[recenze] VSONIC VSD3S - nový favorit do 1000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 13. 7. 2014 19:30

Porovnání konektoru z vsonic a shure.

Obrázek
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omegac 18. 7. 2014 23:32

Zdravim ,prosim Vas nemate moznost porovnat Vsonic VSD3S so sluchatkami Klipsch S4 ,su na tom cenovo rovnako,ale zvukovo asi budu dost odlisne ? ,dakujem.
omegac
Junior

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 24. 7. 2014 11:22

Super recenze. Chci se zeptat, kdy bude recenze na Tenore? Docela se na ní třesu, neb se rozhoduji, zda koupit něco v této cenové kategorii (a Tenore jsou sluchátka, která aktuálně zvažuji nejvíce), nebo koupit za 3 kila MH1 s redukcí a časem došetřit na něco jako Altone200.
AKG K702 + SMSL SH9 + SMSL M500
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 24. 7. 2014 11:31

Něco mi do toho vlezlo, snad zítra.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ashi 24. 7. 2014 12:18

Řešil jsem stejný problém. Koupil jsem nejdřív MH1. Zvukově se to celkem dalo, ale až moc basu na můj vkus. Ale díky tomu pekelnému kabelu, který je snad něčí pomsta jsem na hudbu úplně přestal mít chuť... Včera mi přišly Tenore. Jsou dle mého názoru o třídu lepší než MH1 (osobní názor) a mají normální kabel! :) Nicméně podle reakcí z Head-Fi můžeš narazit u Tenore na dost vad...
Cowon iAudio 9 + Vsonic GR07, Zero Audio Tenore, MH1
ashi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 28. 7. 2014 15:21

Jelikož Franta dává přednost mé interpretaci, dávám sem aktuální situaci kolem VSD3/s:
- zatím byla vyrobena jedna zkušební várka pro Čínu (cca červen)
- jak i Franta zjistil, je u ní problém se spojením sluchadla s kabelem. Je to příliš na pevno. A to se kabely ještě do výroby vybíraly
- aktálně se pracuje na úpravě konektorů
- až budou VS spokojeni s kvalitou, vyrobí se dávka i pro export

Stejná situace je u VDS1/s, kde se změna kabelu nepovedla a kabely se budou vracet k původnímu (kvalitnímu) provedení. Nevím, jestli se sluchátka s "béčkovým" kabelem dělala aspoň pro asijské distribuce.

Modely VSD by se snad měly vrátit do výroby koncem prázdnin. Doufám.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 21. 8. 2014 18:00

Výroba VSD3 i VSD1 by už měla začít. Zboží bude dostupné zřejmě koncem září.

Nový vzorek VSD3S hraje skvěle, nevím ale jak v porovnání s recenzovanou várkou. Kabel drží jak má. (VSD1 mají trochu modifikovaný kabel. Je tam přidaná textilní výztuha pod povrchovou izolaci se vzorkem "zmijovka".)
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GanjaShaman 7. 10. 2014 20:08

Už se ví jaký je tedy rozdíl mezi VSD3S a VSD3?
GanjaShaman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 23. 10. 2014 17:47

Zvukový rozdíl v modelech VSD3 a VSD3S je poměrně velký (výrazně větší než u VSD1). Na mě působí cca takto:

VSD3 - na VSONIC hodně basů. Zřejmě jejich nejbasovější model (ale pořád nikoliv přebasovaný). Zvuk je hutný, dynamický. Působí dojmem sluchátek s charakteristikou do "V". Zřejmě výraznějšími basy se sluchátka jeví citlivější (účinnější).

VSD3S - klasický projev, který čekáte od VSONIC. Vyrovnaný přednes, světlý, "tenší" projev.

Své hodnocení nepovažuji za boží pravdu, jde jen o dojem.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 20. 11. 2014 18:00

Prý má Vsonic problémy s výrobou kabelu/konektorů pro VSD3, zatím je vyrábí pomalu a tak, pro uspokojení poptávky, na trh uvádí i model VSD3S bez výměnného kabelu. Tahle verze navíc dostane prémiový stříbrný kabel a prý tak hraje o kousek lépe.

Jinak stříbrný kabel se dá zakoupit samostatně pro normální VSD3/S za 35 USD.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 1. 12. 2014 21:01

Na krabici k vsd3s je uvedené, že kábel je vymeniteľný, aj podľa dizajnu vyzerá, že sa dajú slúchadlá odskrutkovať. Možno je to séria kde ešte dávali vymeniteľný kábel. Neskúšal som radšej ;-)
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GanjaShaman 1. 12. 2014 21:26

A třeba kabel FiiO RC-WT2 by nešel použít? Ty konektory vypadají podobně.
GanjaShaman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 1. 12. 2014 21:35

Huller: Existují dvě verze, s výměnným(není šroubovací, jednoduše ho vytáhneš táhnutím) a nevýměnným kabelem. Tyto dvě verze jsou aktuálně v prodeji zároveň.


Ganja: Právě že pouze vypadají podobně, použít nejdou.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 8. 12. 2014 22:24

skúsil som ťahaním kábel vytiahnuť, ale nejde. znamená to, že mám verziu s neodpojiteľným káblom? A krabice sú pri obidvoch verziách rovnaké? Pretože sa mi začala koncovka na jednom sluchátku točiť a teraz neviem, či je možné ten kábel nejak upevniť alebo radšej reklamovať.
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omegac 9. 12. 2014 10:51

Ahoj,mne sa na VSD3 tie koncovky kablov otacaju na obe strany volne,(kolegovi v praci tiez !) a nema to ziaden vplyv na zvuk,myslim ze je to tak robene schvalne aby sa nenicili pri nasadeni za ucho a celkom lahko sa daju (aspon tie moje) nechtom podvihnut a odpojit.Ked sa Ti kablik otaca ,mas ich asi tiez odpojitelne ?,ak sa Ti to podari tak si to trochu pretri kontoxom a pojdu celkom lahko.Inak zvuk je na tu cenu velmi dobry,basy perfektne,maj sa.
omegac
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků