Televize Samsung UE46F8000ST a UE46F7000ST a internet

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kysis 5. 6. 2014 20:27

Technik byl, ale nevěděl si rady, říkal, že by to nemělo dělat jelikož je TP Link nastavený pouze jako switch. Když jsem mu vysvětlil, že když jsem ho odpojil tak to nedělalo, tak říkal, že stejnak když je zapojený až na konci, tak by to nemělo mít vliv.

Každopádně vypůjčil mi úplně stejný TP Link a zatím to vypadá, že jedou obě TV (jedna na kabel a druhá na WIFI).

Víc budu testovat přes víkend.

Je samozřejmě možnost, že původní TP Link byl vadný

-- 5. 6. 2014 21:57 --

Oprava: Už to zase padá!!! :( :(
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 6. 2014 10:37

Megdesign: Belkiny používaji adresy 192.168.2.1 nebo 192.168.2.254, viditelné z PC jsou za normálních okolností opět pouze za předpokladu, že je na PC nastavena adresa stejného subnetu, tedy 192.168.2.něco. Prohledávání z adres 192.168.0.x a 192.168.1.x je tedy předem odsouzeno k neúspěchu.

A ještě jeden nápad: odpoj z TP-linka 340GD přívodní LAN kabel od hlavního routeru a napiš do prohlížeče nebo pingni 192.168.1.1. Vyzkoušej několikrát, může pár vteřin trvat, než se ten procesor v 340GD zmůže na odpověď. Nastavení PC v té době musí být standardní, kdy před odpojením kabelu jede internet (adresa 192.168.1.něco).

----------------------------------------
Kysis:
Je to zase HW verze 8, kde ještě není nastavení IGMP proxy? Pokud by to byla verze 9, kde toto nastavení je, zkus ho vypnout.

Jedna z věcí, které můžeš otestovat, by bylo zresetovat TP-linka mikrotlačítkem na zadní straně do výchozího nastavení, přívodní kabel z Mikrotika strčit do jeho WAN-portu, restartovat počítač, aby si načetl nové nastavení, nastavit šifrování wifi(administrace bude přístupná pod adresou 192.168.0.1) a TV nastavit zpátky na automatické přebírání nastavení z DHCP.

Tím budeme ten wifi-router používat skutečně jako router, tedy tak, jak to výrobce předpokládal a jak (doufejme) testoval funkčnost.
vladimir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 9. 6. 2014 09:50

@Vladimir Ani tvoja posledna rada nezabrala...

Priradena adresa v PC 192.168.1.16 /s tym siel pred odpojenim privodneho kabla z nadradeneho routra net/, odpojeny privodny kabel LAN z nadradeneho routra, vyskusane okamzite pingnutie po odpojeni adresy 192.168.1.1, vyskusane pingnutie adresy 192.168.1.1 po cca 25 min od vypojenia LAN kablu z nadradeneho routra. Ani tuk. :hm

@Kysis skusal si, len tak zo srandy, nastavit ten rouťer ako svišťa podla mojho navodu? ;-)
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysis 11. 6. 2014 11:32

Včera mi dali místo TP Linku switch a UniFi AP a na kabelu to udělalo tak po 3 hodinách a na WiFi asi po hodině
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 6. 2014 20:59

megdesign píše:nastavit ten rouťer ako svišťa podla mojho navodu?
Jestli myslíš zakázat vzdálenou administraci, myslím si, že je to u zařízení s novějším než archaickým firmwarem defaultní nastavení. Prověřit to samozřejmě může, může se to u různých verzí firmwaru lišit (a navíc zařízení nemusí být v defaultním nastavení).
vladimir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 6. 2014 21:10

A nepomohlo by odzkoušet - myslím, že to tu již zaznělo - normálně napojit router na WAN, udělat z něj router, včetně DHCP atp. s tím, že by se zadala jiná/samostatná síť. Telka by komunikovala s tímto routerem, router by dál komunikoval se zbytkem.

Stačilo by zapůjčit obyčejný TP-Link (aby nemusel přenastavovat svůj) a nahodit ho zkusmo kamkoliv, přičemž by se JEHO TP-Link odpojil na chvíli testování od LAN.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 11. 6. 2014 21:31

@MgX Dalo, ale tam by musel byt preklad adries...
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysis 12. 6. 2014 21:50

Jak jsem psal tak teď mám zapojený UniFI AP, který vytváří pouze wifi
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 6. 2014 18:33

Kysis píše:Včera mi dali místo TP Linku switch a UniFi AP a na kabelu to udělalo tak po 3 hodinách a na WiFi asi po hodině

Jak jsi na tom teď? Pokročil jsi?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysis 23. 6. 2014 10:23

Nepokročil. Dělá to pořád, čekám až se ozvou od providera.
Kysis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 6. 2014 10:54

Já bych zkusil něco podobného. Normální TP-Link se „standardním“ nastavením a jinou sítí LAN (IP rozsahem).

MgX píše:A nepomohlo by odzkoušet - myslím, že to tu již zaznělo - normálně napojit router na WAN, udělat z něj router, včetně DHCP atp. s tím, že by se zadala jiná/samostatná síť. Telka by komunikovala s tímto routerem, router by dál komunikoval se zbytkem.

Stačilo by zapůjčit obyčejný TP-Link (aby nemusel přenastavovat svůj) a nahodit ho zkusmo kamkoliv, přičemž by se JEHO TP-Link odpojil na chvíli testování od LAN.


Pak se ozvi - řešení mě (a myslím, že nejen mě) zajímá.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků