Dávid vs. Goliáš

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dzafo666 9. 7. 2014 15:14

DÁVID VS. GOLIÁŠ

recka.jpg


ÚVOD:

Na úvod by som sa rád predstavil, volám sa Rado, som 29 ročný rodák z Bratislavy a momentálne je mojou najväčšou záľubou HIFI a hlavne slúchadla. Aj z toho dôvodu som sa rozhodol že skúsim napísať amatérsku recenziu mojich in-ear slúchadiel. Pôjde hlavne o porovnanie slúchadiel v cenovej hladine okolo 20€ proti slúchadlám za desaťnásobnú cenu ( z toho aj ten názov topicu :D ) a bude skôr mierený na menej skúsených užívateľov, keďže medzi nich patrím aj ja. Vopred sa ospravedlňujem za prípadne gramatické a štylistické chyby, ale jedná sa o moju úplne prvú "recenziu".

ČO, S ČÍM A AKO:

Slúchadlá: Sennheiser IE80 Fake, Superlux HD-381F, Soundmagic ES18, Sony MH1C, Shure SE425

Zdroj: Blackberry Z10 (verzia STL100-1 s Wolfson WM8994), Poweramp

Skladby: Audioslave - Like a Stone, Apocalyptica feat. Corey Taylor - I'm Not jesus, George Ezra - Budapest, Avicii - Dear Boy ( verzia Avicii by Avicii ), Fugees - Killing me softly, System of down - Toxicity. Keďže by bolo pre mňa už moc náročné vypočuť si niekoľko albumov, vybral som si zopár skladieb ktoré mam vypočuté najviac a mám ich aj vo formáte FLAC.

Ako testujem: Všetky slúchadla pripájam k audio výstupu môjho telefónu Blackberry Z10,ktorý aj na zahraničných fórach zhodnotili ako naozaj podarený. Všetky skladby mam v bezstratovom formáte flac a prehrávam ich cez prehrávač Poweramp s vypnutým equalizérom. Na slúchadlách sú použité rôzne nadstavce a sú minimálne 100 hodín rozohrávané, z dôvodu dosiahnutia čo najvyrovnanejších výsledkov.

PARAMETRE SLÚCHADIEL:

Sennheiser IE80 Fake - keďže sa jedná o fake verziu, neručím za správnosť parametrov
Systém: dynamický, frekvenčná odozva (Hz - kHz): 10-20, citlivosť (dB/mW): 125, impedancia (ohmy): 16, hmotnosť (g): 5, dĺžka kábla (m): 1.2, cena: cca 25€

Superlux HD-381F - Verzia F by mala mať najvyrovnanejší prejav
Systém: dynamický, driver: Φ13.5mm, frekvenčná odozva (Hz - kHz): 20-20, citlivosť (dB/mW): 103, impedancia (ohmy): 16, hmotnosť (g): 12, dĺžka kábla (m): 0.6 + 0.65, cena: cca 14€

Soundmagic ES18
Systém: dynamický, driver: Φ10mm, frekvenčná odozva (Hz - kHz): 15-22, citlivosť (dB/mW): 100, impedancia (ohmy): 16, hmotnosť (g): 11, dĺžka kábla (m): 1.2, cena: cca 23€

Sony MH1C
Systém: dynamický, driver: Φ6mm, frekvenčná odozva (Hz - kHz): 10-20, citlivosť (dB/mW): 115, impedancia (ohmy): 15, hmotnosť (g): 15, dĺžka kábla (m): 1.2, cena: cca 30€ príp. niektorí šťastlivci ako ja ich nájdu v balení od telefónu :)

Shure SE425
Systém: tlakový, driver: duálny, frekvenčná odozva (Hz - kHz): 20-19, citlivosť (dB/mW): 109, impedancia (ohmy): 22, hmotnosť (g): 15, dĺžka kábla (m): 1.6, cena: cca 220€

BALENIE, KONŠTRUKCIA A IZOLÁCIA:

V tejto kapitole budem porovnávať kvalitu balenia, konštrukcie a izolácie okolitého ruchu. Čo sa týka balenia, bohužiaľ v čase písania tejto recenzie som pôvodne balenia už nemal tak použijem originál fotky z internetu.

Sennheiser IE80 Fake

ie80balenie.jpg
ie80balenie.jpg (27.36 ) Zobrazeno 13674 krát


Balenie fakeových IE80 je naozaj bohaté. V krabičke ktorá sa snaží tváriť ako originál nájdete praktický prenosný box, naozaj bohatú sadu náhradných nástavcov, klipsne určené na vedenie kábla za uchom, klipsňu na prichytenie kábla o odev a samozrejme samotné slúchadla.
Čo sa týka spracovania neviem ich priamo porovnať s originálom ale musím povedať že je na vysokej úrovni, ani po dlhšom používaní sa nič nerozpadá, všetko lícuje ako má a ani samotný kábel po častejšom odpájaní zo slúchadiel nemá žiadny problém. Jediná vec kde kvalita troška zaostáva je prenosný box ktorý bol v balení. Už po pár otvoreniach šuflíka sa proste rozpadol :).
Jeden z dôležitých faktorov pri výbere in-ear slúchadiel by malo byť samozrejme aj pohodlie a izolácia ruchu. Po výbere vhodných nástavcov môžem povedať že sú slúchadla celkom pohodlné, ale po dlhšom nosení môžu začať tlačiť. Toto je samozrejme ale subjektívne hodnotenie, pre každého môže byt pohodlné niečo iné. Čo sa týka izolácie nemám s nimi žiaden problém, okolitý ruch izolujú dostatočne a počuť budete až naozaj hlasné zvuky.

Hodnotenie ( v poradí balenie, spracovanie a izolácia ): 8/10, 8/10, 8/10

Superlux HD-381F

381balenie.jpg


Balenie superluxov je oproti sennheiserom naozaj strohé i keď v podstate dostačujúce. V balení nájdeme tri páry nástavcov, klipsňu a predlžovací kábel. Nechýba vlastne nič dôležité ale v prípade že by Vám nesadol ani jeden nástavec musíte pohľadať dáku alternatívu. Hlavný problém vidím v samotnej krabičke v ktorej Vám slúchadla prídu. Je naozaj extrémne krehké a v prípade neopatrného zaobchádzania kuriéra môže dojsť k poškodeniu slúchadiel.
Od spracovania slúchadiel nečakajte tiež nič extra. Aj na výzor aj na dotyk pôsobia naozaj lacno, ale keďže ich cena sa pohybuje na úrovni 14€ nemôže to nikoho prekvapiť. Za ale hlavný nedostatok pokladám kábel slúchadiel. Nielenže je naozaj krátky a použitie pribaleného predlžovacieho kábla je nutnosť, ale jeho kvalita je naozaj na nízkej úrovni. Je extrémne tenký a tvrdší ako kábel pri ostatných slúchadlách, takže môže po určitom čase dojsť k zalomeniu kábla.
Izolácia ruchu tiež nieje žiadna sláva, v rušnejšom prostredí už môže dojsť k problému s počúvaním ale ako som už spomínal jedná sa naozaj o lacné slúchadla a svoje nedostatky sa snažia napraviť kvalitou prednesu.

Hodnotenie: 5/10, 5/10, 5/10

Soundmagic ES18

SoundMAGIC_ES18_Black-Red_13_4_62552484.JPG


Pri soundmagicoch sa stretávame s podobným balením ako pri superluxoch, trojica náhradných nástavcov, namiesto klipsňu praktické vrecúško. Krabička je už ale na lepšej úrovni a nemusíte sa báť že by sa im pri preprave niečo stalo.
Spracovaním sú tiež na lepšej úrovni ako superluxy aj napriek tomu že vyzerajú tiež dosť lacno ( hlavne pri šedo - oranžovom prevedení ). Z káblika už nemám také obavy ako pri 381-tkách, i keď fakeové sennheisery za podstate takú istú cenu ponúkajú podstatne lepší kábel.
Ich izolácia je úplne tragická a môže Vás rušiť už aj bežný rozhovor vo vašej blízkosti.

Hodnotenie: 6/10, 6/10, 4/10

Sony MH1C

71Ww8w9E6bL._SL1500_.jpg


Nemám možnosť moc okomentovať balenie keďže som ich mal priložené k telefónu a vlastne ani neviem či sa retail balenie dáko moc od toho môjho líši. Pribalené som k nim mal len klipsňu a trojicu náhradných nástavcov.
Čo sa týka spracovania tak je ešte na vyššej úrovni ako u IE80 (samozrejme že tých fakeových), kombinácia dákej gumy či plástu s kovom je naozaj perfektná a nemám s ňou žiaden problém. Na druhú stranu som mal zo začiatku naozaj veľké problémy s káblom. Aj napriek kvalitnému spracovaniu ma doslova vytáčalo jeho prevedenie. Plochý, nepoddajný kábel s nepraktickým ovládaním v blízkosti ľavého slúchadla. Aj doteraz mám problém aby mi slúchadla nevypadávali z ucha aj napriek vyskúšania rôznych nástavcov. Neviem či za to môže samotná váha kábla ale aspoň podla mňa sa toto nepodarilo a skôr by sa im hodil klasický kábel.
Izolácia je na priemernej úrovni, trocha lepšia ako pri HD-381 a ES18 ale kvalít IE80 či nebodaj SE425 nedosahuje ani omylom. Predpokladám ale že v mojom prípade za to môže aj problém s káblom.

Hodnotenie: nehodnotené, 8/10, 6/10

Shure SE425

shure_se425-v_sound_isolating_earphones_metallic_silver_kit_package.jpg


Tak a dostali sme sa k troška "vyššej lige". Balenie Shuriek je takisto ako u IE80 naozaj bohaté. Nájdeme tu slušnú sadu kvalitných náhradných nástavcov, kvalitný a praktický obal na prenášanie a redukcia z 3,5 mm jacku na 6,3mm. Aj samotná krabica sa Vám snaží napovedať že máte v rukách naozaj kvalitku :).
Čo sa týka spracovania tak samozrejme dostanete kvalitu za ktorú ste si zaplatili, všetko sedí, lícuje a drží ako má. Kábel je na naozaj vysokej úrovni, jediné mínus vidím u priesvitnej verzií že časom kábel získa neestetický farebný nádych (zožltne prípadne zozelenie), pri čiernej verzií by tento problém nemal nastať. K pohodliu nemôžem povedať ani jedno krivé slovo, po krátkom maturovaní že ako si mám tie slúchadla vlastne nasadiť zistíte že Vám sedia ako "riť na šerbli" :D.
A čo izolácia ? V prípade týchto slúchadiel je to aj klad aj zápor. Ako to ? Izolujú naozaj perfektne, svoju obľúbenú hudbu si vychutnáte naplno nech ste už kdekoľvek ale na druhú stranu sa Vám môže stať že stratíte prehľad o okolitom svete a môžte dojsť k úrazu.

Hodnotenie: 9/10, 9/10, 9/10

ZVUKOVÝ PREDNES:

Dlho som sa rozhodoval ako spravím toto porovnanie. Povedal som si teda že najprv nájdem spomedzi štvorice slúchadiel toho najlepšieho "Dávida" a tak som si na začiatok vytvoril umelo dve dvojice. Z týchto dvojíc vzniknú ďalšie dva duely, dajme tomu že o prvé miesto a tretie miesto. Celkový víťaz, teda náš "Dávid" sa stretne vo finálovom duely proti "Goliášovi" Shurkam SE425. Spomeniem naozaj len tie najväčšie rozdiely a nebudem rozoberať zvuk do najmenších detailov.

Prvý duel: Soundmagic ES18 vs. Sennheiser IE80 Fake

ie80se18.jpg


Hneď na začiatok musím podotknúť, že podla mojich informácií sú veľké rozdiely v kvalite zvuku u rôznych kusov Fake IE80 takže toto hodnotenie bude písane priamo na môj kus a nemusí sa stotožňovať s Vašim kusom.
V mojom prípade je hneď od začiatku citeľná "deka" u IE80, v niektorých skladbách majú dokonca jemný plechový nádych. Čo mi u IE80 asi najviac vadí je priestor, ak by som to mal popísať naozaj veľmi amatérsky a laicky tak si predstavte zvislú čiaru ktorá smeruje cez Vašu hlavu a všetok zvuk je sústredený v okolí tejto čiary. Pôsobí to na mňa veľmi umelo a nereálne. Na druhej strane ES18 priestor znázorňujú skôr v tvare kruhu ale je skôr sústredený smerom k poslucháčovi. V čom ES18 úplne porážajú IE80 je dajme tomu taká energia a veľkosť zvuku. Ani pri náročných psycho pasážach v skladbách od System of down im nedochádza dych a držia sa naozaj statočne. Zvukový charakter ES18 je síce mierne basovejší ale neubližuje to tak ostatným pásmam ako sa môže stať pri iných značkách. Stredy aj výšky budú pre nenáročného poslucháča dostatočné, náročnejšiemu bude chýbať ich detailnosť. Pri IE80 som sa stretol ešte s jedným nepríjemným javom a to boli v niektorých pasážach naozaj nepríjemne výšky a sykavky. Ak to mám zhrnúť tak Soundmagic ES18 sú naozaj relaxačné slúchadla, nevadí im žiadny žáner a hodia sa aj pre fanúšikov mohutnejších basov.

Hodnotenie zvuku: Soundmagic ES18 - 7/10 vs. 3/10 - Sennheiser IE80



Druhý duel: Superlux HD-381F vs. Sony MH1C

mh1c381.jpg


Tento duel už bude zaujímavejší, máme tu jedni najlacnejšie slúchadla z testu (HD-381F - 14€) proti slúchadlám ktoré tí šťastnejší nájdu pribalené u telefónu. U MH1C musím spomenúť že ich mám modnute ( vybranie peny z ich vnútra ukľudní basy a zvýrazní stredy za cenu mierne agresívnejších výšok ) a druhá zaujímavosť je, že ako u jediných slúchadiel som s hlasitosťou v telefóne musel ísť niekde na úroveň 90% - 95% ( u ostatných som si vystačil s cca 70 % ).
Zvukovo to tu už nie je taký priepastný rozdiel ako v predošlom duely i keď rozdiely sa hľadajú ľahko. Priestor u superluxov je na vyššej úrovni ako u soundmagicov či sennheiserov, je sústredený skôr do elipsy a roztiahnutý do šírky aj mimo poslucháča. Priestor u sonyčkách by som zaradil niekde medzi soundmagicy a superluxy, pôsobil na mňa ale asi najvernejšie. Zvukovo superluxy ponúkajú za ich cenu naozaj dosť, zo záporov by som spomenul hlavne asi mierny plastický nádych a jav ktorý neviem presne vysvetliť ale samotný hlas speváka ma akoby basovejší nádych ( neviem či sa to môže stredobas, možno som úplne mimo :D ). Celkovo ale na mňa superluxy pôsobili príjemne a v cene do 15€ by sme asi ťažko hľadali lepšie. A čo sony ? Pokiaľ by som nevedel o aké slúchadla sa jedná nebál by som ich zaradiť niekde na miesto 100 - 150 € slúchadiel. Veľmi detailný zvuk, presné a úderne basy ( po mode zmizne jemný efekt prdu vo vani :D ), naozaj perfektné stredy ale pre niekoho možno agresívnejšie výšky ( je to ale vec modnutia a objavuje sa len v niektorých skladbách ). Neviem či ich Sony tak podceňuje že nastavil cenu tak nízko a že ich pribaľuje k telefónom alebo je to ich zámer, ale musím povedať že toto sa podarilo.

Hodnotenie zvuku: Superlux HD-381F 6/10 vs. 8/10 Sony MH1C

A tak tu máme dvoch víťazov a dvoch porazených. Ďalšie dva duely o prvé a tretie miesto už nebudem tak obšírne rozpisovať, v podstate by som sa len opakoval a tak Vám ponúknem len také zhrnutie.

Duel o prvé miesto: Soundmagic ES18 vs. Sony MH1C

Ťažko vybrať víťaza, hlavne aj preto že by som jedni aj druhé slúchadla odporučil rôznym poslucháčom. Chcete zábavnejší a energickejší prejav ? Berte Soundmagic ES18. Chcete detailnejší a skôr reálnejší prejav? Berte Sony MH1C. Keďže ale musím vybrať dôstojného súpera pre Shure SE425 tak kvôli vyspelému prejavu a kvalitnej konštrukcií volím práve slúchadla Sony MH1C.

Duel o tretie miesto: Sennheiser IE80 Fake vs. Superlux HD-381F

Tento duel je rozhodnutý od začiatku. Jasným víťazom sa stávajú slúchadla Superlux HD-381F ktoré za menej peňazí ponúkajú oveľa, oveľa viac muziky ako fake sennheiser IE80. Reálnejší a kvalitnejší prejav a lepšie podaný priestor. Škoda že naozaj bohaté príslušenstvo a kvalitné spracovanie u ie80 pochoval ich zvukový prejav a že naozaj slušný prejav HD-381 kazí dojem z kábla.

Celkové poradie:

1. miesto:Sony MH1C
2. miesto:Soundmagic ES18
3. miesto:Superlux HD-381F
4. miesto: Sennheiser IE80 Fake

Finále: Sony "Dávid" MH1C vs. Shure "Goliáš" SE425 :D

dueeel.jpg


A máme to tu, veľké finále. Dokážu slúchadlá za skoro desaťnásobne nižšiu sumu vôbec konkurovať slúchadlám ako sú Shure SE425? Čo sa týka kvality konštrukcie či pohodlia sú to vyrovnaní súperi. Jediné zápory sú doslova dementný kábel u MH1C ( po čase som si zvykol ale aj tak by som ich velice rád prekábloval ) a naozaj neestetického zafarbenia kábla u SE425. S použitím vhodného nástavca sú oboje slúchadlá naozaj pohodlné, ale je to tiež subjektívny názor lebo niekomu môže vadiť veľkosť SE425. Prvý väčší rozdiel nájdeme až pri izolácií kde SE425 jednoznačne porážajú MH1C. Druhá vec bude predpokladám balenie kde Vám Shure naservíruje za tú cenu naozaj bohaté príslušenstvo. Prejdime teda konečne k tomu najdôležitejšiemu a to je zvuk. Ak by sme cenu u oboch slúchadiel stanovili na dajme tomu rovnakých 50€ tak by moje hodnotenie bolo možno iné, ale keďže sa cena Shure SE425 pohybuje v okolí 200€ ich kúpu nemôžem nijako extra odporúčať. Za tú cenu už v dnešnej dobe predpokladám že zakúpite kvalitnejšie slúchadla prípadne sa skôr oplatí zakúpiť si napr. testované MH1C a k tomu kvalitný zdroj. Čo sa týka samotného zvukového prejavu tak SE425 porážajú MH1C jedine v basovom pásme. Basy majú presnejšie a celkovo zaujímavejšie, s väčším objemom. Stredné pásmo majú SE425 akoby pod dekou, MH1C ich majú celkovo detailnejšie a lepšie zahrané. Výšky aj napriek tomu že u MH1C sú miestami agresívnejšie mi vyhovujú viac ako u SE425 ktorým chýba dávka detailnosti. Čo sa týka priestoru sú na moje počudovanie približne na rovnakej úrovni. MH1C majú aspoň podla môjho názoru aj lepšiu separáciu zvukov, u SE425 sa mi zvuk hlavne v rýchlejších pasážach zlieval dokopy. Takže bohužiaľ nedočkal som sa pri SE425 takého svojho Olympu a budem hľadať ďalej. Celkovým víťazom sa teda prekvapivo stáva SONY MH1C.

ZÁVER

Tak a som konečne na konci tohto môjho testu. Týmto sa chcem poďakovať tým čo vydržali dočítať až sem a som vďačný za každú radu aj kritiku. Do budúcna by som ešte rád pridal porovnanie slúchadiel pri použití kvalitnejšieho mobilného zdroja ( dáky dac/amp prípadne nebodaj moje vysnené ibasso dx50 ? :D ). Neskôr by som ešte rád pripravil test kde by som porovnal dnešného víťaza s ďalšími troma slúchadlami v cene cca 50€ - VSONIC VSD3, Zero audio Tenore a Soundmagic PL50, ale momentálne začnem pracovať na porovnaní modnutých Superluxov HD330 a Shure SRH940. Tak teda príjemný deň prajem, idem si nájsť dáke tiché miestečko :D
Naposledy upravil dzafo666 dne 10. 7. 2014 11:29, celkově upraveno 15
dzafo666
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 9. 7. 2014 15:52

Jen lehka oprava, Shure nemají dynamický, ale tlakový měnič.

A škoda, že ten Goliáš je předražený a hodně zastaralý model.jinak to může být zajímavé porovnání mezi těmi nejlevnějšími slušnými ineary.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzafo666 9. 7. 2014 15:54

Ďakujem za opravu :)
Bohužiaľ nemám k dispozícií iného "goliáša" :D a zas keďže som ich kúpil za tretinovú cenu to s nimi nieje až také zlé. Časom ich porovnám s dákym aktuálnym "goliášom".
Na von: Blackberry Z10 >> Sony MH1C
Na doma: Fiio E10 >> Shure SRH940 & Superlux HD-330 Modded


Moje ex slúchadlá: Audio-technica ATH-TAD500 >> Sennheiser HD598 >> Beyerdynamic DT990 Pro >> Hifiman HE-300
dzafo666
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 9. 7. 2014 20:03

Tieto Shure majú výškový a basový microdriver,na What Hifi ocenené ako Best in-ears £150-£300, Awards 2013 :D
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 9. 7. 2014 20:28

Názory What Hi-fi na In-eary bych moc vážně nebral :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 9. 7. 2014 21:36

áno,chýba im trochu rozhľad,ale zase lepšie ako iné stránky kde vyhrávajú Monster :)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 9. 7. 2014 22:16

Ku citlivosti: db/mW a dB/V nie je to iste. Vacsinou sa udava v dB/mW, ale nie je to celkom pravidlom. Mal by si ku kazdym uviest spravne jednotky.

Prepocet je cez impedanciu: dB/mW = dB/V - 30 + 10*log(R)
kde
dB/mW je citlivost v dB (SPL) pri vykone zdroja 1mW = 0.001 W
dB/V is je citlivost v dB (SPL) pri vykone zdroja 1 V RMS
R je impedancia sluchadiel R v Ohm

Udaj dB/V mozno pouzit pre posudenie, ktore sluchadla hraju hlasnejsie.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 7. 2014 06:30

bogino píše:Prepocet je cez impedanciu: dB/mW = dB/V - 30 + 10*log(R)

...no vidím, že na sebe pracuješ aj v teoretickej rovine... chválim!!! ;-)


bogino píše:Udaj dB/V mozno pouzit pre posudenie, ktore sluchadla hraju hlasnejsie.

...z malou pripomienkou, že toto platí len ak je výstupná impedancia použitého zosilovača výrazne menšia ako impedancia sluchátok ... čo nemusí byť vždy splnené ani pri prenosných zariadeniach... a najmä pri 16-ohmových IEM
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 10. 7. 2014 07:51

Tu je online kalkulacka, ktora umoznuje zahrnut aj vystupnu impedanciu zosilnovaca: http://www.jensign.com/S4/calc.html
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzafo666 10. 7. 2014 09:41

Ďakujem bogino za upozornenie, kopíroval som to zo stránky nemenovaného shopu so slúchadlami tak som očakával že vedia o čo ide. Bohužiaľ ani po tvojom vysvetlení neviem čo mám odtiaľ vymazať. dB/mW či dB/V ?
Na von: Blackberry Z10 >> Sony MH1C
Na doma: Fiio E10 >> Shure SRH940 & Superlux HD-330 Modded


Moje ex slúchadlá: Audio-technica ATH-TAD500 >> Sennheiser HD598 >> Beyerdynamic DT990 Pro >> Hifiman HE-300
dzafo666
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 10. 7. 2014 09:49

Pozri si to na strankach vyrobcu a nie nemenovaneho shopu.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzafo666 10. 7. 2014 09:57

Tak snáď je to už ok, už len dopísať finále a je dobojované, na dlhší čas si dám pauzu lebo mi z toho šibe :D
Na von: Blackberry Z10 >> Sony MH1C
Na doma: Fiio E10 >> Shure SRH940 & Superlux HD-330 Modded


Moje ex slúchadlá: Audio-technica ATH-TAD500 >> Sennheiser HD598 >> Beyerdynamic DT990 Pro >> Hifiman HE-300
dzafo666
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 10. 7. 2014 10:59

Nějak nemůžu zkousnout hodnocení těch fakeových IE80... :D. Měl jsem dva kusy a oba dva bych hodnotil rozhodně výše, než třeba ty Sony MH1C. Po zvukové stránce rozhodně v lepších (nižších)středech, většímu prostoru a celkově plnějšímu zvuku (není "plechový" ani omylem, spíš až moc naopak). A v té nezvukové již ve zmiňovaném pohodlí a izolaci okolních ruchů.

A k těm Sony MH1C - zkus je nosit stylem přes ucho. Dá se to a pak nevypádavají a celkem i dobře izolují.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzafo666 10. 7. 2014 11:23

Dopísané...nevládzem :D

No tiež som sa u tých IE80 veľmi čudoval a dúfam že sa ku mne dostal naozaj nepodarok inač si to neviem vysvetliť. Skúsil som ich porovnať s IE60 od známeho a tie ich prehrali tiež bezproblémovo, nepomohlo im moc ani napojenie na ibasso DX50.
Na von: Blackberry Z10 >> Sony MH1C
Na doma: Fiio E10 >> Shure SRH940 & Superlux HD-330 Modded


Moje ex slúchadlá: Audio-technica ATH-TAD500 >> Sennheiser HD598 >> Beyerdynamic DT990 Pro >> Hifiman HE-300
dzafo666
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 10. 7. 2014 11:32

Mozno su to faky fakov a preto nehraju rovnako ako faky 1. radu, alebo ide o odlisnu technologiu fakovania.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků