Fiio X5

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Skeptický 23. 6. 2014 16:21

Ahoj Honzo, pokud si k X5 pořídíš i nějaký armband (poudro na paži), tak v pohodě. Se sluchátkama je to těžší, to záleží na osobních preferencích, pokud máš možnost je někde naposlouchat, tak by to bylo nejlepší. U Mp3 320kb nic nezkazíš. Mezi nejpoužívanější zdroje ke stahování patří uložto a pak itunes a ostatní. Jestli poznáš rozdíl mezi MP3 a FLAC? to záleží na konkrétní písničce a vytrénovaném sluchu.
A prosím tě, kolik ti je, že se nazýváš starším mužem? Doufám, že víc jak 60 :-)
Jinak na brusle apod. bych radši volil Sansa Clip Zip, je levný, hraje dobře a když sebou sekneš a rozbiješ ho, tak se zas tak moc nestane...
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sexmaxnamax 24. 6. 2014 13:44

Honzo ,hudbu ve Flac kromě výše zmíněných třeba warforum.cz nebo CzTorrent, tam toho najdeš spoustu a hlavně české interprety. Zahraniční hdmusic.me a placené hdtracks.com. ;)
K tomu přehrávači -proč chceš zrovna X5? Nestačí levnější X3 nebo iBasso DX50? Zkus to poslechnout nejdřív než do toho vrazíš prachy. Sluchátka - já mám na doma Audio-technica ATH-A900X ,hrají pěkně a dají se sehnat za 4000kč na ven mám Phonaky "http://headphones.cz/inshop/s-mikrofonem/pro-iphone-a-pod/phonak-audeo-pfe-122.htm" -jiný tip bez mikrofonu. A taky jsou chváleny tyto "http://headphones.cz/inshop/prenosna/spunty/vsonic-gr07.htm". Samozřejmě další značky špuntů jako Shure ,Etymotic , Sennheiser jsou špica. Musíš to prostudovat ;)
Určitě ta sluchátka ti velice zvednou kvalitu zvuku a můj názor je ,že více než ten dražší přehrávač. Já bych tedy koupil levnější přehrávač a k němu tyto nebo podobné typy sluchátek a zvuk bude výborný. ;)
sexmaxnamax
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 24. 6. 2014 14:23

@TNX

Z vlastní velké zkušenosti bych doporučil především obstarání si kvalitnějších sluchátek, raději investovat co nejvíc peněz do nich. Kvalitnější přehrávač má svůj přínos, ale je nesmysl kupovat přehrávač za 10K a mít k tomu sluchátka za 2-3 tisíce.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod z4tr3st 25. 6. 2014 16:06

Bina, prosim ta teda, k Hifiman re-400 urcite nie Fiio X5 ? :) Skoda penazi?

Okey no problemo....
z4tr3st
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 25. 6. 2014 16:19

Podle me je to škoda peněz, za těch 10 k seženeš parádní ineary, které ti dají větší posun ve zvuku než lepší mp3jka.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tnx 26. 6. 2014 20:09

Bohužel mi sluchátka do uší nesedí. Zkoušel jsem několik typů různých výrobců a nikdy se mi nedaří je zprovoznit správně. Pak mi v jednom uchu zvuk duní a v druhém chrastí. Pak třeba polknu a je to naopak.
Nemám problém s velkými sluchátky. Nerad bych, aby to vyznělo nějak negativně, ale můžu si dovolit koupit dražší přehravač i dražší sluchátka. Je to investice na delší dobu, takže mě netrápí vyšší cena. Uvažoval jsem o sluchátkách M4U 2:
http://www.psbspeakers.com/products/hea ... Headphones
nebo
Bosse Quiet Comfort 3:
http://www.bose.com/controller?url=/sho ... /index.jsp

Jen vycházím z recenzí. Obávám se trošku, že v ČR nebudu mít moc možností je vyzkoušet.
Honza
tnx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crypt 29. 6. 2014 09:27

Prodám FiiO X3 s MODem AD8620, více zde viewtopic.php?f=1872&t=1216037
crypt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod z4tr3st 29. 6. 2014 20:24

Dakujem za odpoved....Len som skrob a za sluchadla by som viac ako 4000 Kc nedal ...ano a tvoj nazor beriem....ale bohuzial mi ipod dosluhuje a popozeravam sa po nahrade...
z4tr3st
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 29. 6. 2014 21:09

Nechápu, že nedáš víc jak 4k za sluchátka, ale v klidu vyhodíš 10k za poněkud zbytečný přehrávač. Ale jak chceš.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod z4tr3st 30. 6. 2014 09:35

Nie Bina nevyhodim...Len asi skor chcem novy prehravac, kedze moj starucky ipod bohuzial nejakymi padmi zniceny, nedam nan viac ako 35 giga bez problemov...cize som skor chcel najprv prehravac, potom sluchadla...ako som spominal...sluchadla mi bohuzial nikdy nevydrzia viac ako dva roky a zlomim kabel a tak mi je luto za ne vyhadzovat take peniaze...a vela znaciek vymenitelny kabel nema...a ano na vase rady uz kabel neomotovam a podobne, ale uz cakam kedy mi Hifimany odidu....skusenost je skusenost....

Este raz dakujem.
z4tr3st
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crypt 30. 6. 2014 14:11

crypt píše:Prodám FiiO X3 s MODem AD8620, více zde viewtopic.php?f=1872&t=1216037


Pohnutka, která vedla k modifikaci byla prostá: Získak zvuk bez teplého zabarvení, které nehezky překrývá středové pásmo a činí projev zastřeným/uhuhňaným a mnohem méně čitelný a to se krásně povedlo.

Často používám pro práci MacBook PRO a poslouchám právě na něm s IEM, ale FiiO X3, které jsem chtěl na cestování, znělo výrazně hůř. Hlavně co se jeho teplosti a dynamiky týče. Jeho projev je v základu zkrátka unylý.

Hezkou zajímavostí, je také to, že originální zesilovač je třikrát levnější, než ten za který byl vyměněn.

Samozřejmě došlo ke snížení univerzality použití, zejména pro velkou zátěž (studiová vysoko-ohmová sluchátka), ale popravdě řečeno, kdo by s takovými sluchátky a vědomím jejich kvality poslouchal z univerzálně znějícího teple-huhňajícího sluchátkového výstupu na X3?

Obšírná debata na toto téma je pro zájemce na: http://www.head-fi.org/t/669830/fiio-x3 ... -to-ad8620

Mě se poštěstilo A&K120, takže už jej nepotřebuji a kdo má zájem, je k prodeji s osobní zárukou a možností vyzkoušení zde: viewtopic.php?f=1872&t=1216037

Kdo nemá na X5, nebo A&K100, pro toho je to krásná možnost ke koupi.
crypt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 30. 6. 2014 14:56

Po tej uprave je to take perfektne, ze si hned utekal kupit A&K120. :D

Znova opakujem, nevymenil si sluchatkovy zosilnovac, ale jeden operacny zosilnovac.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crypt 30. 6. 2014 15:23

Ne, jen mám milující přítelkyni a ta mi přispěla na to co mám rád a čím žiji, mimo jiné i tím, že mi jej dovezla z cesty za 699GBP.

Kdybych vyměnil AD8692 u line out výstupu, tak bych stejně říkal, že jsem vyměnil zesilovač line out výstupu, protože prostě ničím jiným ani není.
crypt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KajosH 2. 7. 2014 18:05

Dnes jsem byl v Audigo zkouset DX90, X5 a AK120 a narazil jsem na problem s ovladacema DAC na Win7x64. AK120 absolutne bez problemu, ovladace si nasly widle samy a ve Foobaru jen stacilo prepnout vystup a slapal jak hodinky, ale zbyle dva se nepodarilo absolutne nainstalovat, ikdyz jsem stahl ovladace ze stranek vyrobce, tak stejne widle rvaly ze ty ovladace nejsou digitalne podepsane a nedovolil je nainstalovat. Muze nekdo potvrdit/vyvratit mou zkusenost??? Pokud jsou s tim takove problemy tak se budu muset uchylit k drazsi variante a vzit AK120, protoze tam je to absolutne bez problemu a kvalitni a hlavne funkcni DAC je pro me podminka koupe...Dik moc za pripadne rady a postrehy ;-)
KajosH
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 2. 7. 2014 18:14

Trocha si zazmatkoval ... Win7 umoznuju nainstalovat driver, ktory nie je opatreny digitalnym podpisom vyrobcu.
https://www.google.com/search?q=win7+al ... +signature
Mam to vypnute natrvalo, lebo to len otravuje ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků