ... bq-32k147u
alebo
http://www.mall.sk/led-televizory-uhlop ... sle-3211m4

Je medzi nimi vôbec nejaký rozdiel? Alebo si mám na niečo dávať pozor?
Ďalšia vec, akú izbovú anténu by ste poradili? Stačí mi pár základných programov.

Ďakujem.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ferdoz 5. 6. 2014 09:21

Ja mám tento https://www.mall.sk/led-televizory-uhlo ... g-29ln450b a pre potreby "spálňovej" telky mi vyhovuje, obraz sa dal poladiť, prehrávač je slušný ale pozor, neprehráva zvuk vo formáte DTS, inak zvláda skoro všetko bežne dostupné. predáva sa aj v 32" verzii za minimálne navýšenú cenu https://www.mall.sk/led-televizory-uhlo ... g-32ln540b. Čo sa týka antény, tu Ti neporadím, netuším aké máš podmienky príjmu signálu.
ferdoz
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 5. 6. 2014 12:13

Čo to pre mňa znamená, že TV neprehráva zvuk vo formáte DTS?
Moja predstava je nasledujúca:
  1. TV zapojená do stereo zosilňovača, aby som zvuk z TV počúval cez externé repro,
  2. zároveň TV prepojená s PC, kde zvuk z PC pôjde do zosilňovača a obraz priamo do TV, keď sa rozhodnem pozrieť si film cez PC.
Ak si teda zapnem na PC film v blu-ray kvalite, zvuk pôjde jednoducho do zosiku, ale nebude mať TV problém s niečim? :)
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 5. 6. 2014 14:32

Tvůj Vincent nemá DAC, tzn. zvuk do zesilovače můžeš přivést jen analogově. K tvým bodům:

1. Audio Line Out z TV připojit cinchema do nějakého linkového vstupu na tvém zesilovači. Klidně to můžou být tkaničky, analogový audio out takové TV bude stejně mrzké kvality.
2. Nepředpokládám, že tvůj ntb má linkový audio out (na cinche), nejspíš má audio buďto v rámci HDMI nebo má klasický sluchátkový výstup v podobě 3,5mm jacka. Tzn. spoj ntb s TV HDMI kabelem, do kterého pustíš jak zvuk tak obraz. Zvuk telka v tomhle případě pošle na linkový audio out a z něj do zesíku, viz bod 1.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 5. 6. 2014 15:11

Obrázek

Díky za rady, to by šlo, ale čo z toho si mal na mysli ako audio line out?

Zrejme to bude LIN (asi left in) a RIN (asi right in)? Ale ja potrebujem audio výstup, nie vstup. Som z toho trocha popletený.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 5. 6. 2014 15:47

Aha, ta telka nema linkovy audio vystup... Tak pak snad bude existovat nejaka redukce na audio ze scartu....
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 5. 6. 2014 15:51

Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 5. 6. 2014 21:32

Ano, to vypadá jako ten správný nástroj pro tvou potřebu :-). Zkus a uvidíš.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ferdoz 11. 6. 2014 10:17

To že neprehráva DTS pre teba znamená, že keď si pustíš cez integrovaný prehrávač multimédií nejaký film, napr. mkv z flešky cez USB a ten bude mať zvukovú stopu vo formáte DTS, telka Ti oznámi Nepodporovaný formát zvuku a z filmu Ti zobrazí len obraz bez zvukového sprievodu. V PC si vieš takúto zvukovú stopu previesť do iného podporovaného formátu (napr. AC3) a potom Ti ho už prehrá korektne aj so zvukom.
ferdoz
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 11. 6. 2014 10:39

ferdoz píše:keď si pustíš cez integrovaný prehrávač multimédií nejaký film, napr. mkv z flešky cez USB


Irelevantní, protože "...na sledovanie filmov z PC. TV bude zapojená s PC".
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ferdoz 13. 6. 2014 13:45

Len som odpovedal na otázku Trymoreho.
ferdoz
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků