Na návštěvě u Šeďoura

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 30. 5. 2014 11:15

Ked uz sa s tym tolko piples ... Zaujimave by to bolo ako set so stojanom s rovnakou povrchovou upravou, ako maju musle.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 5. 2014 13:16

Nooo, to by se dalo poexperimentovat - buď taky high-tech stojan v kovu s povrchem kartáčovanej hnilík nebo inox, anebo obráceně retro ze stejný ořechovice, samozřejmě broušeno lakováno leštěno...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 2. 6. 2014 08:20

Příprava na šití koženejch náušníků.

IMG_20140601_200007_0.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 6. 6. 2014 09:13

Do mušlí bylo potřeba vybrat a namontovat nějaký spolehlivý a dostupný konektory.A protože mám dobrý zkušenosti s VF konektorama, vybíral jsem v týhle oblasti.Do mušle jsem vyfrézoval zahloubení pro armaturu konektoru, tak, aby vyčníval jen jeho závit.
Spojení konektoru na závit je mechanicky velice pevný, kontakt je spolehlivej a případná výměna kabelu bude snadná věc.
IMG_20140605_161944_0.jpg

IMG_20140605_162224_0.jpg


Měniče už jsou namontovaný uvnitř mušlí,distance od vnitřního povrchu je vytvořená pružnou podložkou, oba díly mušle se sešroubujou čtyřma šroubkama.
IMG_20140605_180438_0.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 6. 2014 11:52

Kurde, to jsem ještě nežral, šnůru od laplí napojenou "béencákem na matku" - DOBRÝ!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 6. 6. 2014 11:59

Podívej se na obrázek Hifimanů, ty béencáku !

Tenhle konektor chodí do pěti giga a to je u sluchátek dost podstatný :pozor
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 6. 2014 12:02

Mno, 5GHz, to jseš fakt Hi-Fipýr, když tohle slyšíš. Já mám co dělat, abych ve svým věku "sejmul" 17,5-18kHz, na 20 už nejdu ani náhodou.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod icotech852 6. 6. 2014 13:20

konektor ako konektor :) splni svoj ucel,hadam mu tam manzelka nepichne antenu :nenapadne
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 6. 2014 14:17

Jasně, ty proudy tam nejsou žádná parní stanice, zlacenej kontakt je plus, odnímatelný provedení - no, to nevím jestli je to zrovna plus nebo mínus (třeba pro uskladnění asi jo, že se kabel může složit mimo mušle i most na nějakou tvarovku, kde se neláme ani nepřekrucuje atp - zase ho můžeš někam založit a pak hledat - prostě má to pro i proti), ale třeba pro výměnu nebo opravu přelomený žíly to přínos má, tam prostě odděláš kábl a pájíš, neřešíš "jak to dostanu zase do tý průchodky do mušle?" - a když teda jsme u tý kabeláže, tak máš možnost si udělat kábl doslova z čeho chceš a pak dělat poslechový testy o kolik se od sebe podáním liší 0,5cm2 kabelový žíly v Cu holý a v Cu pocínovaný nebo postříbřený, případně i vliv izolace - co se změní když kábel s PVC izolací zaměníš za historickou opřádanou šnůru - a i u ní máš na výběr bavlnu nebo hedvábí...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 6. 6. 2014 15:54

EKKAR píše:Kurde, to jsem ještě nežral, šnůru od laplí napojenou "béencákem na matku" - DOBRÝ!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Omyl velebnosti nie BNC ale SMA 8-P
Skrutkovaci "BNC" je TNC konektor
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 6. 2014 16:39

Každopádně je to souosej konektor pro UHF - rozdíl je jen v rozměrech a asi i ve vlnový imprdelanci, která tam bude blíž k 50 ohmům = pro akustický účely vlastnost naprosto nedůležitá. Jestli to je BNC, TNC, SMA nebo kýho výra je pak nakonec ve finále skoro jedno...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 9. 6. 2014 08:49

Sluchátka jsou po elektrický i mechanický stránce funkční.Tak jsem provizorně použil náušníky ze sluchátek Fostex, připojil odnímatelný kabel a můžu poslouchat.
Teda...na první poslech to hrálo jako z plechovky...úplně bez basů, takže jsem si hned uvědomil, že jsem zapoměl do mušlí vyvrtat "odvzdušňovací" otvory.
Pak už to hrálo normálně.

IMG_20140608_225546_0.jpg


Kabel je odnímatelnej z několika důvodů.Za prvý a to je asi nejpodstatnější...se sluchátkama, na kterejch ještě pořád dělám nějaký úpravy, se daleko líp manipuluje, když kabel neni připojenej.
Další věc je, že si můžu vyrobit kabel na míru.Teda, třeba dvě různý dýlky, nebo s různejma konektorama na konci (ne vždy se musí hodit velkej jack a jeho redukce).
Taky můžu vyzkoušet rozdílný konstrukce kabelů a jejich případnej vliv na zvuk.

A taky se mi konektory SMA líběj.Dobře vypadaj a spolehlivě fungujou.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 9. 6. 2014 13:57

Moc pěkný :tleskani ke kterým sluchátkům by si je zvukově přirovnal?
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 9. 6. 2014 14:25

Přirovnal bych je k Fostexům :D
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 9. 6. 2014 14:38

No,tak to si jedny objednávám,ale běda ti... 8-)
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků